ZIŅAS

Lietuvā koncertēs amerikāņi „Agalloch”

ALT events 17.04.2013. 18:45
Šajā pavasarī smagās mūzikas klausītāji netiek lutināti ar daudz koncertiem, taču nu ir klāt iespaidīgais un atmosfēriskais amerikāņu „Agalloch” priekšnesums. "Savā pastāvēšanas astoņpadsmitajā gadā grupa viesosies kaimiņzemē Lietuvā un liks pavasara izslāpušajām dvēselēm atkal sajust ziemas saltumu," portālam Alternative.lv sola pasākuma rīkotāju pārstāvji.

Grupas nosaukums apzīmē pelēcīgu, sveņainu koku ar spēcīgu un smagnēju aromātu. Tieši tāda ir arī „Agalloch” radītā mūzika – spēcīga, kā šī koka aromāts, smagnēja un zemei piesaistīta, kas klausītājus nelaiž vaļā līdz pat beigām.

„Agalloch” mūziku pāris vārdos aprakstīt nav iespējams. Tā ir visu caurvītošā tumsa un romantika, nāve un atdzimšana. Noslēpumains čukstus stāstīts stāsts pārtop par tīru melodisku dziedājumu tikai lai vēlāk pēkšņi pārvērstos blekmetālam raksturīgajā vokāla spēkā, tā vēl jo vairāk dramatizējot vēstījumu. Nevar nepieminēt vēl vienu niansi, kas pastiprina „Agalloch” mūzikas mistisko skanējumu – kompozīcijās tiek izmantots no brieža galvaskausa veidots mūzikas instruments.

Ikviens šī portlendiešu albums ir radīts kā atsevišķs stāsts, kuru ir jāizklausa, jāizdzīvo un kuram jāļauj rezonēt ar savu iekšējo pasauli. Iedvesma dziesmām tiek smelta sniegā, vējā, folklorā un pat Mario Bavo filmās, kas attaino melanholisko dzīves uztveres pusi. Dziesmu dziļums tādā veidā nosaka arī to kvantitāti – „Agalloch” ieraksta albūmus tikai tad, kad materiāls jau ir labi „nostāvējies“ un pilnvērtīgs – nekādai steigai šeit vietas nav. „Neredzu nekādas jēgas skriet un publicēt vienu albumu pēc otra. Mēs to daram tad, kad jūtam, ka īstais laiks ir pienācis – tas var būt gan pēc četriem, gan desmit gadiem,“ vienā no retajām intervijām norāda grupas vokālists Džons Hogs (John Haughm).

Vēl viena no „Agalloch” īpašajām iezīmēm – viņu priekšnesumi – kas rosina klausītājos atbildes emocijas un rada neatkārtojamu noskaņu. Skatuve, kas dekorēta ar dažādiem briežu attēliem, smēcīgas smaržas piesātināta zāle, auksta un apburoša mūzika  - viss palīdz sasniegt gluži vai hipnotizējošu efektu un neatstāj vienaldzīgu nevienu.

„Agalloch” koncerts notiks šī gada 3. Maijā, Viļņā, klubā „New York“.

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.