ZIŅAS

Leģendārie Evoken pirmo reizi Rīgā

P3LICAN 18.04.2013. 15:28
Ceturtdien, 27. jūnijā, Rīgā, mūzikas klubā „Melnā Piektdiena”, pirmo reizi Rīgā, ar vienīgo koncertu Baltijas valstīs – funeral doom metal leģendas, titāni un reizē piemineklis – grupa „Evoken” no ASV.

Rīgā grupa spēlēs tumšvakara „Antithesis” ietvaros. „Antithesis” ir pasākumu sērija, kas aizsākās 2008. gadā, lai popularizētu Latvijā maz pārstāvēto mūzikas novirzienu, kura pamattēmās dominējošā noskaņa ir melanholija. Šī būs trešā daļa līdz šīm un sastāva ziņā iespaidīgākā.

Grupa „Evoken” dibināta 1992. gadā, izdevusi 5 albumus, no kuriem cienītāju vidū par klasiku uzskatāmi – „Embrace The Emptiness” (1998), „Quietus” (2001) un „Antithesis of Light” (2005). Grupas jaunākais albums „Altra Mors izdots 2012. gadā, atzīmējot grupas atgriešanos pēc vairāku gadu klusuma perioda. Cienītāju aprindās, „Evoken” ir liekami līdzās tādām grupām, kā „Thergothon” un „Skepticism” kā viena no funeral doom mūzikas stila ietekmīgākajām grupām, kas iespaidojusi veselu mūziķu paaudzi.

Koncertā spēlēs arī grupas „Evadne” no Spānijas, „Ophis” no Vācijas un pašmāju „Frailty”.

Evadne” - melodic doom / death metal grupa no Spānijas, dibināta 2003. gadā. Grupas vizītkarte ir grūti definējamais muzicēšanas stils, kurā melodisks doom metal mijas ar progresīva death metal elementiem. Grupa izdevusi divus albumus „The 13th Condition” (2007) un konceptuālo „The Shortest Way” (2012). Izdevniecībā „Solitude Productions” 2012. gada albumu nosaukusi par 2012. gada labāko doom metal albumu. Ne velti, jo albumu miksējis, māsterējis Dan Swano („Unisound” ierakstu studija, kurā albumus izstrādājušas arī grupas „Katatonia”, „Opeth”, „Dark Funeral”). Arī šī grupa ir mūzikas apskatnieku labi iecienīta, jo pēdējais albums guvis patīkami daudz labu atsauksmju. Rīgā grupa spēlēs pirmo reizi.

Ophis” ir jaunās paaudzes doom metal grupa no Vācijas, kas spēlē funeral un death metal sajaukumu, ko pati grupa dēvē par monolītu, depresīvu, nihilistisku doom metal. Grupa radusies 2001. gadā, izdoti divi pilnie albumi „Stream of Misery” (2007) un „Withered Shades” (2010). Eiropas mūzikas kritiķi augsti novērtējuši abus grupas albumus. Šī gada aprīlī tiks izdota arī izlase „Effigies of Desolation”, kurā apvienoti divi pirmie izpārdotie grupas ieraksti „Nostrae Mortis Signaculum” EP un „Stream of Misery”.

„Frailty” –pašmāju doom / death metal grupa, kas radusies 2003. gadā. Grupas dārdošākās virsotnes ir debijas albums „Lost Lifeless Lights” (2008) , „EP” (2009) un aizgājušā gada albums „Melpomene” . Grupas kontā arī pašmāju metālistu balvas – „Gada Albums” (2009, 2012) un „Gada Grupa” (2009, 2012).

Biļetes iepriekšpārdošanā, pirmās 50 biļetes – 7 LVL, pēc tam biļetes kļūs dārgākas.

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.