ZIŅAS

Latvijas punk/hardcore mūzikas izlases prezentācija Nabaklab

Edgars Āboliņš 23.05.2013. 16:54
Piektdien, 24. maijā dienasgaismu ieraudzīs jau sestā punk/hardcore mūzikas izlase, ko sastādījis leģendārās grupas „Inokentijs Mārpls” līderis Dambis.

Izlase „Latvijas Punk/HC Nr. 6” seko no 2008. līdz 2013. gadam izdotajam Latvijas punk un hardcore grupu dziesmu apkopojumam. Jaunajā diskā apkopotas 30 dziesmas. Kā īpašs pielikums, līdzās pēdējos gados tapušiem Latvijas grupu ierakstiem atrodama arī Rīgas mūziķu „Bez greznības” 1991. gadā ierakstīta dziesma „Pašnāvība”. „Līdz šim katru izlasi esmu papildinājis ar kādas vēsturiskas, vairs neeksistējošas grupas dziesmu. Grupa „Bez greznības”, kas šodien ir pilnībā aizmirsta, ir interesanta ar to, ka savulaik tajā dziedāja un ģitāru spēlēja Pēteris Kvetkovskis, kurš tagad pazīstams kā grupas „Skyforger” dalībnieks, grupā spēlējis arī „Skumju akmeņi” basģitārists Ivars Blūms”, izlases saturu atklāj tās sastādītājs un izdevējs Dambis. Starp grupām, kuru dziesmas iekļautas izlasē, minamas „Smeldze”, „PND”, „Inokentijs Mārpls”, „Rīta stienis”, „Sūdi”, „Kriegopfer”, „Bikes Against The Machine”, „Kastete”, „Wagars” un daudzas citas.

Kopš iepriekšējās izlases pagājuši pieci gadi, tomēr Dambi laika sprīdis nav nobiedējis atvēzēties turpināt apkopot dziesmas: „Izlases veidoju tādēļ, ka man patīk to darīt. Tās ir pārskats par konkrētu posmu mūzikā un tas ir interesanti. Ceru, ka ne tikai man.”

Izlases vāka zīmējuma autors ir mākslinieks ar pseidonīmu Tron. Ierakstam pievienota grāmatiņa, kur pārskatāmā formā apkopota īsa informācija par izlasē iekļautajām grupām, tādējādi buklets nākotnē varētu kļūt par uzskatāmu Latvijas nekomerciālās mūzikas kustības liecību.

Piektdien klubā NABAKLAB notiekošajā izlases prezentācijas koncertā uz skatuves kāps grupas „Defectives”, „Konservētie stringi”, „U-13” un „Inokentijs Mārpls”. Koncerta sākums uzreiz pēc plkst. 21:00, NABAKLAB atrodas Zigfrīda Annas Meierovica bulvārī 12.

Lasi vēl

Komentāri

Pirkšu tik dēļ šīs grupas - Mana Kaķa Ausis.
Es pirkšu "Maciņu" dēļ :)
Iegādājos - Mana Kaķa Ausis - lielākā vilšanās. Šīsdienas atklājums - V.I.P.P. Basbočka.
Viss CD ģeldīgs ... :-)))
Paldies tev, Dambīcs !
iepis kāds komentā listi
1 SMELDZE – Asaras
2 BIKES AGAINST THE MACHINE – Braucam ar velo!
3 JĀNIS ČAKARS – Gribētos sēdēt ostā un svilpot
4 KASTETE – Ideju impērija
5 PND – Vēl pa vienai
6 VIPP BASBOČKA – Bardaks
7 INOKENTIJS MĀRPLS – Strādnieki
8 NEPATIESI BET FAKTS – Kauns
9 LOUIS ALLEGRE – Vienmēr pa pēdām
10 KONSERVĒTIE STRINGI – Nauda
11 DEFECTIVES – Tu vari
12 KAPAKMENS – Eju dzīvot mucā
13 THE ČUGUNA RADIATŌRS – Policista kungs
14 RĪTA STIENIS – Sigit, neēd glāzi!
15 KRIEGOPFER – Sargi
16 MANA KAĶA AUSIS – Ir jau labi
17 AMBROSIA – Savējie
18 OSIRIS DRINKS WHISKEY – Cik var dzert
19 NEPRODUKTS – Kārtējais konflikts
20 MACIŅI – Indīgā čūska
21 PUPOCIKLU VASARA – Pupo vasara
22 RIPORATĀ – Pelnīts tika miljons
23 U-13 – Nauda
24 WAGARS – Tumšie sili
25 JOHNNY & THE BURNOUTS – Burned out
26 DAMAGE REPAIR – Values of my own
27 ZVANI – Kas esam mēs ārzemēs
28 BEZ GREZNĪBAS – Pašnāvība
29 ADAMSU FAMĪLIJA – Rūķi
30 SŪDI – Tauta, celies!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.