ZIŅAS

Latvijas mūzikas ierakstu Gada balvā arī metāls

Kristers Krūmiņš 19.12.2012. 13:02
Starp vairākām Gada balvā pievienotām kategorijām, šogad balvas tiks pasniegts arī smagā roka un metāla mūzikas albumiem, kuriem ir nominētas arī tādas grupas kā Sanctimony, Frailty, Burned in Blizzard un citas.

Šogad mainīta Gada balvas vērtēšanas sistēma, proti, konkrētas nominācijas albumu iesniegšanai netika izvirzītas. Vērtēšanai tika pieņemti visi 2012. gadā Latvijas teritorijā izdotie albumi visos žanros, un iesniegto ierakstu sadalījumu pa nominācijām veiks žūrijas komisija.

Gada balvas pārstāvji uzskata, ka šī sistēma, ļaus pilnvērtīgāk izvērtēt notiekošo mūzikas ierakstu jomā un nodrošinās objektīvāku albumu salīdzinājumu, jo katrā nominācijā tiks vērtēti žanriski līdzvērtīgi albumi. Tas rosinās arī jaunu, līdz šim nebijuši nomināciju rašanos, jo kategorijas tiks noteiktas atkarībā no tā, kādi ieraksti tiks iesniegti. Tādējādi var izveidoties arī jaunas nominācijas žanros, kas, iespējams, līdz šim tikušas atstāti novārtā.

Protams, ne visi mūziķi savus gada laikā izdotos darbus  reģistrē dalībai, tomēr žūrija cer, ka ar laiku, pateicoties jaunajai sistēmai, reģistrēto darbu skaits palielināsies.

Pie labākā Smagā Roka vai Metāla mūzikas albuma nominētas:

  1. Soundarcade – Moving the great hadron
  2. The Factor – Ļauj man dzert
  3. Frailty – Melpomene
  4. Burned in Blizzard – Whiteout
  5. Sanctimony - Prefection EP
  6. Deodium - Saules Kalpi
  7. Apēdājs - Mana Vārna

Ierakstu iesniegšana bija iespējama līdz 7.decembrim un kopumā vērtēšanai iesniegti gandrīz 90 albumi, taču kopējais iesniegto albumu, dziesmu un videoklipu šogad skaits pārsniedz 200. Balvu pasniegšanas ceremonija notiks 2013.gada 26.februārī Latvijas Nacionālajā teātrī.

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.