ZIŅAS

Latvijas delegācijai Galapagai festivālā pievienojas Burned In Blizzard

JVEart 11.06.2013. 12:42
Spraigā cīņā par Galapagai Band Battle čempionu titulu Latvijas atlasē 7.jūnijā uzvarēja rīdzinieki - smagā metāla apvienība Burned In Blizzard. Mūziķi ar saviem un savu fanu spēkiem izcīnīja iespēju priecēt rokmūzikas fanu tūkstošus, uzstājoties uz “Feel free” skatuves Lietuvas lielākajā festivālā Galapagai šī gada augustā.

Pārņemot stafeti no pērnā gada līderiem Art of Keeping Secrets, par Galapagai Band Battles absolūtajiem čempioniem kļuvusi metālmūzikas apvienība Burned In Blizzard. Jaunos censoņus klātienē vērtēja Galapagai festivāla aizbildnis Algirdas Barniškis, Rock Distribution vadītājs Edijs Rudzis un grupas Relicseed līderis Edgars Rakovskis. Saskaņā ar žūrijas un klausītāju kopējo balsojumu fināla koncertā Burned In Blizzard savus tuvākos sekotājus Pyro Trees apsteidza par desmit punktiem, iegūstot kāroto uzvaru.  

Rīdzinieki Burned In Blizzard smagā metāla lauciņā ienāca 2011.gadā. Grupas sastāvā - Kārlis Kalvišs (vokāls/ģitāra), Matīss Klaviniuss (solo ģitāra/vokāls), Rolands Ignatjevs (bass/vokāls) un Roberts Cešeiko (bungas). Līdz šim grupa debitējusi ar albumu Whiteout, kas guvis daudzas uzslavas no Itālijas, Ungārijas, Lielbritānijas, Čīles un Francijas smagās mūzikas kritiķiem. Atzinību par sasniegumiem grupa saņēmusi 2011.gadā, iegūstot Latvijas labākās metāla grupas titulu. Grupa šī gada maijā atgriezusies no savas pirmās ārvalstu koncerttūres Lielbritānijā, kur uzstājās ar grupām Relicseed, My Restless.45 un Lord Bishop Rocks.

Gatavību Galapagai Band Battles cīņai kopā bija izteikušas 24 Latvijas jaunās un daudzsološās mūzikas grupas. Pusfinālā pēc žūrijas izteiktajiem vērtējumiem no tām tika izvirzītas sešas apvienības, to vidū Crow Mother, Stagnant Project, Burned In Blizzard, Pūķa gars, Slivers Cross un Pyro Trees. Interneta balsojumā grupu atbalstītāji nolēma, ka uz skatuves fināla koncertā tiksies Crow Mother, Slivers Cross, Burned In Blizzard un Pyro Trees. 

Cīņā par balsīm jeb par katru kilometru tuvāk Zarasai salai interneta balsojuma kartē mūziķiem bija iespēja tikt pie pārsteiguma balvām. Ar Rock Distribution un Peavey gādību Slivers Cross ģitāristi ieguva Jim Dunlop stīgu komplektus, savukārt Pyro Trees tehniskais aprīkojums tagad papildināts ar Peavey ampkit link audio saskarni IPhone/IPod/Ipad ierīcēm un Peavey Vypyr 30 ģitāras kombi ar papildinošajiem efektiem.  

Galapagai ir starptautisks rokmūzikas un izklaides festivāls, kas ik gadu mūzikas fanus pulcē uz Zarasai ezera salas Lietuvā. Festivāla 10 gadu vēsturi veido dučiem mūziķu, kuru vārdi izskanējuši ne tikai Baltijas, bet arī visas pasaules mūzikas aprindās. Festivālā Latviju savulaik ir pārstāvējuši R.A.P., Opus Pro un Aisha, Triānas Parks, The Hobos, Laime Pilnīga un citi. Uz Lietuvas lielāko festivālu Galapagai Band Battles uzvarētāji Burned In Blizzard dosies kopā ar jau apstiprinātajiem festivāla viesiem no Latvijas - Astro’n’out, Instrumenti, The Sound Poest, Relicseed un Trendkill Method. 

Kā ierasts, festivāls savus klausītājus pulcēs uz Zarasai ezera salas 2. un 3.augustā, kopā piedāvājot muzikālo baudījumu uz trim skatuvēm kopā ar vairāk kā 30 mūziķiem no Baltijas valstīm un visas Eiropas. Biļetes uz festivālu iespējams iegādāties Biļešu servisa kasēs. ISIC karšu īpašniekiem biļešu iegādei 15% atlaide.

Grupu cīņas visā Baltijā organizē Galapagai festivāls kopā ar mūzikas instrumentu vairumtirgotājiem Rock Distribution un vienu no lielākajiem mūzikas instrumentu un skaņu sistēmu ražotājiem Peavey. Konkursu tehniski atbalsta radošā apvienība JVeart. 

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.