ZIŅAS

Latvija Lietuvā – „Menuo Juodaragis” XVI.

Ian 07.08.2013. 11:41
No 23. līdz 25. augustam, Lietuvā norisināsies post folk un alternatīvās mūzikas festivāls „Menuo Juodaragis”.

Ar devīzi – „Laiks Brāļiem Tikties” - festivāls šogad pievērš pastiprinātu uzmanību baltu kultūrai, arī Latvijas mūziķu īpatsvars festivālā šogad ir ievērojami lielāks, kā citus gadus.

Latviju festivālā pārstāvēs – Iļģi, Auļi, Grodi, Dzelzs Vilks, Standart, Miglas Asni, Vilki, Skyforger, Green Novice, Ēnu Kaleidoskops, Bēdu Vēstnesis un dj Olivers, dj Dambis.

Lietuvu – Kūlgrinda, Sen Svaja, Marga Muzika, Donis, Spanxti, Pievos, Obtest un citi. 

Kā īpašie viesi, festivālā muzicēs arī – Changes (ASV) , Folknery (Ukraina) , Fire+Ice (Anglija) , Rome (Luksemburga) , Silent Streems Of Godless Elegy (Čehija) , Otava Yo (Krievija) . 

Paralēli mūzikas aktivitātēm, darbosies arī amatnieku ciems, mākslas darbnīcas, kino un lekciju telts.

Amatnieku ciema programmā – kaujas rati un zirgu ekipējums, kara ratu divkaujas, ornamentu pīšana no salmiem un siena, gredzenu liešana stikla darbnīcā, māla darbnīca, festivāla tējas vārīšana, pasaku un dziesmu vakari bērniem, baltu bruņojums un rotas, kalves un kalēji, seno apģērbu kulturoloģija, vēsture, tehnoloģija, simboli, tradīcijas, baltu kara cīņas uc. 

Kino un lekciju programmā – latviešu valodas apmācība, Dievišķā simbolika: latviešu un lietuviešu kultūras paralēles, neo folk mūzikas hronika, lietuviešu – latviešu etno horeogrāfijas paralēles. Kino programmā – arīdzan latviešu filmas.

Pludmalē – kuģniecība un kara lietas, Kuršu vikingi. Futbola turnīrs.

Festivāla programma latviešu valodā

Biļetes pieejamas arī Rīgā – mūzikas veikalā „Randoms” , uz festivālu tiek rīkots arī speciālais transports – vairāk informācijas: p3licanmosh@gmail.com

 

Lasi vēl

Komentāri

Loti, skaists un paties video!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.