ZIŅAS

Latvijā atgriezīsies “Arms And Sleepers”

SKYR 14.04.2014. 15:13
Ar koncertiem Rīgā un Cēsīs 6. un 7. jūnijā Latvijā atgriezīsies audiovizuālais projekts no Amerikas Savienotajām valstīm – “Arms And Sleepers”.

Ik pa laikam mainīgo “Arms And Sleepers” kodolu šobrīd veido Bostonā dzīvojošais bosnietis Mirza Ramičs (Mirza Ramic). Lai arī iepriekš ar projekta nosaukumu bija ierasts asociēt viņus divus – arī Maksu Lūisu (Max Lewis), jauno muzikālo materiālu, kurš nupat rezultējies pirmajā singlā “Hurry Slowly” no rudenī gaidāmā jaunā albuma, koncertos prezentē Mirza. Kopš 2006. gada “Arms And Sleepers” savā mūzikā nemitīgi ieviesuši arvien jaunas skaņas, atsauces, instrumentus un ritmiskos zīmējumus, tādējādi variējot ar daudzo ierakstu un koncertuzstāšanos radīto noskaņu.

“Tā ir pārmaiņu mūzika. Vai tas ir ūdens, kas kļūst par ledu, vai arī smilšu pils, kas acu priekšā izzūd vienā mirklī – tā ir kustībā esošas ainavas skaņa [..] Mūzika pludmalei piķa melnā naktī,” reiz apcerīgs kļuvis kāds recenzents. Un tasinība vien ir, jo ne viņā vienīgajā “Arms And Sleepers” daiļrade visspēcīgāk izraisa tieši vizuālas asociācijas.

Līdzās vairākiem digitālajiem īsspēlējošajiem ierakstiem jeb t. s “EP” (‘extended play’ – angļu val.), kopīgam izdevumam ar duetu “American Dollar”, pēdējo studijas albumu “Organ Hearts” “Arms And Sleepers” izdevuši 2011. gadā, talkā pieaicinot Benu Šepardu (Ben Shepard) no “Uzi & Ari” un Filipu Džeimisonu (Philip Jamieson) no “Caspian”. Jaunais albums, kura izdošana paredzēta gaidāmajā rudenī, solās būt ritmiskāks, kustīgāks un, iespējams, dejojamāks par iepriekšējiem. Vismaz tā sola pats Mirza.

Biļetes uz koncertiem 6. jūnijā “9k 1” Rīgā (Šarlotes ielā 18a) un 7. jūnijā kultūras terasē “Zaļa Zāle” Cēsīs (Rīgas ielā 25) nopērkamas elektronisko biļešu tirdzniecības vietnē Bezrindas.lv. To cena šobrīd – 10.00 EUR, taču, tuvojoties koncertam, biļetes kļūs dārgākas. Jāatgādina, ka abi iepriekšējie “Arms And Sleepers” koncerti, kas 2011. un 2013. gadā notika kinoteātrī “K. Suns” Rīgā tika pilnībā izpārdoti jau krietnu laiku iepriekš.

 

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.