ZIŅAS

Latvijā atgriežas duets “Tonstartssbandht” no ASV

SKYR 17.04.2013. 11:40
2. maijā ar koncertu “KAFĒRĪGA” Valmierā Latvijā atgriezīsies duets “Tonstartssbandht” no Amerikas Savienotajām Valstīm.

Ar tikai labām atmiņām no dueta pirmā koncerta Latvijā, kas pirms aptuveni gada notika Kaņepes Kultūras centrā Rīgā, kā arī ņemot vērā draudzīgās attiecības ar Monreālas leiblu “Arbutus Records”, tandēms ar grūti izrunājamo nosaukumu atgriežas, lai savu vienīgo koncertu Latvijā spēlētu Valmierā.

“Tonstartssbandht” ir divi brāļi – bundzinieks Edvīns Metiss Vaits (Edwin Mathis White) un ģitārists, kā arī citu instrumentu pārvaldnieks Endijs Vaits (Andy White). Savu dauzonību, nekaunību un izaicinošo asprātību abi kopā mūzikā realizē kopš 2008. gada, kad dienasgaismu ieraudzīja ierobežotas tirāžas debijas audiokasete “Water Buffalo”. Kopš tā brīža brāļi, kas ikdienā dzīvo šķirti – viens joprojām mājo Floridā, bet otrs dreifē starp Ņujorku ASV un Monreālu Kanādā – ik pa brīdim pašu spēkiem vai ar draugu palīdzību materializējuši vairākus ierakstus nelielos CD matricu vai audiokasešu metienos.

“Dari pats” jeb ‘DIY’ (no ‘do it yourself’ angļu valodā – aut.) uzskatu kaislīgie atbalstītāji pēdējos gadus ir nepaguruši ceļojuši un spēlējuši neskaitāmus koncertus gan dzimtajā Ziemeļamerikā, gan Eiropā. Viņu ierakstus ierobežotas tirāžas audio kasetēs un vinila platēs izdod Monreālas mākslinieku kopiena un reizē ierakstu izdevniecība “Arbutus Records”, kas ir mājvieta arī joprojām daudz apspriestajai Klērai Bušērai (Claire Boucher) jeb “Grimes”, nesen Latvijā pabijušajam Šonam Nikolasam Sevidžam, kā arī šobrīd strauju popularitāti gūstošajiem “Blue Hawaii” un “Doldrums”. Jau drīz dienasgaismu ieraudzīs “Tonstartssbandht” un “Dirty Beaches” kopīgais ieraksts audio kasetē.

Savās turnejās brāļi dodas divatā, bieži izmanto sabiedrisko transportu un labprāt apmierinās ar kasti alus aizskatuvē. Un, liekas, savas galvas īpaši nelauza par to, vai viņu mūzika tiek pielīdzināta “Spacemen 3”, “Beach Boys” un “Led Zeppelin” iepriekš kopīgi nedzemdētam mutantam, vai ja gados jaunākie viņu ar katru nākošo tik atšķirīgajos ierakstos saklausīs te “Sun Araw” sintētisko vai “Wooden Shjips” dzīvo psihedēliju, te “No Age” vai “Japandroids” raupjo un netīro rokenrolu. “Tonstartssbandht” koncerti ir nepastarpināta enerģijas apmaiņa un abpusējs tikšanās prieks.

Koncerts 2. maijā Valmierā notiks kafejnīcā KAFĒRĪGA Rīgas ielā 37. Biļetes jau tagad nopērkamas uz vietas kafejnīcā. Cena – Ls 3.00.

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.