ZIŅAS

Laba Daba: Ej Apskrieties skatuve izziņo programmu

Ej apskrieties/Laba Daba 04.07.2019. 09:15
Šogad festivālā "Laba daba" pēc 25 gadu pārtraukuma uzstāsies pankroka grupa "33 Letnij Podonok".

Grupa "33 LP" dibināta 1993. gada vasaras sākumā. Dalībnieki – Tolstijs (Sergejs Kobka), Kone (Jurijs Konradi) un Moris (Māris Veilands). Mūzikas stils - HC Punk. Solists un ģitārists Kone un basists Tolstijs jau bija iepriekš kopā darbojušies mūzikas jomā, viņiem kā bundzinieks pievienojās Moris.  Nosaukuma sākotnējā versija bija krievu valodā – 33 Letnij Podonok (tulkojumā - trīsdesmit trīs gadīgais nelietis), bet tās saīsinājums LP ērti padodas dažādiem atšifrējumiem, un tas arī tiek izmantots, pielāgojot situācijai un vajadzībai – Litri Piva (alus litri), Long Playing u.c. Dziesmu teksti – krievu un angļu valodā, ar atsevišķiem latviešu valodas frāžu iespraudumiem. 

Grupa radās un pastāvēja kā īsts underground projekts. Rašanās iemesls bija vēlme ātrā tempā izveidot muzikālo bāzi un izceļot uz „brīvāku” vidi - Holandi, kur ar muzicēšanu varētu nodrošināt ērtu punk style eksistenci . Mēģinājumi notika bērnudārzā Imantā, pagraba telpās. Grupa ir koncertējusi toreizējā Vieglās rūpniecības tehnikumā, Krāmu ielas pagrabā u.c. neformāļu pulcēšanās vietās. Pastāvēšanas laikā ir ierakstītas 17 dziesmas, izdodot tās kasetes formātā ar nosaukumu Olesew enma. Grupas ierakstītās dziesmas mazās vinilplates formātā ir izdevusi arī punk mūziku atbalstoša mūzikas mikroizdevniecība Darbouka Records Francijā. Plate iznākusi 1994. gadā, 500 eksemplāros. 1994. gadā viena grupas dziesma ietverta arī underground mūzikas izlasē Odekolons.  


Grupas dalībnieki kopā muzicēt beidza jau 1994. gadā, kad Tolstijam un Kone izdevās nokļūt iecerētajā gala mērķī Holandē, bet arī pēc viņu atgriešanās grupa netika atjaunota. 

Pēc 25 gadu pārtraukuma grupa ir apvienojusies. Atjaunotajā sastāvā grupas pamata dalībniekiem ir pievienojies Fozy (Vladimirs Stoļarovs), kurš spēlē solo ģitāru un dzied Arī atkal apvienošanās notiek kā underground projekts – paspēlēt vecos gabalus savam priekam un uzstāties vienā vienīgā koncertā festivālā Laba daba.

4. jūlijā grupa "33 Letnij Podonok" viesosies Radio Naba raidījumā Ej Apskrieties!

Pilna "Ej Apskrieties" skatuves programma

12:00 Gateris
13:00 Batra
14:00 Zaķis
15:00 Johnny & The Burnouts 
16:00 All Day Long
17:00 NEKAD
18:00 33 Letnij podonok
19:00 Project Dekadenz (EST)
20:00 Posts TV

Festivāls Laba Daba notiks jau 11. gadu. Viesus priecēs plaša mūzikas programma, teātris, cirks, laikmetīgā deja, instalācijas un brīvdabas mākslas formas; aktīvākajiem - sporta aktivitātes; drosmīgākajiem - krūšu liešanas ģipsī sacensības; pašiem mazākajiem - bērnu un jauniešu programma. 

Informācija par biļešu iegādi: https://www.labadaba.lv/biletes

Lasi vēl

Komentāri

direktors 03.03.2020. 22:26
Jāā, šamie bija un ir, nešķīsti labi un spēcīgi, paldies par mūziku!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.