ZIŅAS

Krievijas un Itālijas punk leģendas Nabas jubilejā

Radio Naba/Rotten Smile 02.12.2015. 10:00
4.decembrī Radio Naba 13 gadu jubilejas svinībās klubā Nabaklab uzstāsies leģendārā Itālijas romantiskā anarcho punk grupa "Kalashnikov Collective" un pirmā Padomju Savienības anarcho punk grupa "Отдел Самоискоренения", kura apvienojusies pēc 30 (!) gadu pauzes.

Šajā Baltijas mini tūrē tiks prezentēta speciāli šim pasākumam izdota abu grupu split kasete. Kalashnikov Collective šajā kasetē ir ierakstijuši 7 grupu dziesmu cover versijas, kuru skaitā ir Kino “Mama Anarhija”, Егор Летов “Отряд не заметил потери бойца” versija itāļu valodā, 2 dziesmas no sava pēdējā albuma un vienu savas agrīnās daiļrades dziesmu electro versijā. Отдел Самоискоренения split kasetē ierakstījuši savus zināmākos hitus un pāris iepriekš nekur neizdotu dziesmu. Iegūt detalizētu informāciju par šo projektu un dziesmām, kā arī tās noklausīties un brīvi lejuplādēt var šeit. 4.decembrī plkst. 15:10 Radio Naba tiešajā ēterā varēs dzirdēt grupu Kalashnikov Collective un Отдел Самоискоренения intervijas, un to laikā tiks prezentēta abu grupu split kasete.

Kalashnikov Collective ir 1996. gadā Itālijas pilsētā Milānā radusies grupa, kas savā muzikā apvieno ātrus punk ritmus ar melodiskām ģitārām un taustiņinstrumentiem, kurus papildina divu meiteņu vokāls, kopā veidojot sev unikāli raksturīgo un atpazīstamo skanējumu. Grupa sākotnēji saucās Kalashnikov, un tās sastāvā bija trīs dalībnieki, bet gadu gaitā mainoties tās sastāvam un klāt pienākušajiem mūziķiem, tās nosaukums pārtapa par Kalashnikav Collective, jo patreiz tās sastāvā nu jau ir 8 (!) dalībnieki. Savā pastāvēšanas vēsturē grupa ir izdevusi vairāk kā 10 albumus, EP un split ierakstus, sniegusi neskaitāmus koncertus visā pasaulē, sadarbojusies ar dažādiem mūziķiem, grupām un māksliniekiem ar kuriem kopīgi atbalsta D.I.Y. kultūru un mūziku.

Department of Selferadication / Отдел Самоискоренения / OC ir 1982. gadā toreizējā Ļeņingradā radusies anarcho punk grupa, kura tiek uzskatīta par pirmo šajā žanrā spēlējošo grupu Padomju Savienībā. Grupa pastāvēja līdz 1984. gadam, kad KGB (VDK – valsts drošības komiteja) par Padomju Savienības un tās līderu izsmiešanu dziesmā “Военная монархия” konfiscēja “visus” grupas materiālus un lika tās dalībniekiem parakstīties par turpmākas grupas darbības neturpināšanu. Grupu izveidoja Фёдор Лавров “Feddy Lavrov” pēc savas iepriekšējās punk grupas Резиновый Pикошет izjukšanas, pieaicinot dalībniekus no punk grupām Народное Oполчение un Автоматические удовлетворители. Pēc OC likvidēšanas Feddy turpināja darboties grupā Народное Oполчение un vēlāk izveidoja tādas grupas kā Бригадный Подряд, Инст-Инкт, Сомнамбула, Begemot. Patreiz Feddy darbojas kā solo mākslinieks, producents, skaņu inženieris un komponists, kurš raksta mūziku un tekstus arī citām grupām. Feddy tiek uzskatīts par vienu no Pēterburgas punk un indie mūzikas scēnas pamatlicējiem ar milzu ieguldījumu tās vēsturē un attīstībā.

Radio Naba dzimšanas dienas svinības ieskandinās mūzikas klubu NABAKLAB 4. decembrī. Šajā vakarā par īpašu koncertu Radio NABA viesiem, draugiem un mūzikas cienītājiem parūpēsies muzikālās apvienības “Martas asinis”, “Tehnikums”, Nils Īle kopā ar “Afroambient”, kā arī jau minētās itāļu un krievu punk apvienības.

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.