ZIŅAS

KLANG! izziņo pilnu festivāla programmu

Klang 06.06.2016. 15:16
Festivāla organizatori izziņojuši ceturtā rokfestivāla „KLANG!” pilnu programmu, kas šogad kļuvusi saturiski un stilistiski apjomīgāka.

Festivāla galvenie muzikālie viesi būs somu melodic death metal apvienība „Insomnium” un leģendāro „AC/DC” iespaidīgākā lietuviešu versija „AC/DC Tribute.lt”. Uz Radio SWH Rock un Jack Daniel`s skatuvēm šogad festivālā būs dzirdamas arī apvienības „Pienvedēja Piedzīvojumi”, „The Factor”, „Preternatural”, „Deodium”, „Velnezers”, „Chained Bride”, „Morālā Ateja”, „Tanku Dūre”, „Inokentijs Mārpls”, „HARTA”, „Laime Pilnīga”, „Rūsa”, „Art of Keeping Secrets”, „Omertà”, „Bloody Heels”un citi.

Šogad „KLANG!” programmu īpašu padarīs teātra izrāde pēc Jāņa Joņeva augsti novērtētā un apbalvotā romāna „Jelgava 94” motīviem, kuru būs iespējams redzēt festivāla otrajā dienā (23.jūlijā). Dramatizējums savu pirmizrādi piedzīvoja 5.decembrī Jelgavā un ir ļoti precīzs, daudzslāņains materiāls gan savas sulīgās valodas, gan laikmeta attēlojuma dēļ. Centrālā varoņa ikdiena saistīta ar mītiem un stereotipiem apaugušo smagā metāla kultūru. Kas tā ir? Dzīves filozofija, autsaideru sabiedrība vai agresīvs skaņu juceklis? Izrāde ir mēģinājums atklāt metāla mūzikas dziļo un daudzšķautņaino dabu, ko uzņēmusies atspoguļot jaunās raudzes grupa no Jelgavas – “Darrva”.

Trīs gadu laikā festivāls paspējis radīt tādas vērtības kā „KLANG Pazemes Balva” (tiek pasniegta publikas aptaujā noteiktam cilvēkam par mūža ieguldījumu Latvijas alternatīvās kultūras attīstības veicināšanā) un sadarbībā ar Valmiermuižas alus darītavu brūvētais KLANG alus, kurš šogad būs pieejams ne tikai festivālā, bet jau ir nopērkams Valmiermuižas vēstniecībā Rīgā, Valmiermuižas klētī līdzās alusdarītavai. Par garšīgāko ēdināšanu festivālā arī šogad rūpēsies bārs „Garāža”. Šobrīd biļetes cena uz abām festivāla dienām ir 25 EUR. Tuvojoties festivālam, biļetes kļūs dārgākas.

Rokfestivāls „KLANG!” Ķekavas pagasta „Vidusklaņģos” pirmo reizi notika 2013. gadā, kad divi mūzikas entuziasti Edijs Rudzis un Edgars Rakovskis nolēma iedibināt jaunu rokmūzikas tradīciju Latvijā. Festivāls tiek rīkots ar Ķekavas novada Domes atbalstu.

Biļetes vietnē ticketshop

  

 

 

 

 

 

Lasi vēl

Komentāri

Nu tad pasakiet ar ko šitas atšķiras no 2015 gada fests? Man jau šķiet, ka šitās ir beigas KLANGAM!!!
Nu nez par to vai pēdējais KLANG!, bet paldies dievam Sia Rādivāli jau nobeigušies un šogad nevienam ausis nečakarēs ar atbaidošo vokālu.
To Dainis 06.06.2016. 17:45
Tu nemāki lasīt vai kas tev ir?
Nopietni? AC DC leišu atraugas? Ogres estrāde, here we cum :)
Pagājušā gadā biju, patika. Šogad arī braukšu.
Sūdu Spainis 06.06.2016. 22:36
Maijas Atraugas - Cum Ogre:
youtube.com/vgfwrN-srA8
Edijs Rudzis 07.06.2016. 00:06
Ui ku labs ;) Mums tieši bija doma par East 17 ! When The Thunder Calls Youuuu... Hi Hi. Bet ja godīgi, ja kādam nepatīk - drīkst braukt citur. Zinam, ka vēljoprojām KLANG ir DIY līmenī un tieši tāpēc tas vēl turpina un turpinās notikt. Paldies visiem uzticīgajiem apmeklētājiem, brīvprātīgajiem un draugiem, kuri palīdz šim notikt. Jums arī turpinam rakt un ... šogad parādīsim arī teātri ;)
satana perkele 07.06.2016. 19:40
somu Insomnium delj var droshi doties uz Kljangji...noveelam izbaudiit the performance un turpinaat ar same headline level on next year...salut jibio..\,,/
Devilstone - 35 Eur ar Behemoth, Batushka, Perturbator.
Klang - 25 eur un nothing special ;(
Belēviča kungs 10.06.2016. 16:54
nu beigt, blad, te salīdzināt pipeli ar savu seju.
nu nebūs nekad līdzsvars LT vai EE ar LV.
1) tur cilvēki savādak rosās un DOMĀ savādāk.
2) salīdzināt Devilstone budžetu vai komandu ar Klang - tas ir tas pats, kas ar pipeli zobus tīrīt. Vēl paņem un salīdzini Zobens Un Lemess cenu ar Hard Rock Lager vai Kilkim Žaibu, arī sastāvu. Vai piebildi, ka Fono Svētki vispār bez maksas, nekas, ka Batjuška tur nav.
3) Vēl vairāk - ja paskati atpakaļ, tad LV festivālu ziņā vispār ir pilnīgā dibenā, kamēr LT ir Kilkim Žaibu jau 17o reizi, Devilstone jau kuro gadu, Roka Nakts un tā tālāk.
Nav jocīgi, ka te, Tavā zemē nekā tāda nav?
4) Tāpēc, ka arī Tu tērē savu laiku rakstot tukšu un nejēdzīgu komentu, tā vietā, varēji savu festu uztaisīt. Vai vismaz traukus nomazgāt.
Devilstone - 35 Eur ar Behemoth, Batushka, Perturbator.
Klang - 25 eur un nothing special ;(
Nu gan, cilvēki TUR domā savādāk :) Vienkārši ir cilvēki kuriem nesanāk.
Aikuc, atkal muti palaid? Ja ir cilvēki, kam nesanāk, tad vietējie festiņorgiem nekas nesanāk jau gadus 20. Pareiz? Tā sanāk, jo blome vairs nav, zābaks nav, zvērs nav, liepājā fonteins roku un metālu nogriezis, samersounds tas pats, fonofests nav, bet tā vietā ir kaut kāds poproks... kāpēc nav? Kur palika? Nesanāk tātad. Jeb arī tu gribi pateikt, ka tikai klangistiem kaut kas nesanāk?
Pa lielam jau diezgan pajāt, ko kāds saka. Kamēr tu un pārējie klabina un apmeklē festivālu pa ļubomu - tikmēr tie, kas rīko dara, lai tev būtu, kur izklaidēties savā midzenī. Skaidrs ja nebūs klangs, varēs papriecāties ka kādam atkal kaut kas neizdevās, bet tas jau akal cits stāsts. Garāks un ar nāvīgām beigām .
Ko var cepties - nav pieprasījuma, nav pasākumi. Vai arī ir kādi ir. Tie dažiem, kam to vajag, brauc uz klangu un priecājās par to, kas ir. Nav valstī tik daudz cilvēku, kuriem tas interesē, lai rīkotu milzīgus festus ar augsto plauktu grupām. Paskatoties uz line-up'u var redzēt, ka tas ir pasākums grupām un vietējiem entuziastiem. Vai arī tiem, kas uz festiem brauc noķert pāli. Un Rakovskis to pats noteikti saprot un rēķinās ar to.
Rakovskis 29.06.2016. 00:16
Paga, ļaudis. Gudri runāt mēs protam gandrīz visi; brūķēt muti internetā ar segvārdiem - jebkurš. Paliek mazliet garlaicīgi, jo sanāk tāda kā nedaudz tukša vāvuļošana, jo vienā brīdī nākas secināt, ka... viss ir slikti. Tērners par brīvu nav "trū" (= popsa, tātad slikti); Samersaunds un tam līdzīgie = popsa (tātad slikti); Pozitivuss vispār netiek apspriests katram atsevišķi zināmu iemeslu dēļ; Zobens un lemess ir tipa kruta, bet vienā brīdī krutums kaut kur pazūd un atkal kaut kas ir slikti; Klangs vienu un to pašu dara katru gadu neskatoties uz to, ka relīzē skaidri rakstītas jaunas grupas un bonusā vēl teātra izrāde, neskaitot nelielu kaudzīti citu aktivitāšu, par kurām vēl tikai runās. Un tad vēl visam pa virsu tās apdāvinātās "ir cilvēki, kuriem nesanāk" tipa frāzes.
Tad, kad ir kaudze ārvalstu grupu un daži vietēji - slikti, jo "nav, uz ko aiziet - kaut kādi ārvalstu nevienam nevajadzīgi mēsli tikai". Kad uzliek kaut ko no ārvalstīm un lielāko pusi sastāda no vietējām labi zināmām, kā arī mazliet mazāk zināmām, bet ne par matu sliktākām grupām - slikti, jo "visas tās pašas vietējās grupas, neviena ārvalstu hedlaina - nav, uz ko aiziet".
Ko tad jūs vēlaties? Kas jūs interesē? Kas beidzot nebūs slikti? Izrādiet iniciatīvu, piedalieties - nāciet ar padomiem, ierosinājumiem pēc būtības un ar, tā teikt, gaišu skatu nākotnē. Dirst jūs mani varēsiet pasūtīt jebkurā laikā, bet tā mēs labu festivālu te neuzbūvēsim. A, man to patiešām gribas izdarīt. Tā, ka no sirds un patiešām. Un, ja kādam no "viss slikti" klana kādreiz ir kāda ideja, kā šo padarīt par "viss labi" - es (un 100% arī Edijs) būšu tikai priecīgs par padomiem, ierosinājumiem un kopīgi radītu lielāku, jaudīgāku un paliekošāku pievienoto vērtību.
Varbūt ir vērts izdarīt tā, ko? Nu, pārmaiņas pēc. Ja nav dūšas būt atklātiem - sīka vienība; es tāpat jūs visus redzēšu festivālā jau 4.gadu no vietas. Rakstiet anonīmi vai jebkā citādi, bet vismaz pamēģiniet līdzēt mums KLANGu veidot par vietu un notikumu, par kuru jums pašiem ir prieks un jūs tur vēlaties atgriezties. Ak, jā - kāpēc kādam no jums tā būtu jādara? Nu, redziet, tāpēc, ka mēs šo darām jums, ne sev. Šādā (kā arī ļoti daudzos citos) gadījumā "palīdzība no zāles" lieti noder, jo viens ir tas, kas patīk man vai kādam citam no komandas, bet varbūt jums gribas redzēt un dzirdēt kaut ko pavisam citu. Pretējā gadījumā šis pasākums jau pirmajā reizē būtu palicis tur, kur tas sākotnēji tika domās radīts - piemājas dārziņā ar 4 draugu vokālinstrumentāliem ansambļiem. Bet, ja jūs visu laiku gānaties par sliktumu un garlaicību - kā tad mēs uzzināsim to, kas ir labs un jūs interesējošs? Kāds tad ir tas jūsu pieprasījums?
Ko festivālā toč negribētu redzēt: AC/DC Tribute band. Man nav nekas, pret AC/DC mūziku, bet šis variants ir kautkāda kāzu, pilsētsvētku un kotlešbaļļu grupa. Domāju, jūs kā organizatori tomēr esat par radošu pieeju mākslai un mūzikai. Atspēlēt citas grupas dziesmas ir sava veida nolemtība.
Negribētu redzēt arī Tanku Dūri. Cik atceros šitie savulaik bija figurēja LV Nazi klanā.
Tad vēl šitās joku, grupas. Duets Sandra. Nafig? Tas sen vairs nav uzjautrinoši.
Kopumā festivālā gribētos redzēt nedaudz mazāk kardāngrupas.
Ko gribētu redzēt?
Les Attitudes Spectrales, Martas Asinis, Nē, Tur un Tur, Bērnības Milicija, Anna Kijevā, Mona De Bo, Claustrum, Domenique Dumont, Gultā ar Fantomasu, Kaktiņš Stūrītis, Matīss Čudars, Židrūns, Gas of Latvia, Ansis, Edavārdi, The Coco'nuts, utt., - -> latviešu grupas ar savu pieeju un savu skanējumu nevis centienem izklausīties pēc Metalikas.
Mazāk 'kardāgrupas' un vairāk to, ko tu nosauci? Man likās, ka klang vismaz cenšas būt rock/metal fests ne kārtējais hip pasākums.
pēc tā lineup ko redzēju, galīgi neizskatās, ka Klang cenšas iekļauties tevis nosauktajā virzienā. Nentrūkst ne popsiņas, ne pūdeļroka... Bet, manuprāt, bišk atšķaidīt festa programmu nākamos gadus nenāktu par ļaunu. Man personīgi neliekas interesanti katru gadu klausīties Pienvedējus, Mārplu, Bloody Heels utt., tā itkā Latvijā interesantu grupu trūktu. Karoč, Rakovskis uzprasīja ko tauta vēlas, tauta arī atbild. Ja gribēs, uzklausīs, ja negribēs, darīs pa savam.
Esmu uz dirsas. Festa organaizeri prasa palīdzību no apdirsējiem (dīvānā pirdējiem), lai festivāls varētu attīstīties.
Aici, labāk ir iebāzt galvu sev dirsā un neklausīties nevienā... Fests man necepī, bet prieks, ka orgi klausās arī dīvānā pirdējos, kas ir potenciāli festa apmeklētāji.
Enivei, ja salīdzina ar to pašu devilstone, kur ir Behemoth un Napalm Death, nav nevienas grupas, kas būtu iespējams vienreiz mūžā redzamas performances. Nav wow faktors. Klang vairāk ir vietējo pašdarbnieku pasākums(no offence, domāju, ka orgi to paši saprot, ja nesaprot, tad gan ir slikti).
Kurā festivālā Latvijā ir wow faktors?
LV nav nevienā, tādēļ arī nesalīdzināju ne ar vienu vietējo festu.
Tad varbūt jādomā, vai Latvijā vispār ir vērts ko tamlīdzīgu darīt. Ja Salacgrīvā ir kaut minimāls "wow" faktors (lai gan arī gandrīz nekāds, jo jebkura tur redzamā grupa ir redzama jebkurā citā EU festā ar vēl 30 citām tiešām "wow" grupām), tad rokā un metālā tas nav iespējams. Ja vien kāds nepalielinās rokfestivāla organizācijas finanšu platformu.
Nav tāda pieprasījuma, lai atmaksātos rīkot milzīgus pasākumus LV alternatīvās mūzikas scenā. Var mēģināt aicināt lielākas grupas un cerēt, ka tas piesaistīs vairāk publiku, bet tas ietekmēs biļešu cenu un pagaidām izskatās, ka klang uz to nemaz netiecas. Varbūt arī nevajag.
Nu, un tagad iedomājies, ka viss LV alternatīvajā scēnā notiekošais paliek šādā, kā Tu te iepriekš rakstīji, pašdrabnieku līmenī. Kas notiek tad? Kruti (jo "trū") vai fuj?
Ne kruti, ne fuj, ir kā ir. Tas ka mēs te gudri diršam nemainīs to cilvēku skaitu, kam patīk tāda mūzika un apmeklēt šādus pasākumus.
Rakovskis 20.07.2016. 19:24
Labvakar. Sestdien, 23.jūlijā, pie mums spēlēs Roberts Gobziņš. Plkst. 18:00 uz radio SWH Rock skatuves.
P.s. Esmu ļoti priecīgs par šitik ražīgu diskusiju šeit. Tas, ticiet man, mums noder vairāk, nekā jūs iedomājaties. Priekā!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.