ZIŅAS

Kapakmens svinēs Pasaules Veģetāriešu dienu

Kapakmens 23.09.2014. 11:56
1.oktobrī jau 37. gadu pēc kārtas pasaule svinēs Starptautisko Veģetāriešu dienu. Arī grupa Kapakmens ir apņēmusies pievienoties šiem svētkiem.

Ņemot vērā Pārtikas un lauksaimniecības organizācijas (FAO) secinājumus, ka pasaulē vislielākais vides piesārņotājs ir tieši dzīvnieku industrija, kā arī šīs industrijas problemātiskos ētikas aspektus, 21. gadsimtam atbilstošā izaicinājumā punk/death metal grupa KAPAKMENS apņemsies vismaz vesela mēneša garumā samazināt kapakmeņu skaitu dzīvniekiem. Lai gan puse no grupas dalībniekiem jau tagad ir vegāni, lielais plāns ir solidarizējoties pieņemt izaicinājumu un vismaz uz mēnesi kļūt par 100% veģetāriešu grupu.

Lai nosvinētu gan Pasaules Veģetāriešu dienu, gan izaicinājuma startu, sākotnējais plāns bija veidot 100% veģetāriešu grupu koncertus. Nepatīkamais pārsteigums izrādījās, ka Latvijā vairs nav tādu grupu (atšķirībā no laika pirms apmēram 10 gadiem, kad Latvijā bija diezgan daudz šādu grupu). Pie brāļiem igauņiem situācija ir identiska. Tāpēc nācās domu par veģetāriešu koncertu atmest.

Neskatoties uz to, šim lielajam izaicinājumam par godu Kapakmens uzspēlēs trīs koncertus oktobra pirmajā nedēļā, uzstājoties Liepājas klubā Fontaine Palace (03.10) un Rīgas klubos - Nabaklab (04.10.) un Depo (02.10.). Lai arī paši koncerti nebūs tematiski, un pārējās grupas, iespējams, pat nenojauš par grupas svētkiem, Kapakmens svinēs un aicina arī citus pievienoties.

Par godu biedrības "Dzīvnieku Brīvība" centiem aktualizēt dzīvnieku neizmantošanu cirkā, grupa Kapakmens arī prezentēs tieši šim tematam veltītu dziesmu, kura tiks arī ierakstīta un publicēta vēlāk šajā gadā.

Vairāk informācijas par koncertiem grupas facebook lapā.

Lasi vēl

Komentāri

veģetāriete 23.09.2014. 12:35
Apsveicu, KAPAKMENS! Man prieks. Ja būtu kāda 100% veģetāriešu grupa, es gribētu tādā spēlēt vai dziedāt. :) Tiksimies Nabaklabā. :)
kruti!
cik man zināms, Tesā visi ir veģetārieši.
kas notiks, ja kādu no grupas pieķers rijot pa kluso lidiņā kotleti? Farss.. :DDD

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.

JAUNUMI

PASĀKUMI

20.aug
ceturtdiena

HED Pe (Usa) + support

Melnā Piektdiena, Brīvības gatve 193c, Rīga
Biļetes: ticketshop.lv
18.sep
piektdiena

Čipsis un Dullais lielkoncerts "Bravo!"

Tu jau zini Kur., Tallinas iela 10-3 Riga
Biļetes: ticketshop.lv
29.sep
otrdiena

The Hatters (RU) [Little Big Family]

Melnā Piektdiena, Brīvības gatve 193c, Rīga
Biļetes: ticketshop.lv
9.okt
piektdiena

Clawfinger (Se) + support

Melnā Piektdiena, Brīvības gatve 193c, Rīga
Biļetes: ticketshop.lv
8.nov
svētdiena

Cult of Fire / Malokarpatan

Melnā Piektdiena, Brīvības gatve 193c, Rīga
Biļetes: ticketshop.lv

FORUMS