ZIŅAS

Jūlijā Latvijā viesosies Ministry un Dying Fetus

Melnā Piektdiena 22.02.2019. 14:43
15. jūlijā klubā „Melnā piektdiena” pirmoreiz Latvijā viesosies leģendārā industriālā roka grupa „Ministry”. Par koncerta iesildītājiem izvēlēti prominentie death metal pārstāvji „Dying Fetus”.

„Ministry” 1981. gadā Čikāgā izveidoja grupas līderis un vienīgais pastāvīgais dalībnieks Als Jorgensens (Al Jourgensen). Sākotnēji kā synth-pop kolektīvs, „Ministry” skanējums īsā laikā mainījās, astoņdesmito gadu beigās padarot apvienību par industriālā metāla pionieriem. Grupas sastāvs vienmēr bijis mainīgs, izņemot Jorgensenu, kurš ir „Ministry” idejas radītājs, producents, vokālists, mūzikas un tekstu autors.

„Ministry” agrāko dienu albumi „The Land of Rape and Honey” un „The Mind is a Terrible Thing to Taste” ieguvuši zelta un platīna statusu, taču, lai arī nākamās plates izpelnījušās fanu un mūzikas apskatnieku atzinību, tās tomēr bijušas mazāk komerciāli veiksmīgas. „Ministry” tomēr savu statusu saglabājuši, kopš deviņdesmito gadu sākuma iegūstot kopumā sešas „Grammy” balvas. 27 gadus kopš grupas izveidošanas, Als Jorgensens 2008. gadā paziņoja par „Ministry” darbības pārtraukšanu, taču jau 2011. gadā tomēr nolēma turpināt, 2012. gadā izdodot albumu „Relapse”. Jaunākais „Ministry” albums „AmeriKKKant” iznācis pagājušogad.

Als Jorgensens aktīvi darbojies un darbojas arī citos projektos - gan spēlējot kopā ar Trentu Reznoru (Trent Reznor) apvienībā „Revolting Cocks”, gan izveidojot projektu „Pailhead” kopā ar „Minor Threat” un „Fugazi” līderi Janu Makeju (Ian MacKaye), gan spēlējot ģitāru „Dead Kennedys” izveidotāja Džello Biafras (Jello Biafra) grupā „Lard”. Astoņdesmito gadu beigās, kopā ar „Skinny Puppy” vokālistu Niveku Ogri (Nivek Ogre), Jorgensens izveidoja īslaicīgo projektu „PTP”, kura pirmā uzrakstītā dziesma „Show Me Your Spine” tika izmantota Pola Verhovena (Paul Verhoeven) filmā „Robocop”.

Klubs „Melnā piektdiena” atrodas Rīgā, Brīvības gatvē 199c. Biļetes uz 15. jūlija koncertu no pirmdienas, 25. februāra plkst. 11:00 pieejamas interneta vietnē www.ticketshop.lv un to sākumcena ir 30 eiro. Tuvojoties koncertam, biļešu cena paaugstināsies.

 

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.

JAUNUMI

PASĀKUMI

20.aug
ceturtdiena

HED Pe (Usa) + support

Melnā Piektdiena, Brīvības gatve 193c, Rīga
Biļetes: ticketshop.lv
18.sep
piektdiena

Čipsis un Dullais lielkoncerts "Bravo!"

Tu jau zini Kur., Tallinas iela 10-3 Riga
Biļetes: ticketshop.lv
29.sep
otrdiena

The Hatters (RU) [Little Big Family]

Melnā Piektdiena, Brīvības gatve 193c, Rīga
Biļetes: ticketshop.lv
9.okt
piektdiena

Clawfinger (Se) + support

Melnā Piektdiena, Brīvības gatve 193c, Rīga
Biļetes: ticketshop.lv
8.nov
svētdiena

Cult of Fire / Malokarpatan

Melnā Piektdiena, Brīvības gatve 193c, Rīga
Biļetes: ticketshop.lv

FORUMS