ZIŅAS

Izveidots jauns alternatīvās rokmūzikas radio

Riga Rock Radio 16.06.2017. 13:19
Interneta radio stacija "Riga Rock Radio" aicina grupas iesūtīt savus ierakstus atskaņošanai ēterā un paziņo par darbības uzsākšanu no 2018. gada.

Ņemot vērā alternatīvās rokmūzikas un metālmūzikas atskaņojuma deficītu Latvijas radio stacijās, vietējie entuziasti izveidojuši platformu, kurā tiks popularizēta šāda mūzika kopumā, ar uzsvaru tieši uz Latvijā radīto. 

Grupas un mākslinieki tiek aicināti iesūtīt savus ierakstus WAV vai MP3 (320kbps) formātā, bez dziesmu garuma ierobežojuma, visos ar rokmūziku saistītos žanros – no rockabilly līdz death metal.

Patlaban, radio saturs klausītājam gan nav pieejams, tas drīzumā sāks darbību testa vidē, bet nepārtrauktu apraidi sāks no 2018. gada. Vēlāk, radio stacijai pilnveidojoties, to būs iespējams klausīties arī mobilajā aplikācijā.

Ar laiku plānots klausītājam piedāvāt ne tikai mūziku, bet arī ar to saistītus raidījumus – vēsturi, ieskatu subkultūrā, tās attīstībā, albumu, koncertu apskatus, tiešraides no pasākumiem u.c.

“Tas bija nepieciešams jau sen. Tagad to beidzot ir izdevies uzsākt. Līdz šim problēma bija tehniskie risinājumi. Klausītājam gan jāsaprot, ka tas viss ir DTP, jeb "Dari To Pats" variantā, tāpēc sākotnēji iespējamas kādas tehniskas problēmas. Tomēr tas vienlaicīgi dod arī cilvēcisko efektu. Mēs visi esam dzīvi cilvēki," uzsver viens no radio veidotājiem.

Grupas aicinātas ierakstus sūtīt uz e-pasta adresi: info@rigarockradio.lv, ideālā variantā – ar saiti uz interneta mākoņ-vietni.

Radio būs klausāms interneta vietnē http://www.rigarockradio.lv un tā attīstībai un darbībai iespējams sekot līdzi arī Facebook un Twitter profilos.

Lasi vēl

Komentāri

brīnišķīgi ...parādās visādi radio, rekur viens jau griežās http://www.onlineamr.org/category/zinas/
Redz, paspēja pirms Bukuma :D
Lieliski! Es klausīšos
Ceru, ka Bukums paziņos, ka tikai Rokmūzikas asociācijai ir ekskluzīvas tiesības pārstāvēt rokmūziku šajā valstī, savādāk kaut kā garlaicīgi paliek.
Relīze laikam pa ātru, parole priekšā :D
Klausītājs 16.06.2017. 15:46
Labas ziņas! Paldies vīriem, kas uzņēmās! Gaidīsim!
Testa vide būs nepastāvīga. Bez licencēm neko nedarīsim. Tāpēc arī jāpaciešas līdz 2018. gadam, kad ceram, ka AKKA pazeminās cenu. Šī ziņa ir domāta galvenokārt, grupām - lai aktivizējas un sūta ierakstus. Ļoti drīz būs iepazīšanās raidījums, ko varēs dzirdēt arī atkārtojumā! Paldies visiem par izrādīto interesi un atsaucību!
Vebā jau varēja kādu kontaktformu atstāt, nevis visu likt aiz paroles....
btw ir iespēja iegūt paroli lauzis@inbox.lv?
Testa pēc nevar raidīt copy left contentu? Nezinu vai Latvijā vispār ir copy left saturs atļauts. Bet tad domeins valstī kurā ir atļauts copy left un grupas iesūtot mūziku "piekrīt" atskaņot viņu. Ne? nu es pieļāuju ka ir daudz grupas kuras labpŗat iesūtītu kādas dziesmas royality free...
tik tā... pļāpāju baigi nezinot cik tālu sniedzas AKKA rokas..... ;D
jebkurā gadījumā lai veicas
"Vēlāk, radio stacijai pilnveidojoties, to būs iespējams klausīties arī mobilajā aplikācijā."
Neizinu kādu straemošanas servisu taisaties izmantot, bet varbūt var izmantot youtube - līdz ar to būs pieejams visām platformām, visām mobīlajām iekārtām, nav lieki jātērē laiks nauda izstrādājot aplikāciju.
Esam tikai par godīgu atlīdzību par autortiesībām, kas tiek grupām - īpaši latviešu. Šobrīd AKKA un LaIPA licenču cenas ir nesamērīgas. Tāpēc gaidām, kad AKKA pārskatīs savu cenu, lai tā būtu rentablāka mazām, interneta radio stacijām.
Par parolēm - lūdzam pacietību un, starpcitu - rīt (sestdien, 17. jūn), plkst. 18:30 būsim ēterā, tiešraidē ar iepazīšanās raidījumu!
Nu personīgi es esmu pret autortiesībām un patentiem, bet atalgot mūziķus vajag/var arī savādākā veidā
Piemēram ejot uz koncertiem pērkot mūziku, vai, live stream donate poga, pie konkrētas dziesmas mainās maksājuma mērķis.
Ja cilvēki grib var pa tiešo samaksāt mūziķim.
Pirms gadiem 10 interneta radzham license maksaja 50ls menesi? Kaa tagad? Dargak?
LaIPA - +/- 15 eiro.
AKKA - +/- 75 eiro.
(mēnesī)
+ Apraides atļauja NEPLP arī būtu jāizņem.
Saskaņot vajag, bet atļaujas neizsniedz, jo neregulē.

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.