ZIŅAS

Izpārdots Skyforger pirmais koncerts Fonoklubā

Alternative.lv 04.11.2016. 15:51
Dienu pirms Latvijas valsts pasludināšanas gadadienas – 17. novembrī Cēsu Fonoklubā uzstāsies folkmetāla grupa Skyforger, kuras koncerts tika pilnībā izpārdots 10 dienu laikā.

Piektdienas pēcpusdienā "Fonoklubs" savā "Facebook" lapā paziņoja, ka biļetes uz "Skyforger" koncertu pieejamas vairs nav. "Bija skaidrs, ka šis pasākums tiks ātri izpārdots, tāpēc aicinājām cilvēkus nevilcināties. Šobrīd redzam, ka pēdējā biļete tika iegādāta 3. novembra plkst. 21:16 jeb 10 dienas pēc koncerta izziņošanas," portālam "Alternative.lv" pastāstīja koncerta rīkotājs Marts Sildniks.

"Šobrīd "Skyforger" izpārdoto koncertu ziņā mums pievienojas blakus tādām grupām kā "Ewert and the Two Dragons" un "Carnival Youth"," pastāstīja Sildniks.

Jau vēstīts, ka par spīti tam, ka "Skyforger" ir uzstājušies jau vairākos "Fono" rīkotajos festivālos un lielkoncertos, šī būs pirmā reize, kad Latvijas folkmetāla grandi kāps tieši uz "Fonokluba" skatuves.

Foto: Skyforger/Fono Cēsis 2015 

Lasi vēl

Komentāri

Tas karnevāls ir meesls saliidzinaajumaa ar Skajiem.
Karnivāls ir sūds, jā, bet nav pārvērtētākas LV metāla grupas par skaifordžer...
Nigērijas Princis 05.11.2016. 00:39
Divi komentāri un divi uzbraucieni divām dažādām grupām. Statistika uz visiem 100!
Aikucs -> lol 05.11.2016. 12:04
Ja kāda cita Latvijas grupa spētu salipināt tādu sniega piku, tad arī izveidotu tādu pat sniega bumbu kā Skyforger. Bet pagaidām alternatīvas nav :( Pat nevaru iedomāties kura no vietējām grupām būtu spējīga kāpt uz lielo metālfestivālu skatuvēm ārzemēs.
Nenolieku panākumus, cepuri nost grupai par to, ka spēj noturēt stabilu fanu bāzi... Es tikai nesaprotu kādēļ viņiem tik daudz uzmanības tiek pievērsts. Neskaitot to, ka dziesmas ir lv valodā, manuprāt, viņi nedara neko tādu, kas ir labāks par to, ko kāda cita grupa jau dara labāk... Tas gan tikai mans viedoklis, viņu panākumus nevar noliegt, bet dažreiz liekas, ka tas viss ir tāpat kā ar 'koka sūdiņiem, kam virsu savilktas latvju zīmes' - uzķer uz kaut kādām primitīvām patriotiskām jūtām, pašu mūziku atstājot otrā plānā.
Nu jā, Eiropas metālfanus tiešām var pievilināt ar koka sūdiņiem :) Latvijā gan varētu būt pārvērtēti. Bet visu jau nosaka patērētājs :)
Nigērijas Princis 05.11.2016. 17:35
Skyforger džeki nenogurstoši grabina metālu jau trešo gadu desmitu. Ar to arī viss pateikts. Tās alternatīvas var pamēģināt tādā laika griezumā neizjukt vai nospēlēt vairāk par diviem jubilejas koncertiem gadā – tad arī laika gaitā nāks fanu bāzes un visa tā cita hujācija.
Tas gan tiesa. Amen.
Mudaks -> Aikucs 14.11.2016. 12:36
Latvijā patiesībā nevis varētu būt, bet ir grupas (tiesa uz vienas rokas pirkstiem saskaitāmas), kas ne tikai varētu, bet jau ir kāpušas un kāps uz diezgan palielu EU mūzikas festivālu skatuvēm.
Nigērijas Princis 15.11.2016. 00:55
Par Skyforger krutumu vēl drusku liecina fakts, ka zem viņu relīzes ir 10 komentāri, kamēr pie vairuma citām – neviens. :D
10 komentāri no 5iem anonīmiem cilvēkiem ar viedokli? Wow, krutuma kalngals...
Aikucs -Mudaks 15.11.2016. 22:05
Nosaukt vēlies kaut vienu?
Nigērijas Princis 16.11.2016. 15:08
lol'am kaut kāda baigā dibensāpe pret Skyforger.
Mudaks -> Aikucs 16.11.2016. 17:27
Laime Pilnīga. Varu nosaukt arī vēl vienu - Tesa. Pārējās dažas gan papūlēsies pats atrast, ja gribēsi ko vairāk saprast.
Nē, manam dibenam viss kārtībā. Mani vienkārši pārsteidz cik daudzi cilvēki ir uzstutējuši savējo uz skaifordžer dildo... Cepuri nost grupai par panākumiem, man vienkārši necepī viņu mūzika un es nevaru saklausīt, kas ir tas lielas objektīvais wow viņu skanējumā.
Skaifordžer internacionāli arī ir vien piliens okeānā, tiesa gan, neviena cita lv grupa nav tikusi ne tuvu tam...
sex pistols 17.11.2016. 15:46
ko jūs te bļad, atkal, cepat kūkas no smiltīm.
nu patīk, dročī līdz, nepatīk, pis nax un dročī, uz to, kas tev patīk.
kāpēc jāpiedirš rāmītis patīk, nepatīk, sūkāju, man sūkā. kam piš tavas domas?
vai man no atpakaļkomenta paliks siltas bikses, nez vai. vēl vairāk nelabi, ka nav interesanti lasīt. pilnīgs tukšums. gan galvā, gan komentā.
so, ja ko pļurksti iekšā, piedomā līdzi saturam, ja vien neesi kkāds ar bruģi apdauzījies sīkaļa.
man ar necepī forger, bet par to nevienam neuzbāžos.
man necepī arī tesa, bet par to man ar galva nesāp.
man pat poh, ja tev patīk, pizģe ku labi.
Uzbāžos? Piedod, ja es tevi kaut kādā veidā esmu piespiedis lasīt šeit rakstīto. Vairs nekad nerakstīšu komentārus internetā, jo kādam anonīmam analfabētam nepatīk. ;(
P.S. Cepums tev par tik daudzu lamu vārdu un glupību lietojumu tik īsā tekstā. Tu esi edgy as fuck pat pēc alternative.lv komentētāju standartiem!
Da kaut izdrāzies pats ar sevi. Neraksti gan, cerībā, ka citi tādi paši autiņostītāji sekos tavam piemēram. Ņemt rokās pipeli vai giču, pierādīt savu spēju vai nespēju neanonīmā internetā, kur var dirst par da jebko un visu, tik dirsā krekls, gudrāks jau nepaliec. Lasot tavu, citus komentus, dirsā dakśa, tā tok liekas, ka skatuvē palikušas interneta grupas, kuru apmeklētie koncerti ir tikai youtube un facebook. Un iebāz sev dirsā īkšķus, ja 90% viedokļu ir sūds, kurā nav pamatots nekas. Lakonisks, pieklājīgs sūds.
Un tie, kas te cepas, arī gudrās, viedās galvas-tak uztetovējiet sev uz dirsas vaigiem savu seju, skatiet to spogulī katru rītu, ar tekstu-es tas viedais, kas visu zin, es tas viedoklis, mans viedoklis, ufffakmī, cik labu komentu iepisu.
No malas lasot-tok lieks, bērnu saiets, kas mēra dirsas caurumus, lai padižotos.
Kam pis, tev patīk pērkons vai enigma, izskaties pēc panka vai meitenes.
Nepis nevienam, bet jāpaceļ līmenis, nevis rokas. Citādi, nudien, jālsa tikai ziņa, kā tvnet, delfos, citur, jo komentāros pārsvarā raksta garīgi nestabili onkuļi, sīkie vai tādi, kā tu, vientuļi onāni, kas neko nejēdz.
Tu tak esi pamuļķis. :D Tu šobrīd dari precīzi to, ko pats aprakstīji. Man, un nešaubos, ka kādam citam, šī ir izklaide. Lasot kā tādi kā tu sacepās par citu cilvēku subjektīviem viedokļiem, man nāk smiekli un mana diena paliek labāka. Paldies tev par to!
Tu par mani zini precīzi neko, bet raksti garus viedokļus par maniem viedokļiem, jo tev kaut kas pašam sāp. Atslābsti un neaizmirsti pats spoguli paskatīties edgelord. Un varbūt vienkārši nelien tur, kur tavu augsto inteliģenci aizskar anonīmi komentāri. Smieklīgi, ka tu domā, ka tas ko tagad dari tu, atšķiras no tā, ko daru es.
Un kas onanēšanai vainas?
Dritvai micīt 19.11.2016. 23:07
Man iziet? Izskatās, ka jums abiem spīd salabšanas seks.
Tieši komenti psdara alternative baudāmu. Norīšu jūsu sēklu :)
Well, that escalated quickly...
lol, esi baigais super džeks. Redz, necepī, tādēļ pārvērtēta banda. Lieldirsis...
Būtu jau cool, ja kāds arī paskaidrotu kādēļ viņi nav pārvērtēti. Tas, ka ilgi spēlē un nav izjukuši ir cool, bet, ja neņem vērā to - kas ir tas, kā dēļ viņi ir labāki par citām grupām? LV mērogā skaidrs, nav konkurence, bet vispārīgi?
Aikucis saprot kur sāls. :) Pārējiem gan ieteiktu pārvērtēt, ko dzīvē ņemt nopietni un ko nē. :( Kaut gan nez vai no anonīmā interneta komentāra vajadzētu ņemt padomu. :)
Nigērijas Princis 22.11.2016. 15:41
Man domāt, ka Skyforger panākumi slēpjas spējā metālu padarīt masām pieņemamu. Latvijas gadījumā – caur patriotisko elementu, kas acīmredzami ir iecepījis arī masām ārpus valsts. Ne velti viņi ir, iespējams, pēdējā metāla grupa, kas spēlējusi Operā. Tas, protams, savienojumā ar tīri OK melodijām un kaut kādu stāstu un konceptu grupai kā tādai. To nevar teikt par Mudaka nosauktajiem piemēriem, kas gluži vienkārši tīri OK spēlē, bet ar neko neatšķiras no līdzvērtīgiem miljons citiem produktiem. Skyforger gluži vienkārši ir brends. Kruts brends, acīmredzot.
Nē, arī es neesmu milzīgs Skyforger fans, taču esmu redzējis viņu koncertus un tai grupai ir gan dziesmas, gan koncepts, ko pārdot. Un viņiem ir sakarīgs menedžeris, kurš ar to prot strādāt. Manuprāt, tā nav nekāda raķešzinātne.
Un vārds "pārvērtēts" ir tāda kā grābstīšanās dirsā. Tas īsti neko nenozīmē. Kā tu vari definēt "pārvērtēšanu"? Kāda ir tava pārvērtēšanas skala? Kurā brīdī 1000 cilvēki, kuri koncī lēkā līdzi mūzikai, ir kļūdījušies? Un kurā brīdī grupa, kas nevienu nepiš un spēj pulcēt max. četrus klausītājus, ir nepārvērtēta radošo izpausmju dekadence?
Pārvērtēts? Piemēram, ja tu par 100 eur nopērc botas, kurām pašizmaksa ir 10 eur, tās ir 'pārvērtētas'.
Un viss par to, ka viņi ir brends'n shit - tev ir taisnība! Bet arī Nikija Mināža un Mailija Sairusa ir brends/produkts... Un var strīdēties cik tas ir labi vai slikti, bet mani tas neinteresē.
Kāda ir tā pievienotā vērtība aiz šī brenda? Ja atņem patriotisko elementu un tos cilvēkus, kas viņus slavē tikai dēļ tiem un, kas citādāk smagāku mūziku ar sūdainu mietu neaiztiktu - kas paliek pāri? Kaut vai folkmetāla ietvaros - viņus klausās tādēļ, ka viņi labi savieno folku un smago mūziku vai arī tādēļ, ka tas ir latviešu valodā?
Nediršu uz panākumiem, nediršu tādēļ, ka man nepatīk, diršu tādēļ, ka nedzirdu neko vairāk par veiksmīgu branding'u...
Nigērijas Princis 22.11.2016. 21:23
Nu lūk, šeit mūsu viedokļi atšķiras. Ja "Nike" kopš sešdesmitajiem gadiem ir ražojuši kedas, nemitīgi izstrādājuši ērtākus dizainus un labākas tehnoloģijas utt utt, tad 2016. gadā viņiem ir visas tiesības prasīt 100€ par pāri un tas nebūs pārvērtēts, jo viņas ir dahuja krutākas nekā tās, ko tev salīmēs Ogres Trikotāža, lai arī cik true viņas nebūtu. Tikpat labi – kāpēc Krisam Adleram no "Pulse of Nebulae" prasīt piķi par bungu partiju iespēlēšanu, ja tam praktiski nav tehnisko izmaksu?
Ja atņem grupas imidžu, ja atņem fanu bāzi, ja atņem spēju sasniegt plašu auditoriju – kas paliek pāri? Varēji vēl argumentēt, ka viņi ņehuja nevarētu nospēlēt, ja atņemtu ģitāras.
Par dzirdēšanu – manuprāt, Ūsiņš, Migla-Rasa un citas ir diezgan krutas kompozīcijas, ko ir forši klausīties dzīvē.
Bet var taču nopirkt tikpat ērtus un skaistus apavus bez Nike zīmes. Protams, daudziem Nike zīme vien ir vērta pus vai vairāk cenas. Un ir spēcīga nojauta, ka arī Nike cenas veikalos ir daudz lielākas nekā pašizmaksa+ adekvāts uzcenojums. Saprotu arī tavu Adlera analoģiju, bet nezinu vai tas ir kaut kas salīdzināms.
Neatņem neko no tā, vienkārši nomaini valodu un noliec blakus citām folkmetāla grupām.
Mans secinājums - Skyforger ir populāri, jo Latvijā spēlē Latviešu folkmetālu ar metāla aranžījām. Un tādēļ, ka ilgi spēlē.
Paldies par diskusiju, vairs nav interesanti, labāk stāvēšu klusu.
Nigērijas Princis 23.11.2016. 00:36
Jā, viss norm, mums atšķiras viedoklis tajā, kā veidojas grupas vērtība. Tā te varētu iet pa riņķi līdz uzstādītu jaunu komentēšanas rekordu. Saprotu arī tavu piegājienu. Vērtību skala katram veidojas citādi. Domāju, abi piekritīsim – ir forši, ka letiņi kapā krutāku vai sūdīgāku muzonu. Galvenais, ka spēlē.

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.