ZIŅAS

Grupai "Mary Jane" – 20!

Mary Jane 21.03.2015. 11:49
Sestdien, 21. martā klubā Nabaklab grupa "Mary Jane" svinēs 20 gadu jubileju. Īpašie pasākuma viesi - "Gelousy".

Savu 20 gadu darbības laikā grupa saņēmusi neskaitāmas kritiķu un publikas atzinības, un īpaši izcēlusies ar savu bezkompromisu attieksmi gan uz skatuves, gan ārpus tās. Citējot Uldi Rudaku: “ … ir gadījumi, kad mūzikas ritms ir visai ātrs, bet grupas sakultās rokmūzikas emocijas ir pārāk blīvas, lai kustētos - publika sastingusi blenž un klausās. Šķiet, šajā gadījumā pat varētu lietot piepīpētām telpām nereti izmantoto raksturojumu "te jau cirvi var pakārt". Ko tādu esmu novērojis Queens Of The Stone Age koncertos, bet Latvijā, demonstrējot apskaužamu stadionu rokgrupas līmeni, jau gadiem to spējusi panākt rokgrupa Mary Jane.”

1995. gadā "Mary Jane" uzsāka savu muzikālo ceļu Ziemeļvalstu ģimnāzijā. Tās oriģinālstastāvā darbojās Ernests Lībietis (vokāls, basģitāra), Kaspars Kalniņš (ģitāra) un Ģirts Jaunpujēns (bungas) – visi klasesbiedri. Vēlāk grupai pievienojās Raivis Rubenis, un bundzinieks Jayr Fernandes no Brazīlijas. . Lai arī Jayr ar grupu kopā bija tikai pusgadu, viņa klātbūtne iespaidojusi "Mary Jane" multikultūrālisma filozofiju, tāpat kā to ietekmējis mūsu ģeogrāfijas skolotājs Arvīds "Urbis" Urbanovičs.Dziesmas ekskluzīvi bijušas tikai angļu valodā ar augstu toleranci pret "citādo".

Grupas dalībnieki gadu gaitā mainījušies vairākkārtīgi, bet par tās zelta sastāvu 2000.gadā kļuva Ernests Lībietis (ģitāra, balss), Raivis Rubenis (ģitāra), Jānis Grants (bass, balss) un Pauls Ozols (bungas).

Konkursos Blieziens 2000, Tu esi pamanīts 2000, Sinepes un Medus 2001 tika plūkti uzvaras lauri, savukārt 2004. gadā tika izdots ilgi gaidītais vienīgais albums "Lost Innocence Vast Ego" (Mikrofona ieraksti). Šis albums tika nominēts Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvai kategorijā “2004.gada labākais rokmūzikas albums”.

2006.gadā iegūta godpilnā 3.vietā konkursā “The Global Battle of Bands”, kas norisinājās Berlīnē, bet 2007.gadā tiek nolemts grupu likvidēt. Kā pēdējā izcilības pazīme Mary Jane ar pēdējo singlu “Real Rock’n’Roll” 2007.gada janvārī tiek nosaukti par nedēļas grupu Beļģijas Radio Frekvencē “Ardennes”.

2013.gadā pēc 6 gadu pārtraukuma “Mary Jane” atsāk savu koncertdarbību, pateicoties Paula Ozola pūliņiem apvienoties ar “Monologs Divatā” dalībnieci Baibu Norlindi. Tagadējais sastāvs – Baiba Norlinde (basģitāra), Pauls Ozols (bungas), Ernests Lībietis (vokāls, ģitāra).

Grupas dibinātājs Ernests Lībietis: “Grupa “Mary Jane” ir nozīmīgs posms manā un es domāju arī visu to daudzo cilvēku, kas grupā darbojušies vai bijuši ap to, dzīvē. Paldies viņiem visiem, jo attiecības ar viņiem ir iespaidojušas mani un veidojušas par to, kas es esmu. Neticami, ka pagājuši jau tik daudz gadi, bet ar visiem jūtu spēcīgu emocionālo saiti, Iespējams, ka tas, kas mūs vieno ir cerības, ka MĒS VIENMĒR PALIKSIM BĒRNI”.

Savā jubilejās koncertā "Mary Jane" sola arī pārsteigumus.
Īpašie pasākuma viesi ir tuvi grupas draugi, latviešu “grungeri” "Gelousy".
Ieeja bez maksas.

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.