ZIŅAS

Grupa Mattergy nāk klajā ar debijas video

Alternative.lv 08.06.2020. 12:45
Pēc vairāku gadu darba studijā, ar savu pirmo singlu un videoklipu dziesmai “Wide Awake” klajā nāk jaunā pašmāju grupa “Mattergy”. Tās sastāvu veido pieredzējušu mūziķu kolektīvs gan no Latvijas, gan Lielbritānijas, kuri jau drīzumā sola nākošos radošos jaunumus.

"Grupas nosaukums Mattergy ir sinonīms sinerģijas fenomenam," skaidro grupas ģitārists Aigars Aress Māls. "Tas ir saliktenis no vārdiem matter un energy – vēlamies parādīt matērijas un enerģijas savstarpējo neatdalāmību un mūžīgo mijiedarbību no viena stāvokļa otrā," grupas nosaukuma izcelsmi skaidro Māls.

Apvienības pirmsākumi ir meklējami 2015. gadā, to dibinot diviem ģitāristiem – Aigaram Aresam Mālam, kurš pieredzi uzkrājis grupā Enhet, un Ivaram Kalniņam, kurš darbojies tādos sastāvos kā Bruit Monkey un The Mascaron.

Sākot darbu pie Mattergy muzikālā materiāla, grupai pievienojās Latvijas džeza skatuvē pazīstamais bundzinieks Andris Buiķis, basģitārists Ilvars Vītoliņš, kā arī Tobiass Sarra – Lielbritānijas avangarda un folkmūzikas vokālists, kurš savā karjerā galvenokārt darbojies kā solo mākslinieks.

Šādā sastāvā Mattergy studijā ir strādājuši aptuveni četrus gadus, lai nonāktu līdz debijas singla publicēšanai. "Šī dziesma man simbolizē pacietību, atvērtību un jaunu sākumu. Tā ir par atbrīvošanos no dogmām un iestrādēm," pastāstīja grupas solists Tobiass. "Manuprāt, mēs aizvien uzskatāmāk redzam kā pasaule reaģē uz dažādiem notikumiem. Tā runā ar mums ļoti daudz formātos – gan individuāli, gan globāli. Tas ir skaisti, patiesi un reizēm arī biedējoši."

Wide Awake mūzikas autors Aigars Aress Māls precizē, ka muzikālos aizmetņus sācis darināt jau 2009. gadā, kad studēja Ventspils mūzikas vidusskolā. Tie ir variējuši, transformējušies un izaiguši līdz tam, ko gan Māls, gan grupa uzskata par lielisku rezultātu.

Dziesmas ieraksts tapis sadarbībā ar skandināvu skaņu inženieri Frederiku Erlingsonu, savukārt videoklipa tapšanā piedalījās režisors Edgars Blumbergs. 

Lasi vēl

Komentāri

izlasot vārdus, kas piedalās šajā projektā, domāju - oho, nu tik būs! bet izrādījās pavisam generic mūsdienu prog metālītis
Nu bāc... itkā jau nav slikti, bet piekritīšu augstāk minētajam, kkas nav līdz galam, varbūt vnk šāda mūzika ir atklausīta gadus 5-7 atpakaļ. Prasās kko nedaudz ārpus šīs tipiskās djent/progmetāla kastes.
Cerams, ka nākošie ieraksti mainīs nostāju.
bez tā vokāla būtu krutāk... no offence. ;)
Vēl lūdzu! Ļoti labs kombo un kvalitāte pasaules līmenī - to mums vajag vairāk kultivēt. Pie muzikālās puses jau var strādāt visu mūžu, bet reizēm svarīgāk ar kādu attieksmi to dara :)
nodragātais sivēns007 09.06.2020. 21:52
Super!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.