ZIŅAS

Goti un metāls Melnajā Piektdienā

Alternative.lv 15.11.2012. 23:14
Jau šajā sestdienā, 17. novembrī klubā Melnā Piektdiena viesosies Lielbritānijas Extreme Gothic Metal grandi Cradle of Filth, kā arī Rotting Christ, Dark End un pašmāju Preternatural.

Jau divdesmit gadu un desmit studijas albumu garumā (neskaitot kompilācijas, singlus utt.) Cradle of Filth piedāvā unikālu smagās mūzikas savienojumu: blekmetāla, gotiskā metāla un simfometāla sakausējumu. Mūzikas lirisko pusi ietekmē gan gotiskā literatūra, gan klasiskā dzeja, gan Britu salu folklora un mitoloģija, gan šausmu literatūra un filmas.

Protams, šāda kombinācija ar Cradle of Filth vizuālo tēlu (blekmetālam raksturīgā līķakrāsa uz sejām, speciāli šūti melni tērpi) radīja asociācijas ar "tumšo spēku" sludināšanu, taču britu grupa - pretstatā saviem Skandināvijas vienaudžiem - nekad nav aizrāvusies ar baznīcu dedzināšanām vai citām ideoloģijas izpausmēm darbībā. Cradle of Filth mākslinieciskais koncepts ir bijis un palicis mākslinieciskais koncepts, par ko varēsim pārliecināties uz "Melnās Piektdienas" skatuves.

Koncertu iezvanīs ne mazāk zvaigžņotas grupas — grieķu «Rotting Christ» un Latvijas «Preternatural».

Vērtējot pēc nopelniem ekstrēmā metāla lauciņā, Grieķijas «Rotting Christ» nav ne ar ko zemāk vērtējami par vakara galvenajiem māksliniekiem — britu «Cradle of Filth». Spēlēdami jau kopš 1987. gada, grieķu meistari ir izlaiduši 10 studijas albumus, divus DVD un vairākas kompilācijas. «Rotting Christ» mūzika ir ieguvusi vienādi augstu gan kritikas atzinību, gan klausītāju interesi, turklāt šī grupa, kuru vada brāļi Sakis Tolis un Themis Tolis, nekad nav piedzīvojusi radošās vai personiskās krīzes — zemo punktu tās darbībā gluži vienkārši nav. Pēdējais albums «AEALO» iznāca pirms diviem gadiem franču izdevniecībā «Season of Mist», un nākamā gada sākumā «Rotting Christ» sola vienpadsmito studijas albumu, tāpēc ticami, ka «Melnajā Piektdienā» mēs varēsim dzirdēt arī kādu jaunu dziesmu.

Tikmēr «Preternatural» ir Latvijas grupa, kura pēdējos gadus nav bieži atrādījusies pašmāju publikai. Pēc trim demo grupa ir ierakstījusi pilnmetrāžas albumu «Statical» (2007) un EP «Cryophobia» (2010) un spēlējusi daudzviet Eiropā. Taču «Preternatural» ir grupa, kam ir vistiešākais sakars ar britu zvaigznēm «Cradle of Filth» — proti, Latvijas grupas līderis Sergs vienlaicīgi spēlē arī «Cradle of Filth» bundzinieka Marthus vadītajā supergrupā «Inner Fear» kopā ar visā Eiropā strauju slavu guvušo gotiskās mūzikas mākslinieci Viktoriju «Vic Anselmo» Kukuli, kādreizējo «Neglected Fields» basistu Sergeju Karševu un diviem čehu ģitāristiem.

Grupai «Inner Fear» šī gada sākumā iznāca ceturtais albums «First Born Fear» (attiecīgi pirmais, kurš ierakstīts šajā sastāvā). Tāpēc pastāv cerība, ka «Preternatural» uzstāšanās laikā varētu atskanēt arī kāds «Inner Fear» skaņdarbs, ja Latvijas grupai uz skatuves pievienosies «Cradle of Filth» bunguvīrs Marthus!

Biļetes pieejamas visās Biļešu paradīzes kasēs, sākot no Ls 15.- 

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.