ZIŅAS

Frailty svinēs 10 gadu jubileju

Alternative.lv 06.12.2013. 13:01
Sestdien, 7. decembrī, pašmāju doom/death metal grupa „Frailty” aicina uz 10 gadu jubilejas koncertu klubā „A Nice Place”.

Grupa „Frailty” radusies 2003. gadā Rīgā. Laika gaitā, stabilizējot sastāvu un meklējot savu skanējumu, grupa izkopusi savu stilu, kas palicis nemainīgs šo gadu gaitā – tumšāks, smagnējāks, melanholijas caurvīts doom / death metal.

2007. gadā grupa sāk darbu pie debijas albuma un spēlē pirmos nopietnos koncertus ārpus Latvijas: Lietuvā, iesildot itāļu grupu „Novembre” un Maskavā  „Doomsday” festivālā. 

Grupas debijas albums „Lost Lifeless Lights” izdots 2008. gadā, izdevniecības „Solitude Productions” paspārnē. Albuma prezentācijas koncerti notiek Rīgā un festivālā Maskavā kopā ar žanra leģendām – grupām „Esoteric” (Anglija) , „Worship” (Vācija) , „Swallow The Sun” (Somija) . 

Tikpat ražīgs grupai ir arī 2009. gads. Izdots mazalbums „Ep 2009”, pašmāju smagās mūzikas „Gada Balvā” grupa saņem divas balvas – „Gada Grupa 2009” un „Gada Albums 2009”. 

Pēc mazas sastāva maiņas, grupa turpina aktīvi koncertēt: Maskavā, izpārdots koncerts, iesildot  leģendāru funeral doom grupu „Skepticism” , festivāli – „Devilstone” (Lietuva) , „Hard Rock Lager” (Igaunija) , „Porvo Metal Weekend” (Somija), pašmāju „Metalshow Open Air” un citi. 

2012. gadā, darbs pie jaunā albuma „Melpomene” ir pabeigts, to izdod Ukrainas mūzikas izdevniecība „Arx Productions” . Arī šis albums guvis dzirdīgas ausis un labas mūzikas apskatnieku atsauksmes visā pasaulē. Vietējā mērogā, grupa otro reizi tiek pie „Latvijas Metāla Mūzikas Gada Balva” divām nominācijām – „Gada Grupa 2012” un „Gada Albums 2012” , kā arī, grupas bundzinieks Lauris pie titula „Gada Mūziķis 2012”. 

Albums „Melpomene” iekļuva arī „Latvijas Mūzikas Gada Balva” jaunizveidotās nominācijas „Alternatīvais un Smagais Metāls” trijniekā, savukārt, portāla „Alternative.lv” Gada Balvas aptaujā, grupas video dziesmai „Thundering Heights” arīdzan iekļuva nominēto video pieciniekā.

Pavisam nesen, šī gada oktobra sākumā, grupa ar panākumiem koncertēja Skandināvijas metālistu mekā – Bergenā un Stavangerā, Norvēģijā. 

Šobrīd, grupa gatavo jauno albumu un aicina uz 10 gadu jubilejas koncertu, 7. decembrī, klubā „A Nice Place” (Citadeles ielā 2). Koncertā izskanēs dziesmas no abiem albumiem, EP, kā arī, dažas jaunās dziesmas. 

Kā īpašie viesi, koncertā spēlēs arī pašmāju thrash metal grupa „Dehead” un tumši, bet progresīvi metālisti „Psilocybe Larvae” no St.Pēterburgas.  

Koncerta sākums 20:00, ieeja 4 LVL.

Biļešu skaits ierobežots, iepriekšpārdošanā ticketshop.lv

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.