ZIŅAS

Foto: Sabaton Rīgas kinostudijā

Melnā piektdiena 19.12.2016. 14:06
17. decembra vakarā "Rīgas kinostudijā" uzstājās zviedru metāla apvienība "Sabaton".

Grupa „Sabaton” tika nodibināta 1999. gadā Falunā. Grupas dziesmu galvenās tēmas skar vēsturiskos karus, cīņas, ieroču mākslu, pretošanās kustību darbību okupētajās zemēs un ar to saistīto tematiku. 

Kolektīvs savas darbošanās laikā 2008. gadā ieguvuši Grammy balvas zviedru analogu par savu albumu „The Art of War”, kas vērtējams kā ļoti nozīmīgs sasniegums ne tikai no grupas cienītāju puses, bet apliecina kvalitātes atzinumu arī no bargo mūzikas kritiķu viedokļa. Savukārt 2012. gadā albums „Carolus Rex”, kurš šai grupai bija sestais un ko izdeva „Nuclear Blast” leibls, tika ierakstīts divās atšķirīgās — zviedru un angļu valodu versijās, ieguva platīna statusu Zviedrijā. Albums veltīts Ziemeļu un Trīsdesmitgadu karā tēmai, ka arī Zviedru karalim Kārlim XII. 

Pavisam grupa Sabaton līdz šim brīdim izdevuši astoņus albumus: „Primo Victoria”, „Attero Dominatus”, „Metalizer”, „The Art of War”, „Coat of Arms”, „Carolus Rex”, „Heroes”, un „The Last Stand”. 

Astotajā albumā „The Last Stand” turpinās veiksmīgā un ilggadējā sadarbība ar slavenajiem brāļiem Tagtgrēniem (studija Abyss). Ka arī iepriekšējais albums ir konceptuāls un veltīts kara operācijām.Kopā ar zviedriem uz skatuves kāpa itāļu kolektīvi „Unhuman” un „Hell`s Guardian”. 

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.