ZIŅAS

FonoKlubs ar optimistisku video sveicienu atzīmē 12. dzimšanas dienu

Alternative.lv 21.10.2020. 15:20
Aizvadītajā nedēļas nogalē Cēsu Fonoklubs klusā un saviesīgā gaisotnē svinēja savu 12. gadu esošajās telpās. Pretēji ierastajiem koncertiem un dīdžeju performancēm, šogad klubs plašākas svinības neizvērsa, tā vietā piedāvājot digitālu sveicienu.

Iepriekšējos gadus oktobra pirmajā pusē Fonokluba jubileja tika atzīmēta ar bezmaksas koncertiem, uz skatuves kāpjot pazīstamiem pašmāju māksliniekiem, kā arī ar prāvu dīdžeju skaitu, vienā vakarā uzstājoties pat 10 diskžokejiem. Šogad plašās svinības līdz agrai rīta stundai nomainīja svinīga pasēdēšana pārdesmit cilvēku pulkā līdz pusnaktij.

Taču, lai viss netiktu ieturēts tik drūmās krāsās, brāļi Sildniki, sadarbojoties ar Mārtiņu Purmali (Swamp Edge Studio) un Lauri Mihailovu no dueta Transleiteris, radījuši nelielu video sveicienu saviem apmeklētājiem, iezīmējot cerības pēc gaišākas nākotnes.

Mēs atvērāmies 2008. gadā. Tad bija krīze. Tagad ir 2020. gads – ir jauna krīze. Pārdzīvosim arī to un, cerams, Fonoklubam būs vēl daudz gadu priekšā, video norāda Fono direktors Lauris Sildniks.

Pret Covid-19 ierobežojumiem mēs attiecamies ļoti atbildīgi. Sākoties pandēmijai martā, mēs pilnībā slēdzām klubu līdz pat jūlija vidum, kad atsākām darbu tikai ar āra terasi. Šī bija pirmā reize, kad 12 gadu laikā bijām slēgti, norāda Sildniks.

Haosu rada nemitīgi mainīgie noteikumi, kas liedz konsekventi plānot savu darbu, kā arī dažādās interpretācijas noteikumiem. Tomēr aicinām gan savus kolēģus, gan apmeklētājus pret situāciju izturēties atbildīgi pēc būtības, kas, cerams, varētu rezultēties ar situācijas normalizēšanos visiem.

Fonoklubs tika dibināts 2007. gadā, paralēli festivālam Fonofest. Pirmo pastāvēšanas gadu tas atradās esošās Vidzemes koncertzāles telpās, taču 2008. gada oktobrī no jauna atklājās Rīgas ielā 47, kur tas atrodas aizvien. Gaidu gaitā Fonoklubā ir uzstājušies tādi mākslinieki kā Frenks Tērners, Ewert and the Two Dragons, Instrumenti, Skyforger un daudzi citi.

Šobrīd trīs brāļi Sildniki paralēli kluba darbībai rīko arī mūzikas festivālu Fono Cēsis, kas arī šajā jūlijā pirmo reizi tika Covid-19 dēļ tika atcelts.

Foto: Lauris Mihailovs

Lasi vēl

Komentāri

Riekstiņš 23.10.2020. 19:30
Daudz baltu dieniņu!
Pirmais džeks gludekli atstāja nepaceltu. Lai drošība būtu pirmajā vietā, jābūt uzmanīgākam :D

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.