ZIŅAS

Folkmetāla vakars klubā Melnā piektdiena

Melnā piektdiena 20.09.2016. 14:11
1. oktobrī klubā "Melnā piektdiena" uzstāsies viena no spožākajām pagan folk / black metal grupām no Polijas - "Biały Viteź".

Biały Viteź jeb ”Baltais Bruņinieks” ir grupa no Polijas pilsētas Gdaņskas, kas spēlē pagan folk metal žanrā, dziesmu tekstos skarot pagānisma, varonības un patriotisma tematiku, kas galvenokārt balstīta tautas mūzikā, leģendās un vēsturē. Plašāk klausītāji grupu iepazina pateicoties kopējam ierakstam ar leģendāro Polijas viking metal grupu „Graveland” - „Ogień wilczych serc” (Uguns No Vilku Sirdīm) 2012. gadā.  

Aizgājušā gada nogalē izdots arī ilgi gaidītais grupas debijas albums „Odejść by wiecznie żyć” (Lai Atstātu Dzīvot Mūžīgi), par kuru mūzikas apskatnieku domas dalās. Vieni to slavē kā teicamu kara tematikas folk metāla albumu, otri uzskata, ka šis albums domāts tikai žanra cienītājiem. Interesants fakts, ka grupas basģitārists savulaik ir spēlējis grupās „Graveland” , „Blaze Of Perdition” , „Christ Agony”.

Green Novice – zināmākā un aktīvākā folk metāla grupa no Latgales.  Dibināta 2005. gadā, grupa lēnām, bet pārliecinoši ir izcīnījusi savu vietu Latvijas smagās mūzikas aprindās. 2014. gadā izdots grupas debijas albums „Padebeši”. "Green Novice" aktīvi koncertē gan Latvijā, gan ārpus tās. Šobrīd grupa strādā pie jauna albuma. Lieki piebilst, ka grupas ģitārists Alvis spēlē arī grupā „Skyforger” .

 

Varang Nord – viking / folk metal grupa no Daugavpils, kas radusies vien 2014. gadā, bet jau izdevuši divus albumus. Mazais ep „Fire Of The North” (2014) un albums „Master Of The Forest” (2015) . Grupa internsīvi koncertē gan vietējā skatuvē, gan arī ārzemēs. Šobrīd grupa atrodas astoņu koncertu tūrē Krievijā.

Kluba durvis vaļā 19.00, koncerta sākums 20.00

Biļešu cena 6 eiro iepriekšpārdošanā ticketshop.lv. Koncerta dienā kluba kasē dārgāk.

 

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.