ZIŅAS

Festivāls Zobens un Lemess šonedēļ!

Zobens un Lemess 04.07.2017. 08:56
No 7. līdz 8. jūlijam Viesītes novada Lonē jau trešo gadu pēc kārtas norisināsies mūsdienu etniskās mūzikas un seno amatu festivāls Zobens un Lemess.

Lieliska mūzika, kuras noskaņas sakņojas mūsdienīgās folkmūzikas interpretācijās un metālmūzikas tradīcijās, mūziķi no Latvijas un ārzemēm, kā arī seno tradīciju iedzīvināšana – festivāls Zobens un Lemess piedāvā unikālu piedzīvojumu vienā no gleznainākajām vietām Sēlijā, Saukas ezera krastā.

Festivāla Zobens un Lemess apmeklētāji piektdienas vakarā varēs klausīties japāņu folkmūzikas iedvesmotos Yomi, eksperimentālā black metal grupu Velnezers, progresīvā metal apvienību Eschatos un latviešu doom skatuves grandus Frailty, kā arī nīderlandiešu folkmetālistus Heidevolk un igauņu atmosfēriskā metāla grupu Thou Sehll of Death. Ieeja festivāla teritorijā no 7. jūlija plkst. 16. Savukārt sestdien uzstāsies dziesminieks Haralds Sīmanis, viduslaiku mūzikas izpildītāji Obscurus Orbis, latgaliešu melanholiķis Sovvaļnīks, itāļu simfoniskā metāla grupa Elegy of Madness, latviešu folkmetāla apvienība Green Novice, Libānas smagā roka grupa Kimaera, noslēpumainais black / doom projekts no Polijas Batushka, kā arī festivāla “hedlaineri” – leģendārā somu apvienība Amorphis.

Visu sestdienu festivāla apmeklētāji varēs apgūt un pieredzēt dažādas senās tradīcijas – darbosies amatnieku tirdziņš, paraugdemonstrējumus piedāvās kalēju meistardarbnīca. Uz akmens alus brūvēšanas darbnīcu aicinās Aizputes rezidenču centrs un starpnozaru mākslas grupa Serde un tās galvenais aldaris Uģis Pucens. “Brūvēšanas darbnīcā aicināsim piedalīties akmens alus gatavošanas procesa rekonstrukcijā – šī tehnoloģija Latvijas teritorijā dokumentēta jau ap 16. gadsimtu un tiek izmantota līdz pat mūsdienām,” norāda alus darīšanas entuziasti. Viņi arī demonstrēs, kā senajos laikos apiņu vietā izmantoti pavisam citi augi – purva mirtes, purva vaivariņi un pelašķi.

Festivālā Zobens un Lemess arī noslēgsies vēstures rekonstrukcijas kopas Exercitus Rigensis organizētais projekts viduslaiku garā Uz savas ādas, kura laikā divu mēnešu garumā jaunieši iejutās seno karavīru dzīvē, apmeklēja zobencīņu treniņus un dažādas nodarbības pie seno amatu meistariem, pārbaudīja savu izturību vairākos pārgājienos, kā arī apguva citas 13. gadsimtam raksturīgas nodarbes. Projekta Uz savas ādas finālā, kas norisināsies 8. jūlijā, atlikušos trīspadsmit dalībniekus gaida vairāki pārbaudījumi – šaušana ar loku, šķēpa mešana, cirvja mešana mērķī. Nopietnākais no tiem – dalība turnīrā, kurā dalībnieki, tērpti 13. gadsimta vietējo tautu bruņojumā, cīnīsies viens ar otru.

Biļetes uz festivālu vēl nopērkamas iepriekšpārdošanā vietnē Ticketshop.lv, to cena 25 EUR.  Piektdien, 7.jūlijā, festivāla kasē būs nopērkamas biļetes uz abām festivāla dienām, to cena būs 29 EUR. Sestdien, 8.jūlijā vienas dienas biļete maksās 20 EUR.  Bērniem līdz 13 gadu vecumam ieejam festivālā bez maksas, invalīdi un pensionāri biļetes festivāla kasē varēs iegādāties ar 50% atlaidi. Nakšņošana festivālā paredzēta apsargātā telšu pilsētiņā, kas būs uzcelta norobežotā pļavā tieši blakus festivāla norises vietai, uz vietas būs pieejami visi nepieciešamie pakalpojumi, tostarp kvalitatīva ēdināšana, atspirdzinoši dzērieni, medpunkts, kā arī gleznainā Saukas ezera pludmale. Tiek organizēts arī speciāls autobuss nokļūšanai uz festivālu no Rīgas un arī atpakaļ.

Jaunumies seko festivāla Facebook lapā.

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.