ZIŅAS

Festivāls "Laba Daba" izziņo pirmās grupas

Laba Daba 28.02.2014. 11:50
Ikgadējais mūzikas festivāls "Laba Daba" izziņo pirmos mūziķus, kas no 1. līdz 3.augustam uzstāsies festivālā.

Šogad uz sešām skatuvēm koncertus sniegs mūziķi no Jamaikas, Igaunijas, Izraēlas, Ukrainas, Krievijas, Kanādas, Lielbritānijas un klausītājiem zināmās pašmāju grupas.

Kā pirmo no pasākuma lielākajām zvaigznēm, Laba Daba piedāvā leģendāro regeja izpildītāju, producentu un daudzu jau par klasiku kļuvušu dziesmu autoru Lee „Scratch” Perry. Dzimis 1936. gadā Jamaikā, Lee "Scratch" Perry bez šaubām ir viena no harizmātiskajām personībām regeja mūzikā un viens no tās veterāniem. Savu pirmo albumu ierakstījis 1969. gadā, jau 1973. gadā, lai iegūtu pilnīgu kontroli pār savu mūzikas produkciju, Perry uzbūvējē ierakstu studiju savas mājas sētā, ko nosauc par „The Black Ark”. Lee „Scratch” Perry producējis tādus ievērojamus regeja mūziķus kā Bob Marley un "The Wailers", "The Heptones", „The Congos”, Max Romeo un citus. Daudzi mūziķi uzskata par dub mūzikas galveno virzītājspēku un žanra stūrakmeni. 2003. gadā Lee "Scratch" Perry saņēma prestižo “Grammy” balvu par labāko regeja albumu, savukārt 2013. gadā mūziķa balsi un īpaši atlasītu mūzikas kolekciju, kā arī paša skaņdarbus, izmantoja populārās videospēles „Grand Theft Auto V” skaņu celiņā.

Uz festivāla skatuves kāps arī vēlajos deviņdesmitajos dibinātā grupa no Krievijas Theodor Bastard. Grupas lepnums ir solistes Yana Veva retais balss tembrs. Viņa pielieto vokālo paņēmienu, kas dziedājumu padara līdzīgu tradicionālam arābu un indiešu mūzikas skanējumam.

Uz pārējām Laba Daba skatuvēm Krievijas grupai pievienosies jautrā 2003. gadā Tallinā dibinātā regeja apvienība Mostband, izraēliešu pusakustiskais duets Bill&Murray, festivālā jau reiz pabijušie ukraiņi Spiritual Seasons, bet no pašmāju mūziķiem šogad uzstāsies 1998. gadā dibinātā apvienība Oroboro, Nils Īle un "Afro Ambient", Suņa stunda, Iļģi, Oranžās brīvdienas, Striķis, Starmetis un Gaujarts. Leģendārajiem Zig Zag šogad pievienosies Gvido Linga un šādā sastāvā grupa uzstāsies tikai vienu reizi - festivālā Laba Daba. Festivālā būs iespēja klātienē vērot arī Das Sontags Legion, The Black Tea, Dust Devil Drive, folkmūzikas apvienības Vecpilsētas dziedātāji un Nepieradinātā folka orķestris, jauno rokgrupu Omertà, perspektīvo elektroniskās mūzikas mākslinieku Kodek un hip-hop izpildītāju Jacques of S'T'A.


Festivāla organizatori norāda, ka darbs pie mūziķu piesaistes vēl turpinās un drīzumā gaidāmi patīkami pārsteigumi gan rokmūzikas, regeja un folka, gan elektroniskās mūzikas strāvojumos. Biļešu tirdzniecība sekmīgi noris jau kopš decembra, un lielākie festivāla fani jau tikuši pie kārotajām ieejas kartēm. Biļetes pieejamas visās biļešu servisa kasēs un internetā.

Lasi vēl

Komentāri

gaidu indygo!!!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.