ZIŅAS

Festivāls Fono Cēsis norisināsies nogalē – kas jāzina apmeklētājiem?

Fono Cēsis 20.07.2016. 17:56
Nedēļas nogalē, 22. jūlijā un 23. jūlijā, svētku “Cēsis 810” gaitā norisināsies bezmaksas festivāls “Fono Cēsis”, kas divu dienu laikā pulcēs 15 grupas un sešus dīdžejus. Lai apmeklētājiem būtu vieglāk sagatavoties pasākumam, piedāvājam iepazīties ar visu svarīgāko informāciju vienuviet.

Kur un cikos norisināsies “Fono Cēsis”?

Festivāls ieejas vārtus Uzvaras bulvārī 22 vērs vaļā 22. jūlijā pulksten 17:00. Gan piektdien, gan sestdien ballīte pie galvenās skatuves norisināsies līdz pulksten 04:00 rītā.

Paralēli pasākums notiks arī “Fonoklubā” (Rīgas iela 47), kur dīdžeji spēlēs gan kluba iekštelpās, gan āra terasē līdz agrai rīta stundai.

“Fono Cēsis” norises laikā daļēji tiks slēgta satiksme Uzvaras bulvārī – festivāla teritorijas karti vari lejupielādēt šeit.

Labā ziņa viesiem no citām pilsētām – “Fono Cēsis” norises vieta atrodas tieši blakus autoostai un dzelzceļa stacijai.

Vai festivālā varēs palikt pa nakti teltī?

Apmeklētāju ērtībām šogad būs iezīmēta telšu būvēšanai paredzētā pļava, kā arī nodrošinātas tualetes, miskastes un apgaismojums. Teritorija atradīsies tieši blakus “Fono Cēsis” norises vietai, līdz ar to nakšņotājiem būs ērti sasniedzama.

Atgādinām, ka telšu pilsēta nav daļa no festivāla teritorijas, kā arī aicinām cilvēkus būt atbildīgiem un izvērtēt līdzi ņemamo mantu sarakstu, datorus, pleijerus, tosterus, dārgas lustras un citas vērtīgas lietas atstājot mājās. Ļaujiet mūziķiem parūpēties par sevis izklaidēšanu.

Telšu vietu nodrošina Cēsu novada pašvaldība.

Kur var redzēt pasākuma programmu?

Redzēt? Vēl labāk! To var lejupielādēt šeit

“Fonokluba” programma:

Piektdiena: 22:00 - … DJ Monsta & DJ Dub:ra
Sestdiena: 22:00 - … DJ Artis Volfs & DJ All-Viss

p.s. “Fonoklubs” pokemonu ķērājiem ir pazīstams kā “gym” jeb cīņu zāle.

Vai es varēšu sekot līdzi festivālam, neesot uz vietas?

Līdzīgi kā pērn, arī šogad “Fono Cēsis” būs iespējams vērot LMT Straumes nodrošinātā video tiešraidē, ko abas dienas translēs arī portāls “Delfi”. Turklāt tiešraides vērotājiem būs zināmas priekšrocības, jo starp grupu koncertiem tiks raidītas intervijas ar māksliniekiem un festivāla apmeklētājiem.

Tas, protams, nenozīmē, ka nevajag doties uz festivālu – pie datora ekrāna izdejoties nevar.

Kas ir pasākuma galvenais viesis un cikos viņš uzstāsies?

Neapšaubāmi, pasākuma kulminācija būs britu folkroka mākslinieka Frenka Tērnera uzstāšanās sestdien pulksten. 23:00.

Frenks Tērners savu karjeru uzsāka 2001. gadā un kopš tā laika ir izdevis sešus albumus, autobiogrāfiju, kā arī vairākkārt saņēmis Eiropas lielākā mūzikas izdevuma NME nomināciju kā gada labākais solo mākslinieks. Nozīmīgs Tērnera karjerā bija 2012. gads, kad viņš uzstājās Olimpisko spēļu atklāšanā un vēlāk uzņēma savu pirmo koncertierakstu Vemblija arēnā.

Šogad mūziķis uzstājas pasaules lielākajos festivālos, starp kuriem “Fono Cēsis” ir vienīgais bezmaksas pasākums. Tāpat Tērneram šī būs vienīgā uzstāšanās Baltijas valstīs.

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.