ZIŅAS

Festivāls Devilstone izziņo pirmos māksliniekus

Devilstone 05.04.2017. 10:22
Festivāls "Devilstone", kas jau devīto reizi norisināsies tradicionālajā vietā Anīkščos, Lietuvā, no 13. līdz 16. jūlijam, izsludina pirmos māksliniekus

Festivāla mūzikas izpildītāju sarakstu veidos vairāk nekā piecdesmit vārdi – gan melomāniem labi zināmi kolektīvi, gan uzlecošas, perspektīvas grupas. Šogad līdz ar ekstremālu skanējumu un smagā roka skaņām savu garšu festivālam piešķirs arī elektroniskā mūzika. “Devilstone” nemaina savu nostāju – sniegt to, kas aktuāls mūsdienu alternatīvās mūzikas pasaulē.

“Festivāla muzikālais virziens nemainīsies. Ekstremais metāls, moderns roks, interesanta alternatīvā mūzika un jaunums – provocējoša elektronika. Festivāla nagla – ne viens vai pieci zināmi vārdi, bet viss lielais festivāla mākslinieku saraksts, kurā nav nevienas grupas ar sliktu skanējumu,” stāsta festivāla organizatori.

Viena no interesantākajām šī gada festivāla tēmām – beļģu mūzikas invāzija. Valsti, kas slavena ar mūku darīto alu un franču kartupeļiem, pārstāvēs trīs grupas. Ekstremāli eksperimentējošie Oathbreaker plaši pazīstami savas neiarastā skanējuma dēļ. 2016. gadā grupa izdeva lielisku albumu "Rheia” un savāca bezgala daudz pozitīvu atsauksmju, nonāca smagās avangardiskās mūzikas fanu redzeslokā, un šobrīd tiek vērtēta kā viena no izteiksmīgākajām žanra grupām. Tāpat šīs zemes talantu demonstrēs konceptuālie rokeri Raketkanon un Kapitan Korsakov.

Itāļi Soviet Soviet – svarīgākie, bet ne vienīgie post punk stila pārstāvji festivālā, romantiskais cold wave duets Tampers uz vienīgo koncertu “Devilstone” atlidos no Ņujorkas, trīs gadus medītie sensacionālie somu gotiskie rokeri, agrāk pazīstami ar nosaukumu “Beastmilk”, pašlaik - Grave Pleasures, Baltijas valstīs iecienītie Francijas "blackgaze" pārstāvji Alcest, īpaši perspektīvā vācu death metāla grupa Deserted Fear demonstrēs sarkastisku, ar līksmiem videoklipiem iedzīvinātu muzikālo gaumi. Festivāla uzstāsies arī Baltijā labi pazīstamie islandieši Sólstafir, savukārt Sanktpēterburgas grupa Show Me A Dinosaur un zviedri Truckfighters ar jaunumiem festivālā atgriezīsies jau otro reizi. Uz “Barbablu” skatuves, kas parādīsies upes krastā, debitēs arī svarīgākā festivāla indie roka grupa – melanholiskie briti Tall Ships.


Organizatori ir pārliecināti – ja “Devilstone” apmeklētājs festivālā neatradīs vismaz dažus muzikālos jaunatklājumus, tas nozīmēs vien to, ka festivāls būs nogulēts. Taču gulēšana šogad būs apgrūtināta, jo dzīvā mūzika skanēs no vārtu atvēršanas ceturtdien līdz atsveicināšanās pēcpusdienai svētdien, turklāt pa visu festivāla perimetru. Līdzās jau tradicionālajām “West” un “East” skatuvēm debitēs jauna skatuve “Barbablu”, uz kuras muzicējošās grupas ienesīs svaigumu un jaunus pavērsienus festivāla muzikālajā piedāvājumā. Līdz šim dominējošo ekstremālo metālu, smago roku un rokenrolu papildinās eksperimentālā mūzika un elektronika. Vēl divas papildu skatuves būs paredzētas nakts ballītēm, izglītojošām programmām, mākslām un citām izpausmēm.

Biļetes uz festivālu vietnē www.ticketshop.lv


 

Lasi vēl

Komentāri

ai, bļ*, lieliski!
Latviešu grupas atkal drošvien tiks tikai tās kam ir kontakti. zb.
ooo oathbreaker
Tev grūti mājaslapā tos paskatīties?
hmm - tavu grupu nekur nelaiž spēlēt? :(

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.