ZIŅAS

Festivāls „Devilstone“ izsludina koncertprogrammu

Devilstone 07.07.2014. 10:44
No 17. līdz 20. jūlijam Lietuvā, Anikšķos pašā vasaras festivālu sezonas karstumā norisināsies roka un metāla festivāls „Devilstone”.

Uz trīs festivāla skatuvēm kopumā tiks sarīkoti 8 koncerti, kuros piedalīsies 35 grupas. Lielākā daļa izpildītāju būs no ārvalstīm, tostarp – 4 kolektīvi no Latvijas. Divas galvenās festivāla skatuves – Austrumu un Rietumu – piedāvās izvēlēties mūzikas virzienu, kas tīkamāks. Uz vienas no skatuvēm skanēs ekstremālāka mūzika, no nemirstoši senās „metāla” skolas līdz perspektīvākajam mūsdienu metālam. Savukārt uz otras skatuves vairāk skanēs roka mūzika, kā arī klasiskās un modernās variācijas par to, tāpat būs baudāmi rāmjos neietilpināmi roka eksperimenti, kurus ilustrēs efektīvas vizualizācijas. „Starp citu, skaņas un gaismas efektu ziņā „Devilstone” nenolaidīsies zemāk par šādas mūzikas kvalitatīvākajiem festivāliem Eiropā”, - apgalvo organizatori. Trešā – Gamma – skatuve piedāvās no visa pa drusciņai: metālu, roku un rokenrolu, radošās darbnīcas, lekcijas un izaicinājumus.

Neņemot vērā festivālu praksi – galvenās festivāla zvaigznes atstāt uz beigām, „Devilstone” aicina ķert maksimālus iespaidus jau pirmajā dienā – ceturtdien. Festivāls startēs ar melodisko death metāla super-grupu – zviedriem „Arch Enemy”. Savā laikā viņi vieni no pirmajiem uzticēja spēcīga vokāla partijas meitenei, šodien viņi ir šāda žanra līderi pasaulē. „Neapšaubāmi, tā būs augstākās klases uzstāšanās, kas būs viena no iespaidīgākajām „Devilstone“ festivālā. „Arch Enemy“, kam piešķirts super-grupas statuss, demonstrē apdullinoši profesionālu mūziķu talantu, virtuozi spēcīgas mūzikas tehniku, melodiskumu, kas paverdzina, kā arī apbur ar sievietes vokālistes harizmu...“, apgalvo festivāla pārstāvji un garantē, ka tikpat ievērības cienīga būs grupa, kas tajā pašā dienā uzstāsies uz otras skatuves. Tie būs norvēģi „Shining” – absolūti unikāli, lavierējoši starp džeza un roka galējībām, kurus novērtē gan izsmalcinātas gaumes roka mūzikas fani, gan džeza eksperti.

Ar tādu sparu sācies, festivāls neļaus ievilkt elpu visu nedēļas nogali – uz galvenajām skatuvēm katru vakaru uzstāsies „headliner“ vārda cienīgi izpildītāji. Piektdien Rietumu skatuvi satricinās amerikāņu black metāla pārstāvji „Inquisition“, kā arī thrash metālam uzticamie „Havok“, savukārt uz Austrumu skatuves valdīs zviedru post-rokeri „PG.Lost“ un uz Woodstock laikiem aizvedīs holandieši „Birth Of Joy“. Sestdien spēcīgus fināla akordus nospēlēs Polijas death metāla karognesēji „Vader“, kā arī britu roka dumpinieki „Turbowolf“. „No otras puses, headliner‘is headliner‘im nav rādītājs un savus favorītus katrs sev izvēlas pats“ – komentē festivāla koncertprogrammas sastādītāji.

„Devilstone“ nāk klajā ar koncertu sarakstu. Tā ir tikai daļa no visas programmas – bez koncertiem festivāls publikai piedāvās daudzas citas norises, mākslinieciskās un muzikālās darbnīcas, konkursus un izklaides, par kurām izsmeļošāk tiks paziņots vēlāk.

Koncertprogramma pa dienām:

Ceturtdiena, 17. jūlijs

Arch Enemy (Zviedrija)
Shining (Norvēģija)
Blues Pills (Zviedrija)
Minor Modesty (Lietuva)
Extravaganza (Lietuva)
Lucifer (Lietuva)

Piektdiena, 18. jūlijs

Havok (ASV)
Inquisition (ASV)
Birth Of Joy (Nīderlande)
In Solitude (Zviedrija)
Obscure Sphinx (Polija)
Church Of Misery (Japāna)
Pg.Lost (Zviedrija)
Talbot (Igaunija)
Pergalė (Lietuva)
Juodvarnis (Lietuva)
Metal Messiah (Lietuva)
North Bend (Latvija)
Omerta (Latvija)
Feedbak (Lietuva)
Jimmy Glitschy (Vācija)

Sestdiena, 19. jūlijs

Vader (Polija)
Turbowolf (Lielbritānija)
Get Your Gun (Dānija)
Evil Invaders (Beļģija)
Suma (Zviedrija)
Mord‘A‘Stigmata (Polija)
Coogans Bluff (Vācija)
Tesa (Latvija)
Villainy (Nīderlande)
Nevesis (Igaunija)
Devlsy (Lietuva)
Monkey Tank (Lietuva)
Preternatural (Latvija)
Show Me A Dinosaur (Krievija)

Alternatīvās mūzikas festivāls „Devilstone“ jau sesto reizi norisināsies Lietuvā, pilsētā Anikšķi, no 17. līdz 20. jūlijam. Biļetes četru dienu festivālam šogad maksā 32 EUR, tās varat iegādāties festivāla mājas lapā un „Biļešu Serviss“ kasēs, kā arī internetā.

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.

JAUNUMI

PASĀKUMI

20.aug
ceturtdiena

HED Pe (Usa) + support

Melnā Piektdiena, Brīvības gatve 193c, Rīga
Biļetes: ticketshop.lv
18.sep
piektdiena

Čipsis un Dullais lielkoncerts "Bravo!"

Tu jau zini Kur., Tallinas iela 10-3 Riga
Biļetes: ticketshop.lv
29.sep
otrdiena

The Hatters (RU) [Little Big Family]

Melnā Piektdiena, Brīvības gatve 193c, Rīga
Biļetes: ticketshop.lv
9.okt
piektdiena

Clawfinger (Se) + support

Melnā Piektdiena, Brīvības gatve 193c, Rīga
Biļetes: ticketshop.lv
8.nov
svētdiena

Cult of Fire / Malokarpatan

Melnā Piektdiena, Brīvības gatve 193c, Rīga
Biļetes: ticketshop.lv

FORUMS