ZIŅAS

Festivāla Zobens un Lemess programmu papildina Iļģi

Zobens un Lemess 31.05.2016. 15:16
Mūsdienu etniskās mūzikas un seno amatu festivāla Zobens un Lemess mākslinieku sarakstu papildina latviešu postfolka grupa Iļģi.

Tāpat jau izsludinātajam mūziķu sarakstam pievienojas poļu melodiskā death/ viking metāla izpildītāji Valkenrag, black metal apvienība Endless Battle no Ukrainas, kā arī pašmāju mūziķi – doom metal izpildītāji, Eirovīzijas nacionālās atlases finālisti Catalepsia, simfoniskā folkmetāla apvienība Oceanpath un folkroka grupa Symbolic, kā arī lietuviešu folkloras grupa Marga Muzika, kas spēlē ne tikai lietuviešu, bet arī latviešu, baltkrievu, seno slāvu, Balkānu un pat Āzijas tautu mūziku, galveno uzsvaru liekot uz senajiem, autentiskajiem folkloras instrumentiem (dūdas, stabules, mandolīna), tos papildinot ar mūsdienu ģitārām vai čellu. 

Postfolkloras grupa Iļģi šogad svin 35 gadu jubileju, un vismaz Latvijā viņu vārds jautājumus neraisa. Iļģi pamatoti tiek uzskatīti par Latvijas postfolkloras kustības aizsācējiem un līderiem, turklāt šī ir starptautiski atzītākā Latvijas world music grupa. Izmantojot tautasdziesmu kā iedvesmas avotu, Iļģi ne tikai nevairās no mūsdienīgu muzikālu tēmu un instrumentu izmantojuma, bet arī kuplina skanējumu ar citu tautu folkloras elementiem. Tautas mūzikas tēmu apvienojums ar mūsdienīgu rokmūziku padara Iļģus par unikāliem, laikmetīgiem latviskās dzīvesziņas nesējiem.

Festivāls Zobens un Lemess norisināsies no 8. līdz 10. jūlijam Viesītes novada Lonē. Šovasar festivālā uzstāsies spēcīgi un plaši pazīstami ārvalstu un pašmāju mūziķi, kuri pārstāvēs gan tautas mūzikas, gan metālmūzikas žanrus. Starp festivāla lielākajām zvaigznēm var minēt provokatīvos grieķus Rotting Christ, pašmāju metālmūzikas leģendas Skyforger, Latvijas death metal celmlaužus Sanctimony, baltkrievu pagānmetāla izpildītājus Znich, Turcijas metālistus Moribund Oblivion un mongoļu folkmetāla grupu Nine Treasures no Ķīnas. Kopumā uzstāsies turpat vai 20 muzikālās apvienības, kas muzicē etniskās mūzikas, folkroka un folkmetāla stilos, notiks seno amatnieku meistarklases, apmeklētāji varēs klausīties vēsturiski izglītojošas lekcijas, kā arī vērot vēstures rekonstrukcijas klubu paraugdemonstrējumus, bruņinieku cīņas un viduslaiku spēles. Festivālā darbosies arī Dabas kinozāle, kur nakts laikā tiks demonstrētas dokumentālās filmas, nakts melnumu kliedēs arī krāšņas uguns skulptūras. Vairāk informācijas: www.zobensunlemess.lv

Šobrīd festivāla biļešu iepriekšpārdošanas cena ir 23 €, tuvojoties pasākumam tās kļūs dārgākas.

 

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.