ZIŅAS

F[ei]K festivalā “Laba Daba” piedāvās ceļojumu atpakaļ laikā.

Gusts Leimanis 28.07.2014. 12:00
2014. gads ir bagāts ar dažādu Latvijas grupu atkal apvienošanos un koncertēšanu. Arī savulaik populārā nu-metal grupa F[ei]K ir nolēmusi sanākt kopā un sniegt koncertu šā gada festivalā “Laba Daba.”

Grupu apvienoties esot pamudinājuši cilvēku lūgumi uzstāties vēl kaut vienu reizi. Ari paši grupas dalībnieki atzīst, ka ir uzauguši kopā ar veselu paaudzi, kam F[ei]K radītā mūzika ir bijusi ļoti nozīmīga dzīves sastāvdaļa.

“Laikā, kad mēs aktīvi koncertējām, bija nedaudz savādāk. Publika bija vienotāka, bet pasākumu un festival bija mazāk, katrs pasākums bija ipašs notikums. Šobrīd ir lielas izvēles iespējas un mūzikas stilu dažādība ir sadrumstalojusi klausītāju auditoriju. Festivālu “Laba Daba” mūsu koncertam izvēlējāmies, jo te brīvi pulcējas ļoti dažādi cilvēki, no dažādām paaudzēm, kas atgādina laiku, kad mēs uzaugām. Koncertā centīsimies klausītājiem radīt iespēju atgriezties vai viesoties pagātnē, ” tā par gaidāmo F[ei]K koncertu izsakās grupas vokālists Verners.

Domājot par koncerta vizuālo daļu, F[ei]K ir piesaistījuši Latvijas Kultūras Koledžas gaismas dizaina specializācijas vadītāju Egīlu Kupču, kas rūpēsies par koncerta apgaismojuma režiju.

Pārsteigumu netrūkst arī pašas grupas sastāvā, jo uz skatuves kopā ar F[ei]K kāps DJ Krii, kas grupas koncertos nav uzstājies vairāk kā 10 gadus. Sagaidāms, ka koncertā piedalīsies visi F[ei]K dalībnieki, izņemot bundzinieku – Mārtiņu Opmani. Ritma sekcija ir nodota ļoti talantīgā Jēkaba Zemzara pārziņā, kas pazīstams kā The Velvet Supernova līderis un grupas Sanctimony bundzinieks.

Grupa F[ei]K ir dibināta 1998. gadā un tās oriģinālsastāvu veido vokālists Verners Biters, ģitārists Ansis Auders-Zaļaiskalns, basģitārists Gusts Leimanis, bundzinieks Mārtiņš Opmanis, kā arī DJ Krii vai Kristaps Krievs.

F[ei]K mūzikai ir raksturīgs nu-metal vai crossover skanējums, kas Latvijā bieži tika salīdzināts ar tādām pasaulē labi zināmām grupām kā Korn vai Limp Bizkit.

2001. gada sākumā, ierakstu izdevniecības Micrec paspārnē, F[ei]K izdeva grupas vienīgo albumu “The Innevitable”, aktīvi koncertējot un piedaloties dažāda mēroga pasākumos visā Latvijā.

2004. gada beigās grupa beidza savu darbību un nav uzstājusies kopš 2007. gada, tādēļ koncerts šā gada festivalā “Laba Daba” ir ļoti saviļņojošs notikums gan pašiem grupas dalībniekiem, gan arī tās faniem.

Lasi vēl

Komentāri

Tiešām nav bijis koncerts kopš 2007. gada ? Man kaut kā šķiet, ka esmu šādus rakstus ,par F[e]ik un atpakaļ sanākšanas koncetiem, jau iepriekš lasījis.
Varbūt smagi jaucu.
Nu bet kapēc Hipijfestivālā publikai jāliek metāls? ;)
Katamarans 30.07.2014. 19:07
Pastāv tāda lieta, kā dažādas mūzikālās gaumes.

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.

JAUNUMI

PASĀKUMI

20.aug
ceturtdiena

HED Pe (Usa) + support

Melnā Piektdiena, Brīvības gatve 193c, Rīga
Biļetes: ticketshop.lv
18.sep
piektdiena

Čipsis un Dullais lielkoncerts "Bravo!"

Tu jau zini Kur., Tallinas iela 10-3 Riga
Biļetes: ticketshop.lv
29.sep
otrdiena

The Hatters (RU) [Little Big Family]

Melnā Piektdiena, Brīvības gatve 193c, Rīga
Biļetes: ticketshop.lv
9.okt
piektdiena

Clawfinger (Se) + support

Melnā Piektdiena, Brīvības gatve 193c, Rīga
Biļetes: ticketshop.lv
8.nov
svētdiena

Cult of Fire / Malokarpatan

Melnā Piektdiena, Brīvības gatve 193c, Rīga
Biļetes: ticketshop.lv

FORUMS