ZIŅAS

Durbē koncertēs Russian Circles

Zemlika 26.10.2016. 10:30
Sesto mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivālu "Zemlika" 26. oktobrī ievadīs instrumentālās ģitārmūzikas trio "Russian Circles" no Čikāgas.

2014. gada nogalē trijotne atzīmēja desmit gadus kopš pirmā koncerta. Mūzikā, kuru vienkāršības labad var dēvēt arī par instrumentālu smagnēju un raupju rokmūziku, tas ir cienījams laiks. Īpaši, ja paveras uz citiem nācējiem un drīz vien - gājējiem, kuru īso mūžu raksturo tik vien kā "atstrādāti crescendo" un "izplūdināti tembri". "Russian Circles" ar katru jaunu ierakstu klausītājus pārsteidz, allaž paplašinot paši savas radošās robežas, izmantojot nedzirdētas skaņas, tekstūras un ritmiku.

5. augustā klajā nāks grupas jaunais albums "Guidance". Klausītājiem jau atrādītie priekšvēstneši - skaņdarbi "Vorel" un "Mota", apliecina pirms teikuma minēto. Proti, "Russian Circles" savā mūzikā turpina pārbaudīt klusā un skaļā polaritāti, vienkāršo un sarežģīto, neglīto un skaisto. Portāla "Pitchfork" apskatnieks "Mota" ilustrē ar salīdzinājumu ar brīdi, kad paceļas tava lidmašīna un iedarboties sāk narkotikas. Jautājums ir nevis "kā es te nokļuvu?", bet gan "kā es varu šeit palikt mūžam?".

Ģitārists Maiks Salivans (Mike Sullivan) un grupas sākotnējais basģitārists Kolins De Koipers (Colin DeKuiper) kopā muzicēt sāka 2004. gadā, un šis laiks arī uzskatāms par "Russian Circles" sākumu. Drīz vien abiem pievienojās bundzinieks Deivs Tērnkrancs (Dave Turncrantz) un sākās darbs pie debijas ieraksta "Enter". Jau 2006. gada vasarā, uzreiz pēc albuma nonākšanas atklātībā, arī Latvijā vietām bija dzirdami sajūsmas spiedzieni un cerība kādudien grupu šeit ieraudzīt vaigā. Ar sekojošajiem ierakstiem "Station", "Geneva", "Empros" un "Memorial" un Kolinu nomainījušo basģitāristu Braienu Kuku (Brian Cook), kurš iepriekš muzicējis apvienībās "Botch" un "These Arms Are Snakes", grupa nostiprinājusies uz desmitgades spilgtāko instrumentālās ģitārmūzikas kolektīvu pjedestāla.

2012. gada 12. Aprīlī "Russian Circles" ar bez dažiem apmeklētājiem izpārdotā koncertā Rīgā pie mums uzstājās pirmoreiz. Nu viņi ir atpakaļ. Turklāt - Latvijas mazākajā pilsētā Durbē. Koncertu ievadīs gaidāmajā Eiropas turnejā grupu pavadošā čelliste Helēna Manija (Helen Money), kuru Latvijas publika jau paspēja iepazīt pirms dažiem gadiem japāņu apvienības "MONO" koncertā Ģertrūdes ielas teātrī Rīgā.

Tikai pirmās 30 biļetes par īpašu cenu - 12.00 EUR.

Lasi vēl

Komentāri

Viss jau baigi kruta. Tikai trešdienas vakarā jāties 200 km no Rīga uz Durbi un atpakaļ...? NOPIETNI!!!???
Esmu viens pats braucis ar mašīnu no Ventspils uz Rīgu un atpakaļ darba dienā (naktī) uz God Is an Astronaut koncertu. Nekas traks, ja gribi dzirdēt grupu, tad izbrauksi. Un ticu ka būtu vieglāk sameklēt līdzbraucējus no Rīgas :)
circles circles 21.07.2016. 23:13
šogad viņus redzēju vienā festā. jāatzīst, ka spēlēja ļoti labi un spēcīgi - patika pirmās 15-20 minūtes, pēc tam palika ārkārtīgi vienveidīgi. nez, varbūt nebija garastāvoklis attiecīgais.
Bija vērts nobraukt tos 400 km uz koncertu un atpakaļ. Piekrītu gan tam, ka brīžiem viņi šķiet vienveidīgi, bet tā ir problēma daudzām grupām.
Nav ko čīkstēt par attālumu. Ja tiešām ļoti gribēsies dzirdēt, aizbrauks arī ārpus Rīgas. Lokācija maina gan to, cik lieli ienākumi ir pasākuma organizatoriem un grupai.
Nigērijas Princis 27.10.2016. 23:28
Kā bija? Cilvēku bija daudz?
piezvani man, pastāstīšu
Kāds tev telefona numurs?

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.