ZIŅAS

Rīgai tuvojas drūms vakars

Jānis Jansons 12.09.2012. 12:29
5. oktobrī klubā "Melnā Piektdiena" norisināsies koncerts "Drūmvakar, Rīga!", apvienojot folkroku no Latgales, Pēterburgas tumšo, Somijas traģisko un pašmāju ņipro, kā arī drūmo smagās mūzikas bliezienu.

Koncerta organizatori sola apmeklētājus lutināt ne tikai ar kvalitatīvi drūmu muzikālo noformējumu, bet arī noskaņai atbilstošu vizuālo noformējumu.

Vieni no pasākuma īpašajiem viesiem - grupa Sovvaļņīks no Rēzeknes, kas galvenokārt fokusējas uz dzimto zemi un novadu. Unikāls veidojums, jo šobrīd īsti neiederas ne pop, ne rock, ne folk, ne īsti metal rāmjos, kas arī vislabāk raksturo grupas muzicēšanas manieri. Izdoti divi albumi – melanholiskāks, akustiskāks  „Sūpluok” (2009) un smagnējāks, tumšāks „Bolts Susātivs” (2010).

Tāpat koncertā sagaidisim 1996. gadā Sanktpēterburgā dibināto grupu Psilocybe Larvae, kas sākotnēji muzicēja tumšā doom/death metal stilā. Mūsdienās grupas skanējums jau transformējies par „maniakāli depresīvu mūziku”, kā savu stilu sauc paši grupas dalībnieki. Zinātāji gan to dēvē par melodisku doom/dark metal. Grupas pirmie trīs albumi  „Stigmata” (2000), „Agony” (2003) un „Non Existence” (2008) izdoti gan Krievijā, gan ASV, leibla „Dark Harvest Records” paspārnē. Jaunākais, ceturtais  "The Labyrinth Of Penumbra" , nupat iznācis itāļu izdevniecībā „Buil2Kill/Nadir Music” ar kuru grupa viesosies Rīgā otro reizi.


Pašmāju grupu sarakstu papildinās arī enerģiskākā thrash metal grupa Relicseed, kas šogad ierakstīja savu otro studijas albumu, pavadot nepilnus divus mēnešus Amerikā, ierakstu studijā „Transformer Studios”.

„Otrais albums no pirmā atšķirsies ne tikai ar valodu, jo otrajā diskā dziesmas ir angļu mēlē, un dziesmu muzikālo koncepciju, bet arī ar skaņu, kas ir dzīvāka un mazliet atšķirīga no modernā metāla standartiem. Mēģinājām likt kopā šķietami nesavienojamas un krasi kontrastējošas lietas, izmēģinājām jaunas tehnikas gan instrumentu spēlē, gan vokālā ziņā,” – tā paši grupas dalībnieki par gaidāmo albumu.

Varētu teikt, arī grupai šis koncerts būs īpašs, jo pirmo reizi tiks atskaņots materiāls no jaunā albuma.

Frailty – iespējams, pašmāju tumšākā un drūmākā grupa, kas muzicē doom/death metal manierē. Grupas sākums datējams ar 2003. gadu, bet pavērsiena punkts ir 2008. gads, kad tiek izdots grupas debijas albums „Lost Lifeless Lights” (Solitude Productions), kas saņem patīkami daudz labu atsauksmju un novērtējumu no dažādām pasaules valstīm. 2009. gadā seko mazais albums „EP” un divas pašmāju metālistu gada balvas – kā labākai grupai un labākajam albumam. Šogad izdots grupas jaunākais albums  „Melpomene” (Arx Prod / P3lican) .

Šajā koncertā grupa sola tikai un vienīgi lēnās dziesmas no visiem grupas albumiem.

Somijas skatuvi pārstāvēs salīdzinoši jaunā apvienība Antagonist Zero. Tā savu spēlēšanas manieri nosaukuši par catatonic metal, jeb doom, death/black un post metalsajaukums. Grupas skanējuma īpatnība ir viņu panākums, par ko liecina jūsmīgas mūzikas apskatnieku recenzijas par grupas promo EP „Nighttime Harmony” .Debijas albums tuvojas.

Biļetes iepriekšpārdošanā iespējams iegādāties Biļešu servisa kasēs. To cena līdz 21. septembrim Ls 3.- (vēlāk Ls 5.-) Iegādājoties biļeti koncerta dienā, tās cena - Ls 7.-

 

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.