ZIŅAS

Cēsīs koncertēs trokšņu mūzikas duets BNNT

Zemlika 04.07.2018. 10:45
14. jūlijā Cēsīs, "Zaļa zāle" terasē, "Zemlika nāk..." koncertu sērijas ietvaros uzstāsies hipnotiskās un trokšņu rokmūzikas duets "BNNT" no Polijas.

Konrāda Smoļenska (Konrad Smoleński) un Daniela Šveda (Daniel Szwed) duetu BNNT nodēvēt vienkārši par muzikālu apvienību būtu virspusīgi. Tas ir mākslinieku tandēms, kurš izpaužas gan mūzikā, gan vizuālajā mākslā un publicistikā. Lai arī darbošanās starpžanru teritorijā var mulsināt tos, kuri raduši pie viegli uztveramiem un nepārprotamiem vēstījumiem, Konrāda un Daniela pašu radošā stratēģija ir tieši tāda. Viņu performances braucošu auto kravas kastēs ir viens piemērs publikas konfrontācijai ar negaidītu formu un saturu, kas, savukārt, ir "BNNT" ikdiena.

2008. gadā sācies kā Konrāda Smoļenska solo projekts, drīz vien "BNNT" kļuva par duetu, kad pievienojās kolektīvu "Woody Alien" un "Mothra" bundzinieks Daniels Šveds. Pirms sešiem gadiem klajā nāca debijas albums "_ _", kura turpinājums ir pagājušogad sekojušais "MULTIVERSE" – ilgu improvizāciju sesijās tapuši skaņdarbi, kur vienlaikus tikuši pārbaudīti "uz publiku" muzejos, galerijās un festivālos. Rumāņu esejista un filozofa Emīla Čorana (Emil Cioran) iedvesmotajā ierakstā kā viesmūziķi piedalījušies vokāliste Stīne Janvīna Motlande (Stine Janvin Motland) un saksofonists Matss Gustafsons (Mats Gustafsson). Čorana pesimisma filozofijas iedvesmotie skaņdarbi, kuru nosaukumi ir atsauces uz viņa darbu (piemēram, "Dievs nav nekas vairāk kā akustiska halucinācija"), multiversa netveramībai līdzās stāda indivīda vientulību.

"Vienai no albuma sižeta līnijām ir daudz kopīga ar realitātes daudzslāņainību. Mūziku pavadošie teksti ir gandrīz nesalasāmi, izplūduši. Mēs centāmies pret tiem attiekties kā mūziku, kā paņēmienu sajūtu pārnešanai. Šīs idejas pamatā ir uzskats, ka mūsu katra pasaules redzējums var nebūt tas patiesākais," par "BNNT" mūzikā iemiesoto vēstījumu izteicies K. Smoļenskis.

Biļetes uz "BNNT" koncertu 14. jūlijā terasē "Zaļa Zāle"  Cēsīs nopērkamas elektronisko biļešu tirdzniecības vietnē internetā Bezrindas.lv. Pirmo biļešu cena īpaša – 5.00 EUR. Ņemot vērā norises vietas ietilpību, pārdošanā ierobežots skaits biļešu.

 

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.