ZIŅAS

Brutal Assault ieskaņas: The Dillinger Escape Plan

Jānis Andersons
JĀNIS ANDERSONS 11.05.2015. 10:15
Turpinot ieskatu festivāla Brutal Assault gaidāmo grupu sarakstā, kā vienu no saviem favorītiem izvirzām enerģijas pārpilnos The Dillinger Escape Plan, kas pavisam noteikti būs viena no festivāla odziņām.

Stils: Mathcore, avant-garde metal, progressive metal

Mathcore grupas The Dillinger Escape Plan pirmssākumi ir meklējami 1997. gadā, bet apvienība tāda, kā to pazīstam šodien, kļuva 2001. gada nogalē, kad tai pievienojās vokālists -  Greg Puciato. Savas karjeras laikā izdodot vairākus EP, Splitus un piecus studijas albumus, grupa ir kļuvusi par neatņemamu sastāvdaļu smagās mūzikas skatuvē un godam nopelnījusi leģendas status. Pagaidām jaunākais albums: One of Us Is the Killer ir tam spilgts piemērs, izcīnot 25 vietu Billboard 200 nedēļas pārdotāko ierakstu sarakstā.

Grupas skanējums ir haotisks un agresīvs, kā žanram pieklājas, saglabājot kontrastus un piedāvājot klausītājiem gan galvu reibinošus ritmus un ģitāru rifus, kuriem izsekot ir patiešām sarežģīti. Ar vienu klausīšanās reizi, tiešām nepietiks, lai saprastu, kas tad te īsti notiek.

Prizmas otrā pusē, The Dillinger Escape Plan spēj būt arī lēni un liriski. Tādās dziesmās, kā "Gold Teeth on a Bum" un "One of Us Is the Killer", var patiesi novērtēt Greg Puciato fantastisko balsi, tai pat laikā, nenostumjot malā pārējo grupas dalībnieku neatkārtojamo sniegumu, kas pavisam eksplozīvs kļūst tieši koncertu laikā.

Kāpēc būtu vērts redzēt šo grupu: Cilvēkiem, kas regulāri apmeklē ģitārmūzikas koncertus, nereti piezogas sajūta, ka viss jau ir redzēts, viss jau ir bijis. Man gribētos apgalvot, ka kamēr tu neesi redzējis The Dillinger Escape Plan, tev nav tiesību šādas muļķības apgalvot. Par to varētu liecināt kaut vai šis video:

Meklē The Dillinger Escape Plan interneta plašumos:

http://www.dillingerescapeplan.org/

https://twitter.com/dillingerescpln

https://www.facebook.com/dillingerescapeplan

 

Festivāla mājaslapa:

http://brutalassault.cz/en/

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.