ZIŅAS

Brutal Assault ieskaņas: The Devin Townsend Project

Brutal Assault 28.05.2014. 17:34
Viens no gaidītākajiem šī gada Brutal Assault dalībniekiem, neapšaubāmi, ir The Devin Townsend Project. Alternative.lv sniedz nelielu ieskatu šī projekta vēsturē.

Projekta veidotājs ir ekscentriskais kanādietis Devins Tovnsends (Devin Townsend). Savas mūziķa gaitas viņš aizsāka astoņdesmitajos gados vēl mācoties vidusskolā, kad spēlēja dažādās vietējās metāla grupās. 1994. gadā Devins izveidoja Strapping Young Lad, kas nākamos trīs gadus pastāvēja kā viena cilvēka studijas projekts, kurā Devins pats spēlēja lielāko daļu mūzikas instrumentu.  1997. gadā Strapping Young Lad izdeva ierakstu City, kuru Revolver nodēvēja par vienu no visu laiku labākajiem metāla albumiem. Kopumā grupa ir izdevusi piecus ierakstus.

2006. gadā Devina ģimenē piedzima pirmais dēls, un viņš tai nolēma veltīt savu laiku. Aizejot no mūzikas industrijas, Devins nodzina matus, ar kuriem bija izpelnījies plašu uzmanību, pārstāja dzert, pīpēt un lietot citas atkarību izraisošas vielas. Kā viņš pats atzina, tad rakstīt mūziku skaidrā viņam sagādā ļoti lielas grūtības. Laiks, ko viņš pavadīja ar ģimeni nāca Devinam par labu, viņš sāka meklēt sevi un galu galā iemācījās radīt mūziku arī skaidrā. Divu gadu laikā viņš pats uzraksta vairāk kā 60 dziesmas, daļu no kurām iekļauj The Devin Townsend Project  četru albumu sērijā – Ki, Addicted, Ghost, Deconstruction. Pēc albumu izdošanas viņš nolemj radīt vēl piekto – Epicloud.

The Devin Townsend Project ir apvienība, kuru nekādīgi nevar pieskaitīt vienam mūzikas stilam. Mūzika variē starp progresīvo, industriālo, eksperimentālo metālu. Bieži vien saistībā ar Devina radīto mūziku tiek pieminēti arī thrash metal un extreme metal un tieši šis visdažādāko stilu sajaukums padara mūziku par ievērības cienīgu un atšķirīgu no citiem.

Viennozīmīgi ir vērts novērtēt arī mūziķa jaunāko projektu Casualties of Cool, kas ir kardināli atšķirīgs no ierastajām metāla skaņām un tiek izpildīts country/rock-blues stilā.

Kāpēc ir vērts dzirdēt?

Devins ir ļoti harizmātisks cilvēks, kurš, esot uz skatuves, paņem visus, kuri patiesi izbauda viņa radīto mūziku, tāpēc TDTP koncerts Brutal Assault viennozīmīgi solās būt lielisks šovs. Starpcitu, interesants fakts – Devina Tovnsenda vokālais diapazons ir gandrīz piecas oktāvas, apsteidzot tādus zināmus māksliniekus kā Steven Tyler, Phil Anselmo un pat Pavarotti. http://www.vintagevinylnews.com/2014/05/digging-deeper-axl-rose-is-not-singer.html

The Devin Townsend Project varēs baudīt piektdienā, 8.augustā plkst. 20:45.

Linki

http://hevydevy.com/

https://twitter.com/dvntownsend

https://www.facebook.com/dvntownsend

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.