ZIŅAS

Brutal Assault ieskaņas: Biohazard

Vitālijs Lopatinskis
VITĀLIJS LOPATINSKIS 20.05.2015. 16:36
Turpinot rakstu sēriju par šī gada Brutal Assault grupām, šoreiz pievērsīsimies Ņujorkas smagās skatuves leģendām Biohazard.

Stils: hardcore / crossover / rapcore

Biohazard ir viena no pirmajām grupām, kas ir apvienojusi hiphopu ar hardcore skanējumu. Jāsaka, ka hardcore saknes viņi paši nekad nav līdz galam atzinuši.

1987. gadā Bruklinā, Ņujorkā grupu dibinājis grupas vokālists un reizē arī basists Evans Seinfelds (Evan Seinfeld), ģitārists Bobijs Hembels (Bobby Hambel) un bundzinieks Entonijs Meo (Anthony Meo).

Drīz vien grupai pievienojās vēl viens vokālists un ģitārists Bilijs Greziadejs (Billy Graziadei).

Pirmais demo, iznākušais 1988. gadā, izraisīja daudzas diskusijas žurnālistu vidū sakarā ar dziesmu tekstiem, kas uzsvēra baltās rases pārākumu. Ažiotāža bija sacelta, uzsverot faktu, ka Seinfeldam un Šuleram (vēlākais grupas dalībnieks) ir ebreju radinieki.

1990. gadā tika parakstīts līgums ar Maze Records, un pēc albuma izdošanas 1991. gadā viņi tika pārvilināti uz Roadrunner Records. 1992. Gadā izdots ļoti veiksmīgs albums Urban Discipline. Video dziesmai Punishment kļuva par visvairāk spēlēto videoklipu MTV Headbanger’s Ball.

Tam sekoja kopējās uzstāšanas ar House of Pain, Sick of it All, Fishbone un Kyuss, kā arī tika ierakstīta kopdziesma ar Onyx.

Trešais grupas albums State of the World Address tika izlaists jau Warner Bros. Records paspārnē.

1996. gadā sekoja ceturtais albums Mata Leao, kurš tika ierakstīts trio sastāvā. Tam 1999. gadā sekoja New World Disorder, kas tika izdots jau atkal zem Mercury Records.

Vēl viena leibla maiņa noveda pie SPV/Sanctuary Records, zem kura 2001. gadā tika izdots sestais albums Uncivilization, bet 2003. Gadā – Kill or be Killed. Tam sekoja sarežģīts periods grupas pastāvēšanas laikā, kad dalībnieki pievērsās vairākiem blakusprojektiem. Taču tas netraucēja 2005. gadā izdot astoto studijas albumu – Means to an End, pēc kura grupa laicīgi pārtrauca savu pastāvēšanu.

2008. gadā Biohazard atkalapvienojās un uzsāka aktīvas koncerttūru gaitas.

2011. gadā Seinfelds aiziet no grupas, bet 2012. gadā grupa ar vokālistu/basistu Skotu Robertsu (Scott Roberts) ierakstīja savu pēdējo, jau devīto albumu Reborn in Defiance.

Kāpēc ir vērts dzirdēt: Biohazard piedāvā unikālu skanējumu, ko nav iespējams raksturot viena stila ietvaros. Kaut arī ļoti agresīvas, viņu dziesmu vārdi ir ļoti aktuāli arī šodien.

Internetā:

https://www.facebook.com/BiohazardDFL

http://www.nuclearblast.de/en/label/music/band/about/170903.biohazard.html

https://twitter.com/biohazarddfl

http://www.last.fm/music/Biohazard

 

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.

JAUNUMI

PASĀKUMI

30.jūn
otrdiena

P.O.D.

Melnā Piektdiena, Brīvības gatve 193c, Rīga
Biļetes: ticketshop.lv
20.aug
ceturtdiena

HED Pe (Usa) + support

Melnā Piektdiena, Brīvības gatve 193c, Rīga
Biļetes: ticketshop.lv
18.sep
piektdiena

Čipsis un Dullais lielkoncerts "Bravo!"

Tu jau zini Kur., Tallinas iela 10-3 Riga
Biļetes: ticketshop.lv
29.sep
otrdiena

The Hatters (RU) [Little Big Family]

Melnā Piektdiena, Brīvības gatve 193c, Rīga
Biļetes: ticketshop.lv
9.okt
piektdiena

Clawfinger (Se) + support

Melnā Piektdiena, Brīvības gatve 193c, Rīga
Biļetes: ticketshop.lv

FORUMS