ZIŅAS

Brutal Assault ieskaņas: At the Gates

Vitālijs Lopatinskis
VITĀLIJS LOPATINSKIS 20.07.2015. 13:22
Turpinot rakstu sēriju par šī gada Brutal Assault grupām, šoreiz pievērsīsimies mūsu Skandināvu kaimiņiem no Zviedrijas - At the Gates.

Stils: melodic death metal.

Noteikti viena no spilgtākajām grupām šīgada jubilejas Brutal Assault festivālā ir zviedru melodiskā death metal pionieri At The Gates.

Grupas pirmsākumi ir meklējami Gēteborgā 1990. gadā. Jau 1991. gadā tiek izdots pirmais EP - Gardens of Grief. Aktīvi izplatot pirmo ierakstu kasetēs, vinilos un visāda cita veida merch'u tiek noslēgts līgums ar Peaceville Records un 1992. gadā izdots pirmais studijas albums The Red in the Sky Is Ours.

Pēc otrā albuma With Fear I Kiss the Burning Darkness iznākšanas grupā nomainās ģitārists, taču tas nekādīgi netraucē 1994. gadā izdot plaši atzītu nu jau ceturto studijas albumu Terminal Spirit Disease.

Veiksme turpina lutināt - puiši nonāk Earache Records paspārnē un 1995. gadā izdod savu veiksmīgāko albumu Slaughter of the Soul, kura skanējums ir daudz melodiskāks salīdzinājumā ar iepriekšējiem albumiem.

Neskatoties uz daudziem panākumiem un dziesmas Blinded by Fear klipa rotāciju MTV 1996. gadā divi no grupas dibinātājiem, brāļi Bjorleri paziņo par savu aiziešanu. Palikušie dalībnieki nolemj, ka grupas darbība bez abiem brāļiem nav iespējama un nolemj neturpināt muzicēt.

Pēc grupas izjukšanas brāļi Bjorleri un grupas bundzinieks Adrians Erlandsons turpināja darboties daudziem zināmā apvienībā The Haunted. Arī pārējie dalībnieki šajā laikā aktīvi darbojās dažādos citos projektos.

Pēc 11 gadiem, 2007. gadā At The Gates paziņo par atkalapvienošanos uz 2008. gada festivālu sezonu. Par iemeslu tiek minēts tas, ka gadu laikā tika atrisinātas vairākas nesaskaņas un puišiem ir pavisam cits skatījums uz lietām. Jāpiebilst, ka sākotnēji tika kategoriski noliegts, ka kādreiz fani var sagaidīt jaunu albumu, jo pēc grupas vokālista Tomasa Lindberga vārdiem "Slaughter of the Soul mantojumam ir jāpaliek neskartam."

Tam seko vēl 2 klusuma gadi un 2010. gadā tiek izziņots par kārtējiem atkalapvienošanas koncertiem. Un tad vēl, un vēl, līdz 2012. gadā Tomass par jaunu ierakstu izsakās "nekad nesaki nekad."

2014. gadā tomēr tika sagaidīts ilgi (19 gadus!) gaidītais albums - At War with Reality. Arī šoreiz ieraksts ieguva daudz pozitīvu atsauksmju un 2015. gada sākumā zviedru Grammy balvu par labāko gada smagā roka vai metāla albumu.

Kāpēc ir vērts dzirdēt: At the Gates nedzīvo vien uz veciem lauriem, bet gan līdzās tādiem smagsvariem kā Arch Enemy, In Flames, Dark Tranquility un Amon Amarth turpina radīt ļoti kvalitatīvu zviedru melodiskā death metal skanējumu, ceļot standarta latiņu augstāk un augstāk.

Internetā:

http://atthegates.se/

https://www.facebook.com/AtTheGatesOfficial

https://twitter.com/atthegatesgbg

https://instagram.com/atthegatesband/

http://www.last.fm/music/At+the+Gates

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.