ZIŅAS

„Bloodstock Open Air 2014” atlases konkurss Latvijā

Alternative.lv 03.12.2013. 13:54
Rokfestivāla „Klang!” rīkotāji izsludina konkursu „Metal 2 The Masses - Latvia”, kura uzvarētājs uzstāsies smagās mūzikas festivālā Anglijā „Bloodstock Open Air 2014”.

„Bloodstock” ir lielākais neatkarīgais smagās mūzikas festivāls Anglijā, kas kopš 2001. gada iekarojis stabilu pozīciju lielāko Eiropas metālmūzikas notikumu sarakstā, piedāvājot klausītājiem „Saxon”, „Nightwish”, „Paradise Lost”, „Children of Bodom”, „Amon Amarth”, „Testament”, „Arch Enemy”, „Lamb of God”, „Anthrax” un virkni citu pasaules smagās mūzikas prestižāko vārdu uzstāšanos. 2014. gadā festivāls notiks jau 14. reizi, un šogad, kad konkurss par iespēju uzstāties uz jauno grupu skatuves pirmo reizi tiek organizēts starptautiski, Latvija kļuvusi par vienu no „B-O-A” sadarbības valstīm. 

„Latvijas smagās mūzikas grupām šī ir lieliska iespēja ne tikai uzstāties kopā ar ievērojamiem māksliniekiem no visas pasaules, bet arī sevi atrādīt Anglijas un citu Eiropas valstu izdevniecību, menedžmenta kompāniju un koncertu organizācijas aģentūru pārstāvjiem,” uzsverot konkursa nozīmību jaunajām grupām, komentē konkursa galvenais organizators un oficiālais „Metal 2 The Masses – Latvia” pārstāvis Edgars Rakovskis.

Konkurss notiks trijās atlases kārtās koncertu formā nākamā gada pavasarī. No visiem pieteikumiem katras kārtas dalībniekus izvēlēsies Latvijas smagās mūzikas eksperti, izvērtējot atbilstību konkrētiem kritērijiem. Atlases kārtu žūrijas komisiju veidos dažādu mūzikas žanru, kā arī citu nozaru un industriju speciālisti. Konkursa kārtu noslēgumā notiks galvenais fināla koncerts, kurā žūrijas komisijas noteiktais uzvarētājs saņems iespēju uzstāties uz jauno grupu skatuves festivālā „Bloodstock Open Air 2014”, kas norisināsies no 7. – 10. augustam.

Grupas tiek aicinātas pieteikties konkursam laikā no 22. novembra līdz 13. decembrim (ieskaitot). Visa informācija par pieteikšanos un konkursa norisi pieejama konkursa lapā portālā „Draugiem.lv”.

Konkurss tiek organizēts sadarbībā ar LR Kultūras ministriju, portālu „Draugiem.lv”, kā arī mūzikas klubu „A Nice Place”.

Lasi vēl

Komentāri

mmmmjāāā, cerēju, ka kādu dienu šis pasākums būs arī mums. ļoti labi :)
"...un šogad, kad konkurss par iespēju uzstāties uz jauno grupu skatuves pirmo reizi tiek organizēts starptautiski." Muļķības. M2M ir organizēts starptautiski arī agrāk, un ne reizi vien, un ne vienā vien valstī.
Piemēri:
http://planetmosh.com/father-pre-bloodstock-festival-interview/ (intervija ar M2M atlasē uzvarējušu grupu Horvātijā)
http://metalmouth.net/2013/07/bloodstock-2013-new-blood-stage-preview-sheol-afterlife/ (intervija ar M2M atlasē uzvarējušu grupu Norvēģijā)
PeertYankees 05.12.2013. 08:51
Pirmo reizi LV bandām iespēja starptautiski uzstāties.
Tas, ka Bloo notiek jau sen, visiem jau sen ir skaidrs.
@PeertYankees Nemeedies un izlasi veelreiz to teikumu rakstaa - taa ir maldinosha info.
Var tikai apbrīnot PY neizsīkstošo vēlēšanos būt ekspertam un ar savu klātbūtni asistēt jebkurā vietā un veidā. Atradi, kur pēc sava subjektīvā viedokļa līdzības piesieties konkursa nolikumā, vēl arvien turpini bakstīt ar pirkstu acī par šo te. Taisnība gan ir - organizatori tādu luni nolaida, ka neizpētīja visu tik kārtīgi, cik to dari tu. A, kāda jēga? Tev šis šķiet drastisks publiskā atspoguļojuma pārkāpums, ja? Publikas maldināšana ar neprecīzu informāciju? Jeb arī norādīji uz šo kļūdu vienā vietā - maitas, nevīžoja izlabot, tāpēc (kārtībai jābūt!) norādi arīšeit? Esmu pārliecināts - organizatori šo kļūdu izlabos (aizrakstīju un palūdzu to izdarīt), lai paliek vismaz par vienu punktu mazāk, kur piesieties. Re, cienījamais Vizlas kungs arīdzan interpretēja nolikumu, bet uz Rakovska kunga lūgumu publicēt savus ieteikumus atbildes vietā ir klusums.
Pēc visa spriežot - šādi organizēts konkurss latviešu metālistiem ir kā auksta ūdens šalts, jo izskatās, ka noteikumi, kritēriji, kas ir jebkura normāla un adekvāta starptautiska konkursa sastāvdaļa, latviešu metālista smadzenēm ir par smagu un tiek traktēti kā "cenzūra". Ļoti interesanta un savdabīga domāšana, bet pamatota - līdz šim te viss ir noticis "kā māku, tā maunu" līmenī, tāpēc kvalitāte šķiet visnotaļ abstrakts un, lai dies` nogrābstās - ierobežojošs apstāklis.
Labi turam buru! Priekā!
Kas tie par taadiem pienjeemumiem par mani un manaam veelmeem? Es labi zinu to festivaalu un atshkjiru to no Eiroviizijas. Kur tu esi redzeejis metaalistus piemeeram veerteejam Eiroviizijas atlasi? Ne nolikums, ne arii tavi pienjeemumi neiztur kritiku.
Apbrīnojama neatlaidība.
Izlasi nolikumu līdz galam - pirmkārt.
Izvērtē objektīvi, nevis pēc savas atšķiršanas spējas, to, kas un kā līdz šim ir noticis latviešu metāla dārziņā un kā tiek organizēts šis konkurss - otrkārt.
Mācies, lasi, interesējies, domā un stāvi pāri citiem savā spriedelējumā, kura pamats ir "es zinu, es atšķiru" - treškārt.
Es arī daudz ko zinu, atšķiru un vispār esmu baigais nazis, taču apgalvot, ka šāda konkursa nolikums neiztur kritiku tāpēc, ka ... - tāpēc -
Piedod, draugs mīļais. Vari plītēt, ko vēlies - tevis paša argumenti neiztur kritiku nevienā brīdī. Žūrijas sastāvu esi redzējis? Kaut vienu uzvārdu vari nosaukt? Vai varbūt kaut kad iepriekš esi redzējis konkursu Latvijā, kura galvenā balva ir apmaksāts brauciens uz pasākumu? Ja tā, tad nekautrējies - parādi visiem! Tas varētu būt vienīgais arguments, kāpēc M2TM Latvia nolikums, tavuprāt, neiztur kritiku, jo iepriekšējos gadījumos pirms šī acīmredzot viss ir bijis ļoti objektīvi un bez diršanas var apgalvot, ka jebkura iepriekšējā konkursa žūrija un tās vērtējumi ir bijuši objektīvi, precīzi un adekvāti. Turklāt, visa organizācija un pasākuma norise arī, vai ne?
Gribu redzēt, kā Kultūras ministrijas ierēdņi vērtēs metaļugu uzstāšanos. Sviests!
No kurienes informācija, ka konkursu vērtēs Kultūras ministrijas ierēdņi?
XZ, pirmkārt - šis "Taisnība gan ir - organizatori tādu luni nolaida, ka neizpētīja visu tik kārtīgi, cik to dari tu. A, kāda jēga?" ir vienkārši fenomenāli. Tad tu gribi runāt par festivālu, kuram ir vairāk nekā 10 gadi, tradīcijas un ilggadēji fani, bet neuzskati par vajadzīgu izpētīt pirms no savas puses kaut ko publiskot? Vai arī tā vienkārši ir tava attieksme pret šo festivālu un tā specifiku?
Es gribu vēlreiz uzsvērt, ka man nav bijis nekas daudz jāpēta - informācija ir uzkrāta gadu gaitā, jo esmu viens no daudziem šī festivāla vairākkārtējiem apmeklētājiem.
Otrkārt - "PY neizsīkstošo vēlēšanos būt ekspertam un ar savu klātbūtni asistēt jebkurā vietā un veidā. Atradi, kur pēc sava subjektīvā viedokļa līdzības piesieties konkursa nolikumā"
Es runāju par to, ko zinu, un nevienā brīdī, un nekādā veidā neesmu teicis, ka es būtu kaut kāds 'eksperts'. Komentāri nav domāti tikai tādēļ, lai cilvēki varētu vai nu anonīmi nodarboties ar verbālu caureju, vai izteikt sajūsmu, bet dažkārt arī vienkārši izteikties par lietām, no kurām kaut ko tomēr saprot.
Treškārt - varbūt tu nesāc man teikt, kas man jādara, lai man nav jāsaka, kur tev jāiet. Labi zinu, ka neesmu vienīgais, kuram ir bijis, ko teikt saistībā ar noteiktiem Nolikuma punktiem, tāpēc šī nav vienkārši mana subjektīva atšķiršanas spēja. (Sorry, nekādi vārdi netiks minēti, lai te necepinātu sevi un tevi vēl vairāk.) Konkursa nolikumu esmu neformāli apspriedis e-pasta sarakstē arī ar galveno organizētāju, un uzskatu, ka ir bijusi derīga un interesanta viedokļu apmaiņa. Tas ir pluss. Arī organizācija ir viennozīmigi vērtējama ar pluss zīmi.
Latvijas "Metāla dārziņā" notiekošais ir vērtēts ilgstošā laika periodā. Vienmēr ir lietas, ko vajadzīgs uzlabot, taču kritiku dažkārt pelna veidi, kas un kā tiek darīts, lai kaut ko uzlabotu. Piemēram, piesaistot M2M žūrijā cilvēkus no 'dažādām industrijas sfērām un mūzikas žanriem' ir tāds veids, kurš pelna kritiku, ņemot vērā festivāla specifiku. Cita lieta, ja šie cilvēki būtu nevis žūrijā, bet īpašo viesu statusā - jā, tur es varētu piekrist, ka tas varētu nākt par labu visiem - gan grupām, gan organizētājiem, gan skatuvei kopumā. Kā jau iepriekš minēju - M2M nav Eirovīzija. Cilvēkiem, kuri grasās būt ekspertu lomā, lai vērtētu grupas, ir jābūt izpratnei par "Metāla" dažādajiem apakšžanriem, un uz katru no tiem attiecināmām dažādām specifiskām niansēm.
Komentāri ir pirmkārt domāti, lai cilvēki varētu izteikt viedokli par kaut kādu tematu (un nevis piesieties citiem par to, kādi viņi mūsuprāt ir). Ja kādam šķiet, ka man trūkst kaut kādu argumentu, ļoti labi - ignorējam aprobežotu viedokli.
Izmantojot iespēju, vēlos uzrunāt grupu dalībniekus, kuri (cerams) lasa šos komentārus: ja jums ir preses relīzes, jaunumi un citas lietas, par ko vēstīt pasaulei, pievienojiet manu e-pasta adresi peer.ynt[at]riseup.net saviem kontaktiem. Būšu priecīgs saņemt no jums ziņas!
Vai arī, ja ir vēlme vienkārši kaut ko neformāli uzrakstīt uz manu e-pastu sastībā ar mūziku, uz priekšu!
Ne tev, ne taviem kolēģiem, ne man un citiem kritizētājiem nav ne mazākās jausmas par to, kas būs šie žūrijas locekļi, kas, piemēram, slimīgo salīdzināšanu ar Eirovīziju padara smieklīgu. Kāds ir pamats argumentiem par žūriju? Kāds - kaut viens? Tava interpretācija par nolikumā rakstīto? Tava uztvere un interpretācija ir un paliek tavējā, kas nekādā brīdī neizskaidro nolikuma saturu, lai arī cik tu te censtos piesaukt savu ilggadējo pieredzi.
Kā jau minēju savā pirmajā komentārā - viss liecina par vēlēšanos iebakstīt acīs par to, kas liek mazliet pacensties, būt mazliet labākiem, nekā parasti, pastrādāt, pavingrināties un spēlēt. Bet, protams - kuru tas interesē? Vieglāk ir uzbrēkt, ka sūdīgs nolikums, nevis, piemēram, apspriest to, ka beidzot šāda pasākuma organizatori ir padomājuši par uzvarētājiem un balvu nodrošinājuši tādu, kas, kā sacīt jāsaka, piedien gan šāda festivāla, gan tam veltītā konkursa prestižam.
Bet par to tu nerunāsi. Tāpat arī šis gudrinieks lolz - žūrijā būšot Kultūras ministrija.
Ziniet, nevajag runāt glupības, tad neviens nevienam neko neieteiks, nestāstīs un nesūtīs uz kaut kurieni. Un kā pats minēji - komentāri ir tāpēc, lai izteiktu domas. Ja izsaki savu viedokli - rēķinies arī ar tā kritiku ar visu no tā izrietošajām sekām.
Es aiziešu tur, kur man jāiet neatkarīgi no tā, ko tu vai kāds cits man norādīs.
Bet lietas būtība kā nemainās, tā nemainās.
Būs ļoti - ārkārtīgi interesanti redzēt, cik un kādas grupas būs pieteikušās šim konkursam.
"Kā jau minēju savā pirmajā komentārā - viss liecina par vēlēšanos iebakstīt acīs par to, kas liek mazliet pacensties, būt mazliet labākiem, nekā parasti, pastrādāt, pavingrināties un spēlēt. Bet, protams - kuru tas interesē? Vieglāk ir uzbrēkt, ka sūdīgs nolikums, nevis, piemēram, apspriest to, ka beidzot šāda pasākuma organizatori ir padomājuši par uzvarētājiem un balvu nodrošinājuši tādu, kas, kā sacīt jāsaka, piedien gan šāda festivāla, gan tam veltītā konkursa prestižam.
Bet par to tu nerunāsi."
Okay, es esmu tas sliktais puika, kurš nenovērtē labu darbu. Var jau būt. Paskatāmies no citas puses. Es šeit runāju, man ir viedoklis, un šim viedoklim - piekrīti vai nē - ir "segums". Kāpēc prasīt tikai no manis runāšanu par visiem konkursa nolikuma un organizācijas aspektiem? Es piemēram vēlētos šeit redzēt citu cilvēku viedokļus, kuri runātu par tām lietām, kuras tev ir svarīgākas par tām, kurām "piesienos" es.
Tur jau tā lieta, ka es atstāju wannabe eksperta iespaidu tikai tādēļ, ka nav neviena cita, kurš vēlētos izteikties.
Anonīmais Šakālis 06.12.2013. 00:24
Tdrļampampam, trdrļampapam! Bļam bļam bļam! Ujē, ojā, hohoho! Lai šis konkurss dod visiem iespēju apdirst visiem visus! Tikmēr ņems un uzvarēs atkal kaut kādi latgaļi, kamērt visi pārējie strīdēsies komentāros!
@Šakālis Ja nu ir tik slikti, kādi ir tavi priekšlikumi un ierosinājumi kā uzlabot lietas?
Atbildot uz Anonīmā Šakāļa komentāru - domāju, ka šāds nolikums izveidots, lai neuzvarētu "kaut kādi latgaļi".
Pie PY - tur jau tā lieta, ka tu redzi galvenokārt to, kas tev personīgi neimponē, nemazākajā mērā neskatoties plašākā kontekstā. Tas, ka citi te neko neraksta - tā ir viņu darīšana. Tu raksti - par taviem komentāriem arī runa.
Bet laikam lai paliek. Man personīgi pietiek - skatīšos, kā noritēs konkurss un priecāšos par uzvarētāju.
XZ - kādā sakarā tu tagad uzdirs latgaļiem? gribi teikt, ka no Latgales nav nākušas labas un spēcīgas grupas? Vai arī cenzūra komunisma garā? Pietam izklausies pēc šī pasākuma organizatora..
Zigis no Latgales 06.12.2013. 19:29
@Svešie ++ par pēdējo!
"Kaut kādi latgaļi" ir ielikts pēdiņās, kas nozīmē - citāts. Un citāts ir no godātā Anonīmā šakāļa komentāra.
Kādā sakarā tu tagad uzdirs man par šī vārdu savienojuma izmantošanu, pirms esi izlasījis un izpratis saturu?
Zigis no Latgales 06.12.2013. 21:14
Edgar, būs labi!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.