ZIŅAS

Blastfest 2015 – ellīga metālistu paradīze

Ian Jansons 07.01.2015. 16:38
No 18. līdz 21. februārim Bergenā, Norvēģijā notiks metālmūzikas festivāls Blastfest 2015.

Trešdiena, 18. februāris – Fjordu kruīzs un Garāža
Piecu stundu brauciens ar kruīza kuģi pa maršrutu, kurā vikingi devās kaujā, karaļi atklāja jaunas zemes un turpat vien Norvēģijai arī sākās Otrais Pasaules karš.
Protams, iespaidīgākais, kāpēc turpu visi raujas ir dabas skati – slavenie norvēģu fjordi.
Protams, ar dabas skatiem un leģendām vien ir par maz, tāpēc uz kuģīša būs pieejami arī ēdieni un dzērieni, kā arī dj un četras grupas dzīvajā:
Grimfist - Official (God Seed ģitārista grupa), The 3rd Attempt – „Carpathian Forest” dalībnieku Tchort un Bloodpervertor jaunā grupa, Aspherium un psihodēliskais doom metāls - Purple Hill Witch.
Brauciens sākas 13.30 pa dienu, vajadzīga atsevišķa biļete.

Vakarpusē – „Garage” – trešdienas ballītes turpinājums:
Bömbers - The ultimate Motörhead tribute – lieliska kovergrupa, kurā spēlē - Abbath (Immortal) , Tore (Old Funeral) un Pez (Punishment Park) .
Gehenna – leģendāra black metal grupa no Norvēģijas, pastāv kopš 1993. gada.
Naer Mataron official – grieķu black/death metal.
Kall – no zviedru kulta grupas „Lifelover” pelniem radusies cita kulta grupa.
Falloch – post rock / folk grupa no Skotijas.
The Sickening – norvēģu brutal death metal

Ceturtdiena, 19. februāris - USF & GARAGE

WATAIN (SE) , PRIMORDIAL (IE) , DARK TRANQUILLITY (SE) , CRAFT (SE) , SAMAEL (CH) , ROTTING CHRIST (GR) , MOONSORROW (FIN) , MELECHESH (IL) SATURNUS (DK) , DEN SAAKALDTE (NO) , ORANGE GOBLING (UK) ,HECATE ENTHRONED (UK) ,DEAD TO THIS WORLD (NO) ,DJEVELKULT (NO) , TORTORUM (NO).

Piektdiena, 20. februāris - USF & GARAGE

AT THE GATES (SE) , BORKNAGAR (NO) ,DARK FUNERAL (SE) , PARADISE LOST (UK) , CRYPTOPSY (CA) , SATAN (UK) , SCHIRENC PLAYS PUNGENT STENCH (AT) DESTRÖYER 666 (AU) , ENDSTILLE (DE) , BAPTISM (FIN) ,MORGOTH (DE) 
BÖLZER (CH) , BYFROST (NO) , ALFAHANNE (SE) , SARKOM (NO).

Sestdiena, 21. februāris - USF & GARAGE

SATYRICON (NO) , FINNTROLL (FIN) , DESTRUCTION (DE) DECAPITATED (PL) , ASPHYX (NL) , TSJUDER (NO) ,IMPALED NAZARENE (FIN) SARKE (NO) , VALLENFYRE (UK) , DEMILICH (FIN) , BLOOD RED THRONE(NO) WINTERFYLLETH (UK) , ESOTERIC (UK) , CRIB45 (FIN) , WYRUZ (NO).

Bergena – ļoti maza, bet skaista un mierīga pilsēta, no viena gala līdz otram var aiziet pusstundā, nesteidzoties. Visapkārt vismaz 7 kalni, kuros var uzkāpt vai vismaz divos arī uzbraukt ar vagoniņu.

„USF” – ļoti veca sardīņu rūpnīca, kas pārvērsta par koncertu norises vietu, gandrīz pie paša ūdens, pilsētas nomalē, no centra 15 minūtes kājām.
Vismaz divos stāvos. Ir garderobe, divi bāri, kafejnīca, smēķēt gan jāiet ārā. Te notiek arī jazz koncerti, tā kā skaņa ir ļoti laba.

„Garage” – iestāde, kas durvis vēra 1991. gadā, pa šiem gadiem uz savas, salīdzinoši mazās skatuves ir pulcējusi visu veidu un žanru grupas, lielas un mazas. Ļoti leģendāra un patīkama vieta, ietilpība – ja 350 cilvēki ir lejas stāvā, tad vismaz 50 ir stāvu augstāk bārā, vēl 50 uz ielas smēķē.

„Apollon” – sākās 1976. gadā kā mūzikas ierakstu veikals, mūsdienās tas ir bārs ar mūzikas ierakstiem fonā. Šeit noritēs tikšanās ar mūziķiem, diskusijas vai ar lielu troksni nesaistītas lietas. Atrodas 10 metrus no „Garage” .

Protams, muzikālajām aktivitātēm pa vidu būs arī citas izpriecas – tetovēšanās sacensības, diskusijas un smagas paģiras..

Ieejas biļetes – ellīgi dārgi, šobrīd ap 200e, kas liekas dārgi arī pašiem norvēģiem, bet par augstāk minēto grupu sarakstu, domājams, ir to vērts. Smagi, protams, bet var mēģināt nedzert vienu mēnesi vai pārdot nieres, lai gan, bezmaksas pasākumus Rīgā tāpat kāds apmaksā arī no maniem nodokļiem. Biļetes vēlams iegādāt laicīgi, jo pēdējā brīdī to vairs nebūs, USF ietilpība ir 1800 cilvēku, domājams, janvārī festivāls jau būs sold out.

Nokļūt visērtāk būs lidot ar lidmašīnu, ar nosacījumu, ja laicīgi nopērk biļetes, tad Wizzair piedāvā labas cenas – 30 līdz 60 euro turp un atpakaļ.
Var, protams, mēģināt ar laivu vai vilcienu, tad gan jāierēķina ilgāks laiks ceļā.

Nakšņošana: telti uzbliezt var mēģināt kādā parkā vai kalnā, jārēķinās, ka februāris Bergenā nav ļoti silts un saulains, tāpēc, ieteicams būtu laicīgi sameklēt viesnīcu.
Protams, ja labi un laicīgi parokas, visticamāk, ka var atrast nedārgu viesnīcu vai vismaz vienu mazu hosteli, tāds ir netālu no USF.

Dzeršana – pats galvenais koncertu un festivālu atribūts? Dārgi, sasodīti dārgi.
Opcijas – nedzert – nopirkt kādu plati vai kreklu, apmeklēt muzeju, dzert – maz, paķert savu dzeramo lidostas tax free un dzert pēc koncerta, ja ir spēks.

Ēst – sasodīti dārgi, bet tajā pašā laikā uz mazajām ielām ir visādas mazās ēstuves ar kebabiem (prasīt „Frailty” Mārtiņam vai Andrim, kurš bija lētākais un labākais), picas vai burgeri, vai paķert līdzi savu ēdamo, vai iepirkt vietējā Rema 1000 veicītī.

Rūpīgi jāizvēlas grupas, ko gribas noteikti redzēt, jo blīvais un intensīvais salikums neļaus noskatīties visas no sākuma līdz beigām.

http://blastfest.no/
https://www.facebook.com/blastfestival

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.