ZIŅAS

Beigtie Ulmaņi izdod jaunu albumu

Beigtie Ulmaņi 18.03.2019. 09:48
Pankroka apvienība "Beigtie Ulmaņi" izdod albumu "Berceuses du groupe des petits​-​enfants de Lénine".

Par albumu "Berceuses du groupe des petits-enfants de Lénine" (Šūpuļdziesmas Ļeņina mazbērnu bandai) stāsta Beigtie Ulmaņi pārstāvji:

"Tas ir veltīts visiem manas stingrās dūres režīma atbalstītājiem. Mūs saista daudz kas kopīgs. Pirmkārt jau tas, ka liela daļa viņu ir beigti - un arī es esmu beigts.


Taču cīnītāji par viena stingra valstsvīra valdīšanu nav nekādi jefiņi, kuri vienkārši nomirst. Nē. Viņi bez bailēm un jelkādas šaubīšanās nokāpj ellē, lai pārgrupētos jauniem uzbrukumiem. Latvieši kopumā jau izsenis ir bijuši īsteni fiziskie skolotāji. Viņi kopj savas bioloģiskās govis, pa reizei  uzdejo tango latviskā garā, lej benzīnu savos traktoros un pļaujmašīnās, kā arī regulāros dzejas vakaros kultūras namos un pagastu mājās apspriežas par nacistiem un citiem tautai aktuāliem jautājumiem. Jaunais grupas "Beigtie Ulmaņi" albums spēcīgā un neatvairāmā lirikā atgādina par šo senču kultūras mantojumu, par Satvermes ievadā stingri ierakstīto latvisko dzīvesziņu. Tas ir kārtējais Latvijas identitātes Eiropas kultūrtelpā apliecinājums.

Šis "Beigto Ulmaņu" vēstījums tika atrasts ne jau Latvijā, bet - kā jau daudzas reizes mūsu tautas vēsturē - ārpus dievzemītes robežām. Šajā gadījumā tā bija Francija, un te nu man bija drusku jāpapūlas, lai "Berceuses du groupe des petits-enfants de Lénine" svarīgos dziesmu vēstījumus no franču valodas pārceltu uz latviešu valodu. Esmu dziļi pateicīgs franču kultūrai par tās sniegto revolucionāri pretsparniecisko dvesmu šajā monumentālajā mākslas darbā.

Mums visiem ir jānomirst, lai dzimtu kaut kas jauns. Lai turpinātos radīšanas cikls, kas nodrošina tautas pastāvēšanu un attīstību cauri gadu simteņiem. "Beigtos Ulmaņus" nevar nekādīgi ietekmēt vai nopirkt, jo viņi ir beigti. Kā pēdējā nagla pūstošās popmūzikas zārkā viņi nu ir izpildījuši savu lomu un iegājuši vēsturē. Nākotne gan vēl nav uzrakstīta, tā vēl tikai taps, un ar senču mantojuma brīvības vēsmām mūsu kopīgā laiva virzīsies tālāk. Tomēr nešaubieties par būtiskāko katra pilsoņa uzdevumu - palieciet savās vietās un izbaudiet "Berceuses du groupe des petits-enfants de Lénine" mūzikas valdzinājumu, pirms nāve ieskauj arī jūsu dvēseli."


Albums pieejams vietnē bandcamp.com.

Lasi vēl

Komentāri

Labs draivs un enerģija, teksti klausāmi
Uhh, taču nogrieziet to balsi klusāku miksā. Tā jau nav tik traģiski. Bet tā balss vienkārši pārkliedz visu.
Nevajag neko mainīt.
tur jau nav mixa, vnk stereo pultī iebliezts, neko pielikt, ne atņemt
Pareizā attieksme ierakstam. Tālāk un trakāk!
Piekrītu. Pieriebušies tie "pārizlaizītie" izdalijumi.
Dziesma par govi.
D. Brūnbiksis 20.03.2019. 15:09
Alternatīvā pleiliste:
1. Kārlis Markss
2. Melnais dildo
3. Bēgļi welkom
4. Progesīvie über alles!
5. Manas sievas draugs
6. Es arī bēgtu

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.