ZIŅAS

Augusta beigās Rīgā uzstāsies somi „Bill Skins Fifth”

Laila Siliņa 18.07.2013. 11:05
Ceturtdien, 22. augustā, bārā „Route 66” (Lāčplēša iela 101, Rīga) viesosies metāla apvienība no Somijas „Bill Skins Fifth”.

No ātra, agresīva un, kā paši „Bill Skins Fifth” dalībnieki sevi raksturo, letāla skanējuma līdz mūsdienīga metāla melodiskumam – tie ir kontrasti, kuriem grupa izgājusi cauri kopš tās dibināšanas 2008. gadā. Laikam ejot, neviens no kontrastiem nav atmests malā, un joprojām „Bill Skins Fifth” savā daiļradē ļauj tiem abiem gan nonākt savstarpēji izaicinošā konfrontācijā, gan pastāvēt līdzās un mijiedarboties.

Pirmais no straujākajiem „Bill Skins Fifth” karjeras pozitīvajiem pavērsieniem ir saistāms ar pirmā EP ieraksta „Act One” izdošanu 2010. gadā, kas ir atskaites punkts grupas agresīvajam skanējumam. Ar to aizsākusies vērā ņemamas fanu bāzes veidošanās un koncertēšana ne tikai Somijas, bet arī Centrāleiropas reģionā sadarbībā ar „Metallia Parkele! Tour”.  

„Act One” nostrādā kā ļoti labs ieskrējiens, kam seko vēl viens veiksmīgs akts jeb 2011. gadā izdotais EP „From What Lies Beneath”, kas saņem labus Somijas lokālā mēroga apbalvojumus un veicina tiekšanos pēc vislabākajiem rezultātiem. Ar to tiek veicināta arī neliela grupas sastāva maiņa, kā rezultātā jaunais basģitārists Sami Leinonen „Bill Skins Fifth” daiļradē ievieš ne vien jaunas tehniskās, bet arī melodiskās iespējas, uzstādot uz skatuves vēl vienu mikrofonu un pievienojot otru vokālu.  

„Bill Skins Fifth” ir nupat laiduši klajā savu ceturto ierakstu EP „For the Threat”, kas ir līdz šim lielākais grupas izrāviens un ir aizvedis grupu līdz Baltkrievijā notiekošajam „Metal Crowd” festivālam, pa ceļam uz kuru tā piestās arī Rīgā un sniegs uzstāšanos bāra „Route 66” (bijušās koncertzāles „Sapņu Fabrika”) telpās.

Savu dalību pasākumā apstiprinājušas arī tādas vietējās grupas kā „Omertà” (progressive rock) , „Rise to the Bait” (metalcore) un „Burned In Blizzard” (heavy metal), kā arī vienu no savām pēdējā laika retajām performancēm sniegs visiem labi zināmā Cēsu hardcore/metalcore apvienība „ENHET”. 

Pasākuma laikā „Route 66” slēgtajā āra pagalma teritorijā apmeklētājiem tiks piedāvāti gan skate, inline un bmx paraugdemonstrējumi, gan arī „brīvā rampa”, kas ļaus ikkatram apmeklētājam iesaistīties šajās aktivitātēs.

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.