ZIŅAS

Audiovizuālā izrāde Cilvēks uz trepēm Ģertrūdes ielas teātrī

ĢIT 17.10.2019. 09:36
27. oktobrī ĢIT būs skatāma izrāde “Cilvēks uz trepēm”, kuras audiālā noformējumā veidošanā piedalījušies alternatīvās mūzikas (Dāvis Burmeisters, grupas TESA dalībnieks) un akadēmiskās mūzikas (Aleksejs Bahirs, Madara Fogelmene) pārstāvji.

Izrāde pirmoreiz iestudēta 2012. gadā. Šoruden, par godu Ģertrūdes ielas teātra desmitgadei, atjaunotas jaunās skaņās.

“Cilvēks uz trepēm” pievēršas tiem mirkļiem mūsu dzīvēs, kas ir pretstatā neapturamajam 24 stundu skrējienam. Izrāde par satikšanos ar sevi; brīžiem, kad varam atslābināties, ļauties vērojumam, ilgām, atmiņām un sapņiem, meklēt tagadnes burvību, sakārtojot attiecības ar sevi un pasauli.

Skaņas un attēla mijiedarbība izrādē izgaismo atšķirību starp objektīvo un subjektīvo, ārēji noteikto un mūsu personīgo – emocionālo – laika uztveri. Izpludinot robežas starp atmiņām, vērojumu un gaidīšanu, izrādes radošā komanda aizved skatītāju iekšpusvērstā ceļojumā caur pagātni, tagadni un nākotni.

Izrādē izmantoti citāti no darbiem: Bela Bartoks “Stīgu kvartets Nr.4” , Olivers Mesiāns “Kvartets laika beigām”, Džons Keidžs “Lekcija par neko”, Ģertrūde Šteina “Amerikāņu radīšana”, Virdžīnija Vulfa “Viļni”, Norvēģijas televīzijas kanāla NRK2 dokumentālā filma “Bergensbanen”, Miroslavs Sebestiks “Écoute”.

Biļetes: https://biletes.git.lv/

Režija: Andrejs Jarovojs
Mūzika: Dāvis Burmeisters
Scenogrāfija: Ieva Kauliņa
Spēlē: Aleksejs Bahirs (vijole), Dāvis Burmeisters (ģitāra), Madara Fogelmane (čells), Inga Burmeistere (klavieres)
Video māksliniece: Gita Straustiņa
Skaņu režija: Olivers Tarvids

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.