ZIŅAS

Ar brazīļiem Uneartly Melnā Piektdiena atsāk sezonu

Valdis Bērzvads 29.08.2013. 12:17
Beidzoties vasaras festivālu sezonai, koncertdzīve sāk pāriet uz klubu formātu - jauno sezonu šopiektdien ievadīs pasākums «Melnajā Piektdienā».

Galvenie mākslinieki — «thrash/black» metālu sakausējumu spēlējošie «Unearthly» no Riodežaneiro. Četrus pilnmetrāžas albumus un vairākus EP izlaidušais Brazīlijas kvartets pēdējo gadu laikā izlauzies no Dienvidamerikas un (būdami no Brazīlijas) nebaidās no spēlēšanas dažādās salīdzinoši ekstrēmās vietās, kuras nevar ne salīdzināt ar Eiropas Savienības mūzikas tirgus relatīvo mieru. To apliecina «Unearthly» svaigākais koncertieraksts un DVD — šogad iznākušais «Baptizing the East in Blood: Live at Voronezh, Russia». Brazīļu dziesmu tēmas ir visai tipiskas viņu pārstāvētajiem žanriem: karš, ielu vardarbība, vēsturiskā un šodienas netaisnība, Antikrists utt. 

Krievijas grupa «Deformity» spēlēs Rīgā jau otro reizi (pirmā bija pirms nepilniem diviem gadiem, kad viņi iesildīja baltkrievu smagsvarus «Gods Tower» uz šīs pašas skatuves). Neraugoties uz to, ka šī klasiskā «thrash» metāla stilā spēlējošā grupa ir kopā jau kopš 1994. gada, viņiem ir tikai viens pilnvērtīgs albums «When Tomorrow Comes», nācis pasaulē pagājušogad. Iespējams, pie vainas ir fakts, ka «Deformity» nāk no izolētā Kaļiņingradas apgabala, no kura krieviem ir grūti kā izkļūt Eiropas Savienībā sastāvošajās kaimiņzemēs, tā arī rīkot tūres pa Krievijas galveno teritoriju. Taču kaļiņingradieši būs klāt un rādīs, ko spēj teju divdesmit gadus talantu slīpējusi grupa!  

Vietējos spēkus pārstāvēs «Apēdājs» (ar šo grupu, kas stabili turas uz vietējās skatuves jau kopš deviņdesmito vidus, iepazīstināt diez vai vairs vajag) un «Diseim» (debijas albums «Holy Wrath» iznācis pagājušogad Amerikā). Koncertu aizsāks jaunie talanti «Relentless» no Jēkabpils. 

Jāpiebilst, ka jau šoruden kluba “Melnā Piektdiena” apmeklētājiem būs dota iespēja klātienē skatīt zviedrijas melodic death metal pamatlicējus “Hypocrisy”, vācijas heavy metal leģendu “U.D.O.”, ungāru pagānmetālistus “Negura Bunget”, poļu prog/metal flagmaņus “Riverside”, Somijas melodic death metal grandus “Children of Bodom”, un daudz citu augsta līmeņa koncertapvienību. 

30. augustā klubs apmeklētājiem būs atvērts no pulksten 19.00, grupas sāks pusstundu vēlāk. 

Ieeja — trīs lati. Biļetes koncerta dienā kluba kasē. 

 

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.