ZIŅAS

Aprīlī Rīgā koncertēs “High Wolf” no Francijas

SKYR 10.02.2014. 15:33
10. aprīlī Kaņepes Kultūras centrā Rīgā koncertu sniegs franču jaunās psihedēliskās mūzikas pārstāvis “High Wolf”.

Atceroties iepriekšējos mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivālus “Zemlika” Durbē, nesen tika pieteikta koncertu sērija “Zemlika atgādina”. Proti, savulaik festivālā uzstājušos mūziķu un kolektīvu atgriešanās Latvijā. Neilgi pēc itāļu tumsnējā avangarda apvienības “Father Murphy” koncerta Rīgā sekos šis – franču jaunās psihedēlijas un ģitārmūzikas mākslinieka “High Wolf” koncerts Kaņepes Kutūras centrā.

Aiz skatuves vārda “High Wolf” slēpjas franču mūziķis Maksims Primo (Maxime Primault), kurš savā mūzikā jauc kosmiskas skaņu cilpas, šņākuļojošas ģitāras un trokšņaiņas sintezatoru skaņas ar mistiskām vokalīzēm un eksotisku cilšu ritmiku. Kopš izdevniecības ”Not Not Fun” izdotās mūziķa pirmās audiokasetes 2009. gadā, ”High Wolf” atrodas ceļā. Koncerti dažādās pasaules malās, radošie braucieni uz tāltālām vietām un regulāra sadarbība ar domubiedriem mūsdienu psihedēliskajā un “citādajā” mūzikā – ”Sun Araw”, ”Eternal Tapestry”, ”Gnod” un daudziem citiem – nu kļuvusi par francūža ikdienu. ”High Wolf” otro ilgspēlējošo plati ”Atlas Nation” 2011. gadā materializēja cienījamā izdevniecība “Holy Mountain”.

“Viņam piemīt iedzimta spēja atrast un noķert toņus, kas sekmē ieslīgšanu transcendencē. Bet paši “High Wolf” skaņdarbi rosina sajūtu, ka tie plūst no aizlaikiem, un viņam bijusi tā laime tiem pieskarties uz īsu brīdi pirms tie aizmirdz tālā nebūtībā,” – apmēram tā savulaik rakstījis kāds mūzikas apskatnieks un tieši tā “High Wolf” mūzika izklausās.

Kopš viesošanās Durbē “High Wolf” ir izdevis vairākus jaunus ierakstus, tostarp albumu “Kairos/ Chronos” (Not Not Fun) pagājušā gada jūnijā. Žurnāls “SPIN” pēc iepazīšanās ar albuma materiālu “High Wolf” nosauca par “franču klaidoni, drone čali, kurš savos atmosfēriskajos darbos nebaidās iespricēt arī melodiju un ritmu”.

Biļetes uz koncertu 10. aprīlī Kaņepes Kultūras centrā Rīgā nopērkamas elektronisko biļešu tirdzniecības vietnē internetā –  HYPERLINK "http://www.bezrindas.lv" www.bezrindas.lv. Šobrīd to cena ir 5 eiro, bet tuvojoties koncertam biļetes kļūs dārgākas. Ņemot vērā koncerta norises vietas ietilpību, pārdošanā stingri ierobežots skaits biļešu.

“High Wolf” koncerts Rīgā ir otrais no vairākiem pasākumiem sērijā “Zemlika atgādina”, jo tieši mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivālā “Zemlika” 2012. gadā Durbē viņš sniedza savu līdz šim vienīgo koncertu Baltijas valstīs, kļūstot par vairāku festivāla apmeklētāju patīkamāko pārsteigumu.

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.