ZIŅAS

„Antithesis III: tumšāka ir tikai nakts”

P3LICAN 27.06.2013. 15:44
Šovakar „Melnajā Piektdienā” notiks mazfestivāls ar mūziķiem no ASV, Vācijas, Spānijas un Latvijas.

Pierasts, ka vasarā lielāki vai mazāki festivāli noris brīvdabā vai pie ūdens, šī pasākuma mūzikas specifikai, savukārt, tieši otrādi – lieliski piederas slēgtās, tumšās telpas, jo dominējošā noskaņa ir melanholija. 

Pirmo reizi Baltijas valstīs un Rīgā, Eiropas tūres „Procession of The Plague” ietvaros, trīs Eiropā aktuālas tumšās metālmūzikas grupas - leģendāra ASV funeral doom grupa – „Evoken”, melodiskādark / doom metal grupa „Evadne” no Spānijas, kā arī – Vācijas metālmūzikas apskatnieku ļoti iecienītādoom metal grupa „Ophis” .

 „Evoken – dibināta 1992. gadā, izdevusi 5 albumus, no kuriem cienītāju vidū par klasiku uzskatāmi – „Embrace The Emptiness” (1998) , „Quietus” (2001) un „Antithesis Of Light” (2005) . Neskatoties uz sastāva maiņām, ilgo klusuma periodu, grupa joprojām tiek uzskatīta par vienu no ASV funeral doom žanra ikonām. Grupas jaunākais albums - "Atra Mors" izdots 2012. gadā, iezīmējot grupas atgriešanos pēc vairāku gadu klusuma perioda. Grupa koncertē salīdzinošo reti, tas pats attiecināms arī uz koncertēšanu ārpus dzimtās ASV.

Evadne – melodic doom / death metal grupa no Spānijas, dibināta 2003. gadā, grupas vizītkarte ir grūti definējams muzicēšanas stils, kurā melodisks doom metal mijas ar progressive death metal elementiem. Grupa izdevusi divus albumus – „The 13th Condition” (2007) un konceptuālo „The Shortest Way” (2012). 

Ophis – jaunās paaudzes doom metal grupa no Vācijas, kas spēlē funeral un death metal sajaukumu, kā pati grupa to dēvē – monolīts, depresīvs, nihilistisks doom metal. Grupas veiksmes stāsts ir mūzikas apskatnieku ļoti iecienītie abi grupas studijas albumi - „Stream Of Misery” (2007) un „Withered Shades” (2010), šī gada aprīlī tika izdota arī izlase „Effigies Of Desolation”.

Pašmāju atbalsts no grupām „Frailty” un „Eschatos”.  

Par drūmu atmosfēru gādās dj Sinisters no apvienības „Black Masquarde”.

Koncerta sākums: 19:00,

Biļetes iepriekšpārdošanā www.ticketshop.lv

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.