ZIŅAS

Alternatīvā metāla koncerts Melnajā Piektdienā

Melnā piektdiena 25.09.2019. 09:04
Sestdien, 5. oktobrī, Rīgas klubā "Melnā Piektdiena" notiks alternatīvā metāla pasākums, kurā būs tā retā iespēja redzēt strauji atzinību gūstošo alternatīvā metāla grupu "MĀRA", kā arī lieliskas pašmāju apvienības - "Harta", "Oghre" un "Mindesign"!

MĀRA ir Latvijā un Vācijā bāzēta death/thrash/groove metāla grupa, kas dibināta vien 2018. gada sākumā Rīgā, taču jau paspējusi uzstāties tūrēs un festivālos Itālijā, Beļģijā, Šveicē, Anglijā, Vācijā un Francijā uz vienas skatuves ar pasaules mēroga smagsvariem Sepultura, Krisiun, Satyricon, Bloodywood, SepticFlesh u.c. Grupas noslīpētais un dinamiskais skanējums, simbiozē ar atraktīvās un harismātiskās vokālistes Māras Lisenko (Karmafree, Ocularis Infernum) agresīvo dziedāšanas manieri, rada sprādzienbīstamu maisījumu.

Jāpiebilst, ka MĀRA ir ne vien viena no žanra ekstremālāko vokālu īpašniecēm Eiropā, bet arī sertificēta alternatīvā vokāla pasniedzēja. Grupa MĀRA līdz šim ir izdevusi debijas EP "Therapy For An Empath", kas 2018. gadā saņēmis Latvijas Metālmūzikas Gada balvu kategorijā "Gada ieraksts", kā arī 3 mūzikas video "Label Me Insane", "Blameshifter" un "Sell Your Soul".

Grupa Harta ir Latvijā visai iecienīta 5 vīru alternatīvā metāla apvienība, kas dibināta 2015. gadā Rīgā. Harta ir izdevuši vairākus singlus un mūzikas video, starp tiem "Sky is the Limit", kas pabijis medija Pieci.lv rotācijā, kā arī sadarbībā ar Sandi izveidots "Kam Tu Klanies" videoklips, kas skatāms Latvijas Mūzikas Kanālā. Grupa aktīvi uzstājas Latvijas alternatīvās mūzikas klubos, ir piedalījusies festivālos Klang!, LiveFest Kuldīgā, Roko Naktys Lietuvā, braukuši koncerttūrē ar Krievijas grupu Amatory. Šogad grupa izdevusi divus videoklipus, kā arī albumu "Timeline". Patlaban mūziķi strādā pie jauna materiāla un grupas koptēla attīstīšanas.

Oghre ir perspektīvs piecu mūziķu progressive sludge metal mūzikas kolektīvs, kura dalībnieki ir no Rīgas un Ogres. 2017. gadā grupa izdeva debijas albumu Gana, kas saņēmis Latvijas Metālmūzikas Gada balvu nominācijā "Gada debija". Grupa ir aktīvi koncertējusi Latvijā un Lietuvā. Šobrīd tā strādā pie otrā albuma "Grimt", ko paredzēts laist klajā nākamā gada sākumā.

Mindesign pirmsākumi meklējami 2015. gada nogalē, apvienojoties pieredzējušiem apvienību "Malduguns", "Dark Nexus", "Break The Norm" un "Enema Express" dalībniekiem. Grupas mūziķi sevi neierobežo noteiktos metālmūzikas standartos un nebaidās eksperimentēt ar žanriem un apakšžanriem. Kopš debijas albuma "Filth" izdošanas grupa aktīvi koncertē, kā arī ir izdevusi 3 singlus. Pašlaik Mindesign attīsta savas prasmes, strādā pie jauna materiāla un gatavojas otrā studijas albuma ierakstam.Koncerts 5. oktobrī klubā "Melnā Piektdiena", Brīvības gatvē 193C, Rīgā.

Sākums pl. 20.00, klubs apmeklētājiem būs atvērts no pl. 19.30.

Ieeja 5 EUR.

 

 

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.