ZIŅAS

Aicina pieteikties Mūzikas ierakstu gada balvai "Zelta Mikrofons 2014"

Zelta Mikrofons 2014 12.11.2014. 14:00
Kopš 3. novembra sākusies ierakstu iesniegšana Mūzikas ierakstu gada balvai Zelta Mikrofons 2014. Tiek pieņemti visi ieraksti, kas izdoti vai publicēti laika posmā no 2013. gada 6. decembra līdz 2014. gada 2. decembrim.

Tāpat kā līdz šim, ieraksti iesniedzami gan CD formātā, gan elektroniski, izmantojot kādu no failu apmaiņas serveriem. Maksa par reģistrāciju ir 25 eiro par vienu ierakstu vienā kategorijā.

Šī gada jaunumi:

1) No šī gada vērtēšanā tiek pieņemti arī ārzemēs izdotie ieraksti, bet tiem jāatbilst vismaz diviem kritērijiem:

1) Izpildītājs ir Latvijas pilsonis

2) Mūzikas autors ir Latvijas pilsonis

3) Teksta autors ir Latvijas pilsonis

4) Izdevējs/producents ir Latvijas pilsonis

Šos ierakstus, kopā ar pārējiem iesniegtajiem ierakstiem, kategorijās sadalīs īpaši izveidota žūrijas komisija.

2) Portālā Skaties.lv būs īpaša Zelta Mikrofons 2014 platforma, kurā tiks publicēti VISI iesniegtie ieraksti. Tā ir lieliska iespēja mūziķiem tikt sadzirdētiem un popularizēt savu 2014. gada veikumu, bet klausītājiem tā ir vieta, kur komentāros izteikt viedokli un vērtēt visus iesniegtos ierakstus. Zelta Mikrofons 2014 organizatori aicina mūziķus neatlikt ierakstu iesniegšanu uz pēdējo brīdi (2. decembri), jo šī Zelta Mikrofons platforma portālā skaties.lv ir veids, kā sasniegt savus klausītājus un uzzināt viņu viedokli. Arī žūrija sekos līdzi aktivitātēm portālā un vērtēs ieraksta prezentāciju. Atsevišķu kategoriju vērtēšana plānota šajā platformā.

Joprojām nemainīgas paliek 4 vispārīgās kategorijas:

1) Labākais mūzikas video klips

2) Labākais koncertieraksts video

3) Labākā debija

4) Labākā dziesma (visi žanri)

Tiks pasniegta tradicionālā balva par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā, kā arī, apkopojot Latvijas Izpildītāju un Producentu apvienības (LaIPA) datus, tiks noteikts radiostacijās visvairāk atskaņotais ieraksts jeb Radiohits.

Balvu pasniegšanas ceremonija notiks 2015. gada 24. februārī Latvijas Nacionālajā operā.

Mūzikas ierakstu balvas Zelta Mikrofons 2014 nolikums, žūrijas sastāvs u.c. informācija publicēta mājaslapā www.zeltamikrofons.lv, sadaļā Iesniegšana. Pirms ierakstu iesniegšanas LaMPA aicina rūpīgi iepazīties ar pasākuma nolikumu.

Zelta Mikrofonā 2013.  kategorijā "Labākais roka un metāla albums" balvu saņēma grupa Rūsa, bet par labāko alternatīvās mūzikas ierakstu tika atzīts grupas Elkupe veikums "Uzaust". Savukārt 2012. gadā triumfēja grupas Soundarcade un Inokentijs Mārpls.

"Zelta Mikrofonā" triumfē Elkupe un Rūsa

Ierakstu gada balvā Inokentijs Mārpls un Soundarcade

Lasi vēl

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.