PASĀKUMI

26.nov
sestdiena

VĖLIŲ NAMAI (LT), VĀRNA, OSKARS JANSONS, KLUSIE VIESI u.c.

Nabaklab, Zigfrīda Annas Meierovica bulvāris 12, Rīga, Latvija
26.11.2016. 21:00
No 3 EUR

Rudens nenovēršami ir pienācis un līdz ar to tradicionālais periods baltu folklorā Veļu laiks. Lai noskaņotos satikt aizgājušos tuvinieku garus, lietuviešu Vėlių Namai izdevis otro albumu “Laumių Šokis” un 26. novembrī pirmo reizi uzstāsies Rīgā, Nabaklab. Koncertā uzstāsies arī latvieši Vārna, Oskars Jansons un Klusie Viesi.

Vėlių Namai ir lietuvieša Jūliusa Mites dark ambient projekts, kas dibināts Prāgā 2006. gadā. Tas radās no ilgām pēc Lietuvas un savdabīgā baltu pasaules skatījuma. Stāstot par mūzikas tapšanu, Jūlius dalās ar savdabīgiem piedzīvojumiem. Piemēram, pirmā albuma “Pasiklydę” (2009) mūzika tapusi dažādās Prāgas vietās. Vienā no ieraksta norises vietām valdījusi tumša noskaņa un ierakstītas skaņas, kas fiziski netika iespēlētas. Īpatnējās skaņas ierakstam piešķīra savdabīgu, bagātīgu skanējumu it kā tajā būtu piedalījies kāds, kas fiziski tur nemaz neatradās. Līdzīgi starpgadījumi Vėlių Namai ir sekojuši arī turpmāk mūzikas radīšanas, ieraksta un pat uzstāšanās laikā. “Laumių Šokis” ir dark ambient ar unikālu baltisku noskaņu. Albums izdots ar latviešu „P3LICAN” palīdzību, to māsterējis Olivers Tarvids, kas strādājis arī ar grupām Tesa, Soundarcade un Ēnu kaleidoskops. Noformējums tapis sadarbībā ar krievu fotogrāfi Natāliju Drepinu.

Vārna ir grupas Ēnu kaleidoskops centrālās personas Mārtiņa Linka dark ambient folk soloprojekts, kas faktiski eksistē pat ilgāk par pašu Ēnu kaleidoskopu.

Savukārt, multiinsturmentālists Oskars Jansons ir pamanījies izdot jau divus augsti novērtētus soloalbumus un spēlē country / swamp grupā Cockroach Prophets.

Veliu Namai:
veliunamai.bandcamp.com
facebook.com/VeliuNamai
soundcloud.com/julius-mite

Biļešu cena iepriekšpārdošanā: 3.00 EUR
Koncerta dienā: dārgāk

Klubs atvērts no 17:00
Pasākuma sākums: 21:00

Komentāri

Esi pirmais, izsaki savu viedokli!

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.