INTERVIJAS

„Wacken Metal Battle Latvia” koncerta viesi – turku blackeri Moribund Oblivion

Evita Hofmane 15.04.2015. 10:32
Piektdien, 17. aprīlī klubā „Melnā Piektdiena” notiks konkursa „Wacken Metal Battle Latvia” pirmās atlases kārtas koncerts. Kā īpašie viesi, ārpus konkursa, koncertā uzstāsies black metal grupa no Turcijas „Moribund Oblivion”.

Vai esat redzējuši kādu smagās mūzikas grupu no Turcijas? Nē? Nu tad ir visnotaļ labs iemesls uzmest skatu un paklausīties, kā arī mazliet iepazīties pirms viņi ierodas un kāpj uz skatuves smagās mūzikas cehā „Melnā Piektdiena”.
Par savu gara bērnu un mūzikas nozīmību virtuāli stāsta grupas līderis, ģitārists un vokālists Bahadır Uludağlar.

Sākumā, lūdzu, mazus ievadvārdus. Kas ir „Moribund Oblivion” un vai viegli būt black metal grupai no Turcijas?

„Moribund Oblivion” dibināta 1999. gadā un sākotnēji mēs kādu laiku centāmies atrast savu īsto skanējumu. Nākam no Turcijas, esam Eiropas mūzikas tirgū jau daudzus gadus un plānojam būt arī turpmāk. Mūsu misija ir pārstāvēt un prezentēt turku smago mūziku. Šī mūzikas mīlestība, kā arī tas, ko vēlamies pavēstīt, ir mūsu iedvesmas pamatā. Mūsuprāt, tas vien jau ir sasniegums, ka visus šos gadus spēlējam black metālu, jo, ņemot vērā šī žanra specifiku, tas ir diezgan ilgs laiks. Metālmūzika mūsu dzimtajā Turcijā ir cieņā un koncertos parasti ir daudz publikas. Iespējams, cilvēki to nenojauš, bet grupām no mūsu zemes ir grūti izlauzties starptautiskajā arēnā. Tur pie vainas ir arī birokrātiskās problēmas, bet šo karu jau esam vinnējuši un tagad redzam, ka Eiropā un citos kontinentos cilvēki par mums zina. Tas patiesi ļoti priecē.

Mūzika nereti ir dzīves vai pārdzīvotā atspulgs. Par ko vēstāt savās dziesmās?

Mūsu dziesmu tematikā bieži iztirzāti dažādi cilvēka dzīves aspekti, jēgas meklējumi un problemātika. Mēs klausītājiem cenšamies vēstīt par tām lietām, ko esam apguvuši dzīves mācībstundās un šim mērķim izmantojam savu spēcīgāko ieroci – pašu mūziku. Mūzika ir mūsu dzīve. Katrs cilvēks rod savu veidu kā izpausties, šis ir mūsu ceļš. To, kam ticam, izdzīvojam un sekojam savai ticībai. Globālajā tirgū metāla mūzika šobrīd pieredz panīkumu, taču domāju, ka tas ir tikai uz laiku, tā iemieg, bet tad atkal mostas. Tieši to pašu vērojam arī Turcijā, kas ir liela valsts un mums ir pulka daudz cilvēku, kuri stāv un krīt par šo mūziku.

Viens no pieņēmumiem ir tāds, ka tieši mūziķim ir jāatrod un jāiekaro sava klausītāja simpātijas. Kāda tev šķiet klausītāja loma muzikālajā komunikācijas procesā?

Tāpat kā ir vajadzīgi labi mūziķi, ir nepieciešami arī labi klausītāji, turklāt labs klausītājs noteikti atšķirs labu mūziķu veikumu no slikta. Smagajai mūzikai ir tendence iepatikties tik ļoti, ka klausītāji paši ķeras pie instrumentu spēles apgūšanas un paši sāk muzicēt. Šis ir spēks, kas raksturīgs tikai metāla mūzikai un ko diezin vai tik bieži redzam tādā veidā izpaužamies citos žanros.

Kas šobrīd ir grupas svarīgākais uzdevums? Pavisam drīz dodaties tūrē, kuras ietvaros būsiet arī mūsmājās. Ko jūs zinat par Latviju un kāpēc mums vajadzētu būt „Moribund Oblivion” koncertā?

Grupai pats nozīmīgākais ir palikt aktīvai. Mēs vēlamies radīt un izdot mūziku tik ilgi, cik vien būsim dzīvi, jo tikai tad varam saukt sevi par māksliniekiem.
Jā, 2015. gadā dodamies sava jaunā albuma „Turk” promo tūrē. Tā sāksies Rīgā un Latvijā viesosimies pirmo reizi. Jums jābūt mūsu koncertā, jo nākam no citas, pavisam atšķirīgas kultūras, kas arīdzan atspoguļojas mūsu mūzikā. Jums tā būs nebijusi pieredze un mēs esam droši, ka izdosies radīt saikni, kas ilgs daudzus gadus.
Latvijas vārds mums ir pazīstams no futbola spēlēm. Vēl mēs zinām, ka Latvija ir mierīga un skaista zeme. Pēc dažām dienām to redzēsim pašu acīm. Tiekamies Rīgā!

Pasākuma lapa: https://www.facebook.com/events/768517813244258/

Biļetes: https://www.ticketshop.lv/site/events/view/1486

 

Lasi vēl

Komentāri

Čalis tīkliņkreklā. :D
Metālistiem vispār ir pilns rublis?
Čalis, kas klausās Mastadon vai Enter Shikari, izskatās pēc geja - tiem ir pilns lats?
Nespried par čali pēc cepures vai tīšērta.
Vispār nevajadzētu spriest par nevienu pēc izskata, ja vien nestaigā apkārt apmīzies, netīrs un smirdīgs...
Tīkliņkreklus drīkst valkāt tikai meitenes? :)
Man liekas, ka mūsdienās viss sagājis tādā disko, ka nekas vairs neizbrīna.
Ne KončikKokčik dīva ar bārdu, ne sietiņkrekli, ne puikas ar krūšturiem.
Tā, ka pa pliko teikt, ka tetovējumi uz melnas ādas ir pilns eiro vai no brengulis ir labāks par bērza sulu - gaumes un saprāta lieta.

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.