INTERVIJAS

Urskumug – mitoloģiskais metāls

Haralds Strapāns 09.05.2014. 10:52
Gaidot 10. maija "Black Night" koncertu klubā "Melnā Piektdiena", piedāvājam interviju ar metāla apvienību Urskumug.

Pēc garākām brīvdienām, grupa ir atpakaļ? 

Jā, var teikt arī tā, lai gan īsti brīvdienas mums nav bijušas, jo tika spēlēti koncerti gan Latvijā, gan Lietuvā pēdējos gados, bet baigi reti.

Ar jaunu sastāvu, jaunu skanējumu, droši vien, arī ar jaunu pasaules redzējumu?

Nu, pasaules redzējums ir plašs un diezgan individuals jēdziens, bet nu ja to attiecina uz grupu kā individualo vienību, tad tas noteikti ir krietni mainījies pēdējos gados, jo “Urskumug” vairs nav viena cilvēka projects (kā tas bija pirms tam), bet pilnvērtīga grupa, kur katrs k-ko iegulda.

Varbūt drusku par jauno sastāvu, kas tagad darbojas “Urskumug” un kur darbojās pirms tam?

Šeit vai dikti ilgi atcerēties kas, kur, kad ir spēlējis. Nosaukšu dažas, ko atceros: Lassie The Cat, Orķi, Disease, Begotten, Anti, The True Apostasy…

Jaunās skaņās – no tribal shamanic black metal uz black un death metal sajaukumu, ko lielākā daļa klausītaju gribēs pietuvināt Behemoth skanējumam jeb gaidāms kāds skanējuma papildinājums ar kaut ko citu?

Tas ir poļu tipa death metals, ir daudz tādas grupas, bet tā, kā visi pazīst tikai Behemotus, tapēc tas vienmēr tā būs. Agrāk “Urskumug” tieši tāpat salīdzināja gan ar Immortal, gan Emperor, gan Darkthrone u.c. Tribal shamanic nekur nav pazudis, jo gan teksti gan atmosfēra ir tie paši, tikai jaunā skanējumā, tapēc Urskumug paliek Urskumug.

Jaunais demo – vairāk, kā promo jeb top pilnais albums?

Šobrīd tika ierakstīti 4 gabali, vasaras beigās būs vel 4, tas arī būs pilnais albums. Šobrīd nesanāca laika sarakstīt visus 8 reizē.

Varbūt, kādu gabalu plānojat arī dzimatjā mēlē?

Ne šajā albūmā, jo gabali ir jau nokomplicēti,  lai gan līdz vasaras beigām šis tas var vēl izmainīties…

Latvijas skatuve – ir idejas, kāpēc Latvijas skatuvē nav black metal grupu?

Kā nav, un “Eschatos” vai tad nav black metal?

“Hladomrak” vēl ir baigi stilīgs blekmetāls, lai gan viņi tagad dzīvo Zviedrijā.

Iespējams, ka pašmāju skatuvē vispār ir diezgan bēdīgi ar grupām, mūziķiem – lūk, kāpēc Jūs turpinat muzicēt, kas ir tas dzinulis?

Man šķiet ka Latvijā galīgi nav bēdīgi ar grupām, te ir ļoti daudz labu grupu. Problēma nevis mūsmāju mūziķos, bes mūsu izlepušajos klausītājos, kam tiek piedāvāti tik daudz dažādu pasākumu vienlaicīgi, ka viņiem nekas īsti vairs neinteresē, zāles ir tukšas un līdz ar to jaunajiem pazūd stimuls muzicēt.

Un dzinulis- ir divi cilvēku tipi: tie, kas kaut- ko dara, un tie kas nedara neko, bet tikai kritizē tos, kas dara. Mēs piederam pie pirmās kategorijas.

Pasaules skatuve – ko paši klausaties, iespaidojaties un iesakat?

Tas atkal ir individuāls jautājums…  personīgi par sevi varu pateikt ka  pēdējā laikā uzsēdos uz tādām grupām ka Tool un  Clutch. Bet ja runājam par grupas ietekmēm, tad tie noteikti ir: Vader, Hate, Morbid Angel.

Nesen bija saruna ar vienu žurnālistu no Metal Hammer, izkristalizējās tēze, ka mūsdienās mūzika vairs nav prioritāte – katram kabatā ir digitālais verķis, internets ir pārpilns ar mūziku, paaudze mainījusies.. Kā ir?

Nu te viss ir ļoti vienkārši- ieslēdz MTV. Ko tur rāda? Realitātes šovus par debīlājiem amerikāņu pusaudžiem, lai gan kādreiz tas bija mūzikas kanāls :)))

Mūzikas formāti – kasetes, kastetes, diski, plates vai dabai draudzīgais digitālais formāts – kā paši raugaties uz šo? Un Jūsu albums – kādā veidolā plānojas?

Būs CD un ļoti neliela tirāža ar platēm, kā arī visi skaņdarbi arī būs brīvi pieejami internetā.

Protams, par tekstiem – kas ģenerē un par ko tie ir?

Pārsvarā tagad raksta Andrejs (vokāls), bet ir arī kopīgi rakstītie teksti. Tēma: tas pats tribal, shamanic, tikai ar Inku, Maiju un Acteku mitoloģiju piejaukumu.

Sestdienas koncertā – corpsepaints, maisi vai tas viss pagātnē?

Corpsepaints paliks, no maisiem esam atteikušies jau laiku atpakaļ.

Urksumug koncerts sestdien, 10. maijā, klubā “Melnā Piektdiena” , pasākuma “Black Night” ietvaros, kopā ar grupām – “Aghor” , “Darrva” , “Deodium” , “Collide” , “Traumatized” .

https://www.facebook.com/urskumug

Lasi vēl

Komentāri

Bēdīgi jautājumi, arī izpratne par LV smago skatuvi velk klibu kāju.
Saistībā ar šo: "Nesen bija saruna ar vienu žurnālistu no Metal Hammer, izkristalizējās tēze, ka mūsdienās mūzika vairs nav prioritāte – katram kabatā ir digitālais verķis, internets ir pārpilns ar mūziku, paaudze mainījusies.. Kā ir?
Nu te viss ir ļoti vienkārši- ieslēdz MTV. Ko tur rāda? Realitātes šovus par debīlājiem amerikāņu pusaudžiem, lai gan kādreiz tas bija mūzikas kanāls :)))
Mūzikas formāti – kasetes, kastetes, diski, plates vai dabai draudzīgais digitālais formāts – kā paši raugaties uz šo? Un Jūsu albums – kādā veidolā plānojas?
Būs CD un ļoti neliela tirāža ar platēm, kā arī visi skaņdarbi arī būs brīvi pieejami internetā," šeit ir izpētes vērts materiāls par mūsdienu tendencēm un darbošanās metodēm: http://aristake.com/?post=92
Skinhead 76! 10.05.2014. 16:47
Suuda hipiji un saatanisti...
Wenn's in die dritte Halbzeit geht, Zu Satan zu beten ist es dann zu spät!!!
Skinhead'81 11.05.2014. 00:43
Paskat tik, cik aizvainots! :D
"'Tap, tap, tap', is no attack"
http://thejeffreyuppercut.bandcamp.com/track/keyboard-kommando
Atrasts vibrators ar uzrakstu Viktors.
youtube.com/vPncJDVrINk

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.