INTERVIJAS

Traumatized: Thrash ir ātrs, spēcīgs, agresīvs un muzikāli elastīgs žanrs.

Jānis Jansons 22.07.2014. 15:44
Intervija ar jaunās paaudzes thrash metal grupu „Traumatized” , kura uzstāsies festivālā „Klang” .

Jūsu grupa ir salīdzinoši jauna. Pastāstiet mazu biogrāfiju, kā jums viss sākās, kā sanācāt kopā, sākāt spēlēt un kāpēc thrash metal?

Roberts: Grupa, tā īsi sakot, sākās gan no draugu, gan no ienaidnieku loka. Sākumā gandrīz pat sanāca Ivo (basistam) un Dāvim (ģitāristam) sakauties. Visi sākumi meklējami tad, kad ar Dāvi uzzinājām, ka mēs abi spēlējam gičas un klausāmies metālu. Ivo atradām kaut kādā pasenā koncertā un Arnoldu (pirmo bundzinieku) atradām Hesburgerā.

Dāvis: Sākās viss ar to, ka satiku uz ielas Blūmu.

Kāds grupā ir dalībnieku vidējais vecums?

Roberts: Nu, pašam vajag nokaunēties, jo man ir 16, kamēr pārējie ir simtprocentīgi pilngadīgi.

Dāvis: Rēķinot sanāk 21.

Thrash metal viscaur un pāri visam, gan apģērbā, gan attieksmē, kas ļoti pārsteidz, jo grupas dalībnieki ir salīdzinoši jauni. Kāpēc thrash metal?

Roberts: Thrash tāpēc, ka šajā vecumā, kādā esam, mums patīk būt tādiem agresīvākiem, ātrākiem un ļaunākiem. Un viena no pirmajām metāla grupām, ko sāku klausīties, bija "Megadeth". Tas vismaz mani tā vairāk pievērsa tam visam. Sākumā viss tika novirzīts uz hiperaktīvu lēkāšanu, toksiskiem atkritumiem un alkoholu, bet tagad pāris lietas ir krietni mainījušās uz nopietnāku pusi, taču pamats paliek.

Dāvis: Ātrs, spēcīgs, agresīvs un muzikāli elastīgs žanrs. Daudz vietas, kur izpausties, daudz enerģijas, ko izlikt.

2013. gadā ierakstījāt demo „Faces Of Evil” , kam ir ļoti laba ieraksta kvalitāte. Rakstījāt mājās, garāžā vai studijā?

Roberts: Izlabošu mazliet - 2013. gadā mēs ierakstījām demo "Burn In Ashes". "Faces of Evil" ir jaunā EP nosaukums. Šo demo mēs ierakstījām studijā "Soundpark". Pie Briesmoņa, tā teikt. Bija salīdzinoši daudz stresa (kā jau pirmais kaut cik kārtīgais ieraksts), bet tomēr rezultāts bija tā vērts. Kādu laiku bijām laimīgi par šo demo.

Dāvis: "Faces of Evil" EP rakstījām pie Kārļa Šteinmaņa. Esam ļoti apmierināti ar kvalitāti un skaņu, domājam pie viņa atgriezties arī nākamajā ierakstīšanās reizē.

Starp citu, par mūzikas formātiem – itunes, bandcamp, diski, plates vai kasetes?

Roberts: Pagaidām esam lejupielādei salikuši linkus facebook .mp3 formātā, bet mūsu bandcampā var nopirkt mūsu EP par lētu cenu + .wav formātā.

Dāvis: Band camps mums ir, diski būs, kasetes būtu kruti.

Kam paši dodat priekšroku, un kurš, jūsuprāt, ir nākotnes formāts?

Roberts: Nu, man personīgi ir pilnīgi vienalga. Galvenais, lai var klausīties un ir ciešama kvalitāte.

Un ko klausās paši grupas dalībnieki no pašmāju un ārzemju mūzikas?

Roberts: Šobrīd mana favorītgrupa ir "Electric Wizard". Ļoti iepaticies tāds lēns stoner-dooms. Dāvim noteikti ir "Revocation" (man pašam arī viņi ļoti patīk), Ivo pašlaik ir gan "Mayhem", gan "Sepultura", bet grupas bundziniekam Krišjānim jau ilgus gadus - "Iron Maiden".

Dāvis: Es galvenokārt klausos core žanrus. No latviešu grupām - "Kapakmens", "Defectives", "Johny and the Burnouts" (kuru atgriešanos ļoti gaidu). Protams, ar vienu žanru es neaprobežojos. No latviešiem vēl ļoti patīk "Dehead", "Collide", "Skyforger" (pašsaprotami), "Rebel Riot" un vēl daudz kas cits. No ārzemju grupām lielā cieņā man ir "Slayer", "Sepultura", "Whitechapel", "Revocation", "Carnifex", "Extreme Noise Terror" un "Varukers".

Koncertos grupa izskatās un izklausās par sevi pārliecināta, sagatavota un kvalitatīva. Cik bieži mēģināt?

Dāvis: Paldies! Ir tā, ka es agrāk no visiem visvairāk baidījos no skatuves. Bet ar laiku es pieradu. Mēs visi pieradām. Un tagad varam justies uz skatuves pilnīgi brīvi, tā paliek par tādu kā izklaidi.

Roberts: Nemēģinām pārāk traki iespringt. Tā kā spēlējam thrash, jābūt jau mazliet vaļīgiem, bet mēģinām parasti reizi nedēļā. Dažreiz sanāk biežāk, dažreiz retāk. Atkarīgs no situācijas.

Ko par šo jūsu muzikālo nodarbošanos saka vecāki?

Roberts: Pašam vecāki kārtīgi atbalsta visu grupas padarīšanu. Dažreiz pat piemet naudu kādām stīgām vai mēģinājumiem. Nojaušu, ka tā pat ir arī pārējiem. Nu, izņemot Krišjānim, tas jau kādu laiciņu ir aizlaidies prom no vecākiem.

Dāvis: Manai mammai galvenais ir tas, lai man skolā viss būtu kārtībā. Par pārējo viņa īpaši nesatraucas.

Mazliet par tekstiem. Pārsvarā tajos dominē karadarbības tematika – gāzes kambaris, Bagdādes miesnieks... Kas raksta tekstus, kur smeļas iedvesmu, un par ko kopumā ir "Traumatized" teksti?

Roberts: Tekstus pārsvarā rakstu es un Dāvis. Mēs par šo tēmu rakstām tādēļ, ka mums tā šķiet gan visplašākā, gan thrasham atbilstošākā.

Dāvis: Jā gan. Ideja par lirisko tematiku laikam radās man, bet neapzināti. Lielu daļu vārdu rakstu es, turklāt lielāko daļu dziesmu arī sarakstīju es. Bet, sarakstot riffus, dziesmai esmu iedevis tikai motīvu, ievirzījis dziesmu kādā virzienā. Tad mēs, visi kopīgi strādājot, izveidojam dziesmas tādas, kādas tās mums ir. Kaut kā tā kara tēma nāk dabiski. Man ir viegli par to rakstīt tekstus, un man šīs tēmas šķiet arī diezgan aktuālas. Mērķis ir pastāstīt stāstu, tikai tēli tiek radīti ar mūziku, nevis skatiem.

Rīga – kultūras galvaspilsēta. Ko ieteiktu apskatīt ārzemju viesiem?

Roberts: Varu, protams, atbildēt par kādu muzeju, bet atbildēšu kā tipisks metālists. Obligāti ir jāredz kāds koncerts "Melnajā Piektdienā" vai "Depo". Tos izvēlējos tāpēc, ka "Melnajā Piektdienā" parasti visi koncerti ir masīvi un labi skanoši, bet "Depo" viss ir ļoti mājīgi un saspiesti. Parasti kādam cauri griestiem gadās izlidot.

Dāvis: Noteikti, ka Maskačku.

Klang festivāls jūlijā būs jūsu pirmais brīvdabas festivāls. Gatavojat ko īpašu šim pasākumam?

Roberts: Visticamāk, ka sagatavosim ko īpašāku, bet pagaidām nekas pārāk daudz nav ieplānots. Tomēr paši vēl neesam pārliecināti.

Dāvis: Būs jaunas dziesmas, būs jauns spars, būs vēl garāki mati, vēl nobļautāka Blūma balss un viss pārējais arī būs tikai labāks un labāks.

Kādi ir nākotnes plāni? Pilnais albums, video, koncerttūre?

Roberts: Nekādus precīzus datumus un laikus nevaram garantēt, jo bieži vien gadās problēmas gan ar naudu, gan ar darbu/mācībām, bet mēģināsim darīt tik daudz, cik esam spējīgi.

Marija (grupas menedžere): Vasaras vidū ir plānots filmēt video, kā arī augustā domājam doties Baltijas tūrē. Pašlaik tiek rakstīts jauns materiāls, bet izlaišanas datumi vēl nav zināmi.

 

Lasi vēl

Komentāri

Hail Krišjānis.
karumnieks 02.02.2015. 23:45
Nahuj viņi tur izjuka?
Zbis LV thrash!
Antrolorologs 17.03.2015. 21:55
viņi neizjuka tikai pāsķīras, grūtas tiem dzerajiem atiecības (visu to labāko)

Izsaki savu viedokli

Alternative.lv neuzņemas atbildību par komentāru saturu, kā arī aicina ievērot vispārējas ētikas normas un LR likumdošanu. Portāla pārstāvji patur tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī uzsver, ka neskaidrību gadījumā administratoriem vienmēr taisnība.